Skocz do zawartości

doradzcie co wybrać, 2x10' + ograniczony budżet


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

greg-si, w takim razie w ograniczonym budzecie pozostaje takze przerobienie boczków ktore maja 20litrow a potrzebuje 26..

greg-si, a ja tobie bym nie dał do roboty skrzynki..ten glosniczek potrzebuje port ktory ma srednice minimum 63cm2 a twoj ma 44cm2. Po pierwsze jak dasz wezszy port to troszke przydusisz ten glosnik. Po drugie do bass refleksu skrzyneczka pod ten glosnik powinna byc troche wieksza. Widze ze wolisz na pałe wstawic go w br i jakos zestroic.Głosniczek ma swoje parametry i trzymajmy sie chociaz tego co zaleca producent a nie uszczesliwiacie glosnik na siłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i tak nie da zejscia.. 10cali to ja traktuje raczej na impuls i pakuje w closed.

hehe o stary jak bym ci pokazal jak graja 3x hx2 10'' w br pod ab-ekiem i jakie maja zejscie,impuls,dynamike to hehe mysle ze bys sie bardzo bardzo bardzo zdziwil glosniki jak rf t2 wymiekaja w przedbiegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup hx..w tej cenie..A tak wogole to pisalem ogolnie..Czasami trafiaja sie perełki ale to jest ułamek wszystkich rynkowych głosnikow

 

[ Dodano: 2008-09-19, 23:35 ]

A czy t2 wymieknie.. No niewiem słuchałem raz t2 10" i miałem usmiech od ucha do ucha ale to juz inna pólka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny zostawmy w spokoju to tylko przyklad mi dobrze znany z autopsji i twierdze ze 10'' nadaje sie rownie dobrze do br jak i do closed oczywiscie przetwornik musi sie nadawac do konkretnej budy i to nie podlega watpliwosci,i wcale nie jest to zaden rodzynek bo takich rodzynkow jest cala masa

 

z calym szacunkiem dla t2 ale uwazam ze wszystkie nowe serie produkowane w chinach maja daleko do kultury gry stary dobrych seri,czasy sie zmienily a z nimi rozne tredy...to ze stare byly b.dobre widac doskonale po tym jak ciezko dostac np hx2 nie mowiac o kilku sztukach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T2 nie jest robiony w chinach..A jakbys nie wiedział chinczyk potrafi zrobic cos dobrze. Wystarczy zaplacic kilka centow wiecej.Chinczyk zrobi to co mu kazesz-jak chcesz miec tani glosnik-zrobi ci tani. Jak chcesz miec dobry glosnik to ci zrobi dobry glosnik. To nie chinczycy psuja jakosc ale producenci szukajacy oszczednosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si niezgodze sie z toba, zomer ma racje.. Mialem doswiadczenie z tymi glosnikami re 10 s4 i sa do nich zalecane bardziej skrzynki zamkniete. W dodatku jak wspomnaił Zomer są tez ważne parametry T/S i jezeli juz go wkładasz w skrzynie bass reflex to srednica portu powinna miec minimum 90mm (sprawdz xmax i powierzchnie czynna membrany a przekonasz sie dlaczego.)

Mowisz ze nie dałbyś mu do zrobienia skrzynki a z tego co czytam wasze rozne posty to własnie Zomerowi dałbym skrzynie do roboty gdybym musiał, bo bierze pod uwage wieksza ilosc parametrów.

Ja tez jestem za tym aby włozyc 2sztuki glosnikow w skrzynie zamkniete gdyz litrazu nie powiekszycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFTeam, nie broń tak kolegi

Skąd wiesz jakie parametry biorę i skąd i na jakiej podstawie obliczam skrzynki? Parametry biorę dokładnie te które podaje producent czyli RE Audio i z doświadczenia wiem że port o średnicy 100mm do większości głośników jest za duży. Głośnik właśnie wtedy dostaje padaczki i lata jak szmata bo zbyt dużo powietrza uchodzi z obudowy a co za tym idzie bas nie jest taki jak powinien być.

