Skocz do zawartości

Panowie, ja już nie mam sił... czy jest ktoś w stanie pomóc?


gregik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, nie ukrywam że zarejestrowałem się tutaj z jednego względu.

 

Otóż, mam mały wielki problem. Nie potrafię się zdecydować, co kupić, żeby mieć chociaż jako-taki bas w samochodzie.

Generalnie, to posiadam Hondę Civic 5 gen Hatchback, czyli małe (acz zwinne) autko - słucham głównie reggae z gatunku DUB i roots, czasem trochę d n'b.

Poszukuję czegoś, co pomoże mi słuchać muzyki w troszkę głębszy, niższy sposób - sam gram taką muzykę, więc brak basu aż razi moje uszy.

Gdybym jednak był wnukiem Gates'a czy coś, raczej nie męczył bym Was takimi pytaniami - wszystko niby ładnie, pięknie - lecz jest haczyk. Jaki? Mój skromny budżet studenta wynosi zaledwie 250, MAXIMUM 300 zł do wydania (ot, szarpnę się i zrobię sobie prezent na święta).

Moje głośniki z przodu (nie mam pojęcia, jakie) całkiem nieźle uwydatniają średnie i wysokie tony, ale bas dla nich to jak ryba na rowerze. Przeszukuję od kilku dni różne fora, sprawdzam różne głośniki - i nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie:

 

Co, w tym budżecie, kupić, żeby słuchać chociaż na najniższym poziomie przyzwoitości niższych dźwięków?

 

Dowiedziałem się, że wynalazki pokroju Voicekraft, Manta, Alphard odpadają.

 

Jakiś używany wzmacniacz i tuba? Może wzmak i głośniki w półkę? A może same głosiki w półkę? (Radio to blaupunkt san remo mp26) A może jednak rzucić tym pomysłem o ścianę i za te pieniądze zalać bak i spożyć coś wysokoprocentowego ;) ? Dodam jeszcze, że poprzedni właściciel auta zostawił mi właśnie radyjko i kable od swojego zestawu audio, więc już jakaś oszczędność jest .

 

Znajdzie się dobra dusza która wspomoże w potrzebie ?

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolal bym chyba wygluszyc drzwi dekarką (jak sie postarasz to wychodzi elegancko) wydatek 80 zł za rolke 10 m

 

do tego zestaw jakis za te 220-250 zł na przod pod radio .

 

i olał bym całe buczenie z bagaznika bo pewnie nic innego z tego nie wyjdzie jak zrobisz po swojemu : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wszystko robić odrazu? Zrób na początek tak jak radzi pawellaby, wygłusz drzwi, kup jakiś zestaw odseparowany (używany) za ok 200zł, podłacz na poczatek pod radio a za miesiac, dwa kupisz niezły wzmacniacz za te 150zł, jakiegoś kenia z serii kac lub cos innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem po studencku:

 

1. Czytaj FAQ by Nazar (jest na forum, bo po twoim poście widać, że nie czytałeś, a to podstawa)

2. Idź na złom, zdobądź kawałek blachy (metodą młotek + piłka do metalu ew. zamienniki) uformuj ją tak, żeby zaślepić otwory w drzwiach. Przykręcisz je na nity.

3. Kup zestaw odseparowany, szukaj z tych pod samo radio, sporo jest tego opisanego na forum

4. Możesz kupić trochę "dekarki" na uszczelnienie do blachy.

 

+

zmieścisz się w budżecie

z tą blachą będziesz miał lepiej na pszyszłość

osiągniesz swój cel i zachowasz jakość

będziesz miał bardzo dobre odtwarzanie każdego pasma

w twoim budżecie będzie "dość" ciężko znaleźć coś zadowalającego (pamiętaj, że do skrzyni potrzebny będzie Ci wzmacniacz)

głośniki o wysokiej efektywności dadzą sobie bardzo dobrze radę pod samym radiem

 

-

bas na pewno nie będzie taki jak z subwoofera, ale może Cię już zadowoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami powyżej.

Podstawa to wyciszenie drzwi i zestaw odseparowany na przód.

Mój znajomy myślał podobnie do Ciebie, że tanim kosztem kupi jakiś sub i nagle muzyka w aucie zmieni się nie do poznania.

Zrobił jak chciał mimo, że mu odradzałem...

Później jak usłyszał moje głośniki w wyciszonych drzwiach (pod samym radiem) to stwierdził, że grają lepszym basem niż u niego głośniki z subwooferem.

Różnica jest taka, że z taniego suba będziesz miał tylko dudnienie, natomiast z zestawu drzwi plus głośniki płynie już muzyka :P

Poniżej podaje linki do aukcji gdzie możesz kupić używane helixy dark blue, na początek to dobry zestaw, który zagra z pewnością pod samym radiem:

http://allegro.pl/audiotec-fischer-helix-dark-blue-62-1-od-1-zl-bcm-i2004129810.html

http://allegro.pl/helix-dark-blue-62-1-zapraszam-i2010068458.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...