RFTeam, co to znaczy bardziej są do nich skrzynki closed? Że tak powiem gó... prawda. Wykres jest na tyle płaski by spokojnie go wrzucać w skrzynkę BR chyba że odcinamy subwoofer przy 120Hz i mamy na uwadze nie to jak on dopełni nam przód tylko jak go przekrzyczy. Nie wspominając tego co autor tematu oczekuje.

Dlatego sorry Panowie ale Wasze oklepane standardy nie mają się nic ani trochę do rzeczywistości. Widzę również że cały okrąg warszawski (bez urazy dla specjalistów znających się na rzeczy i traktujących ludzi jak ludzi a nie jak lolka z którego trzeba zerżnąć jak najwięcej kasy) traktuje każdego jak laika który ani trochę nie zna się na audio wciskając mu jakąś ciemnotę. Zbyt dużo różnych głośników odsłuchałem żeby opierać swoje spostrzeżenia tylko na parametrach TS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, skoro bierzesz dane do glosnikow ze strony producenta to powinienes zauwazyc jaka skrzynie tez poleca.. Poleca zarowno zamkniete jak i otwarte.. Ale jaki litraz.. Twoja propozycja w aucie ktore ma mastah22, troszke niepasuje ze wzgledu na mała pojemnosc.. Do BR minimalnie 28litrow.. netto..

 

[ Dodano: 2008-09-20, 23:27 ]

O sorry glosnik re moze pracowac w nizszych pojemnosciach. Ale nadal nie rozwiazuje to problemu strojenia skrzynek w panelach.

W dodatku nie sztuka zestroic sama skrzynie. A jak ona zagra w aucie?Wezcie to samo audio i powrzucajcie je do kilku samochodow. czy zagraja tak samo?

Widze macie idealny sluch skoro dla was parametry t/s nie sa wazne. Wiadomo jakby brac pod uwage tylko zalecane parametry to w przypadku tanich glosnikow musielibysmy jezdzic pikapami bo skrzynie mialy by nawet po 500litrow..

Od kiedy ja mam oklepane standardy? Ja kazdy glosnik traktuje indywidualnie, nie wrzucam wszystkiego jak leci typy-12" zamknieta to 30lirow a br to 50litrow..

Zawsze staram sie uwzglednic inne zmienne oczywiscie w miare mozliwosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, czyli jednak może pracować w mniejszych? Dlatego dałem ponad 20 litórw a nie minimalnie bo wiem co ten głośnik potrafi. W takim układzie poleć jaka skrzynka będzie odpowiednia do takiej dużej gabloty jak omega pod ten piecyk i w tej kasie.

Od kiedy masz oklepane standardy? Od wtedy:

10 do br to tak nie specjalnie.. lepiej closed http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif
przy 20litrach.. ?Trzeba miec dobry przetwornik zeby dobrze zagrał na takim litrazu z br..Mozna zrobic br ale tego nisko nie zestroisz. skoro chcesz mu upakowac 2x re 10 s4 to przy 20litrach aby zestroic to jakos sensownie..Jaki mu dasz br? Nawet na wąskiej rurce długosci sa duuze.. Nie wspomne juz o rurce takiej f100mm..Powodzenia zycze ze strojeniem

Czy ktoś napisał że parametry TS nie są ważne? Są ważne ale spora część głośników gra lepiej w innych niż zalecane obudowy, lepiej niż obudowa wyliczona według danych TS podanych przez producenta. Autopsja jest tu najlepszym doradcą. Swoja a także cudza bo nie zawsze jest okazja przetestować wszystko tak jak byśmy chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze macie idealny sluch skoro dla was parametry t/s nie sa wazne. Wiadomo jakby brac pod uwage tylko zalecane parametry to w przypadku tanich glosnikow musielibysmy jezdzic pikapami bo skrzynie mialy by nawet po 500litrow..

Podam ci prosty przykład

STX GDN-27-450-4-SC:

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vM...;vItemDB=itemdb

 

Patrząc jedynie na parametry i porównując je z innymi markowymi głośnikami to ten głośnik im dorównuje, co innego okazuje się podczas odsłuchów, bo ten głośnik nadaje się tylko do robienia hałasu, a nie do kulturalnego grania.

Parametry T/S nie grają, zauważyło to już wiele osób, może i ty w końcu zauważysz?

Nie uważam, że są one kompletnie zbędne. Są pomocne przy wstępnym projekcie, reszta to już odsłuchy i ew. poprawki.

Podejście jakie prezentujesz(czyli, że bez parametrów T/S nie zrobisz nic - przynajmniej tak wywnioskowałem po twoich wypowiedziach) to takie samo podejście jak na niektórych forach z parametrem qts, że jak parametr jest niższy niż 0,35 to głośnik nadaje się tylko do br, dobrze, że mój eq o tym nie wie, bo pewnie zacząłby gorzej grać za to, że trzymam go w closed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry to liczby, sam napisałem ze to nie wszytko bo czasami trzeba naginac parametry zwłaszcza z wielkoscia obudowy.A to jeszcze impuls dojdzie itd itp.

Dlatego dałem ponad 20 litórw

ale tam nawet nie ma jak dac ponad 20litrow.

Zreszta co my sie kłocimy wolalem wybrac closed w tym przypadku, litraz odpowiadał a w dodatku wiadomo ze ta sama skrzynka zagra inaczej w kombi a inaczej w sedanie.Czy wiemy jak to zagra w omedze kombi?

Doradzamy czasami na forum skrzynki bass reflex (sam to zreszta robiłem) a auto to nie pomieszczenie odsłuchowe ktore jest wytłumione..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Przed wczoraj przygotowałem skrzynie closed pod hertza, nie sugerujac sie niczym zrobiłem closed netto ok 16l bo nie wiem ile zajmuje głosnik, w kazdym razie kopara mi opadła z deka, taki głosnik jak es200 zaczal zchodzic lepiej, wiadomo skrzynia z drewna a bok mimo iz wytłumiony mata to jednak stalowy i niebo a ziemia. Musze pomyslec, ale mniemam ,iż te 20l to za duzo po prostu dla 8' głosnika. W tym momencie zdaje sobie powoli sprawe ze przesadzenie z litrazem az tak drastycznie wplywa na odsłuch... Bede jednak teraz musiał byc precyzyjny przy zabudowie RE, bo raczej na nie sie zdecyduje.

 

Choc powiem szczerze ze es mnie zadziwił i nawet przez chwile pomyslałem ze nie glupium rozwiazaniem bedzie kupno drugiego hertza i zbudowanie skrzyni closed pod nie...

Jestem zdeka skołowany ale nie ukrywam ze licze teraz na wiecej "odczuc" wiec raczej zainwestuje w RE, ewentualnie zrobi im sie skrzynie z płyt choc to ostateczna ostateczność....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak, dotarły do mnie re10-s4 sztuk 2... Przed wczoraj wykonałem zabudowe drugiego boku mojej omegi, wykonałem kolejny panel i wrzuciłem tandem.

Juz wiem ze mostki axtona sa zdecydowanie za słabe, gra to nieporownywalnie lepiej jest to czego chcialem, ale nie jest do konca tak jak oczekiwalem... Niestety w aucie jest zbyt duzy rezonans elementów plastikowych, wiedzialem ze to da o sobie znac ale nie myslalem ze okaze sie to tak drazniace mimo porzadnego wygłuszenia... Nie mam narazie zdjec bo panele mam nie obite i strasznie wiejsko to wyglada... Nie moge sobie pozwolic na zabudowe bo zajmie za duzo miejsca wiec musi zostac tak jak jest. Jestem pewny ze w porzadnych obudowach z drewna zagra to 2x lepiej mimo slabych mostków :) Wiem to po hertzu ktorego wrzuciłem z boku w skrzynke i kopara mi opadła...

Wiec cos za cos narazie jest mega zajebiscie duzo niskiego tonu. Teraz znow brak mi przodu, ale uswiadomilem sobie ze sie niebezpiecznie zapedzam w koszta i na razie musi to tak zostac. PB na przodzie jeszcze nie zdazyły sie na dobra sprawe wygrzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...