Skocz do zawartości

doradzcie co wybrać, 2x10' + ograniczony budżet


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Max 600zł na oba, na bank musi wystarczyć Axton c502 w mostkach.

Co do obudowy to ma to grac w closed. 2 zabudowane głosniki w 2 bokach omego kombi ok 20l. Teraz gra tam es200 ale jego czas dobiegł końca.

Z racji nieukrywam malutkiej mocy axtona rozwazam też 2x8'.

 

Prosze o jakas pomoc i podpowiedź.

 

[ Dodano: 2008-09-18, 21:04 ]

Na razie zmiana wzmaka nie wchodzi w gre, zadna skrzynia w bagazniku także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz dużo pojemności na obudowy to może rzeczywiśćie lepiej dać 2x8", np. IT MDS08, moc 120W, z aspiracjami na nieco więcej powinna być adekwatna. Jest jeszcze RE Audio RE, one nie potrzebują dużych pojemności i mocy więc może być i 10".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ich nie słyszałem, ale wszyscy którzy mieli z nimi styczność pozytywnie się wypowiadają. K@mil ma tandem takich, to może on by Ci mógł coś na ich temat więcej powiedzieć. Z tego co wiem to całkiem ciekawa oferta subwoofera w tej cenie, nienaganna jakość wykonaniu, dobre przenoszenie, oraz szerokie zastosowanie napewno mają spore znaczenie

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze IT 08 okaza sie dobrym uzupełneiniem pasma, ja jednak chciałbym troszke cisnienia, es200 daje go mało, boje sie ze IT bedzie tylko uzupełnieniem pasma, ja chcialbym jednak odczuc jednak czasem "da bejs" na plecach. Hertz w tym momencie dosc dobrze uzupelnia system, ja chcialbym czegos wiecej w takiej konfiguracji jak podalem...

Moze jestem inny niz wszyscy ale ja lubie czuc ze ten sub jednak jest w bagazniku, sporadycznie ale wole miec swiadomosc ze go mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x Re re10-s4 na tyle mnie stac i nad nimi sie mocno zastanwaialem, a co mozesz powiedzec o niskich modelach PB np s10? Ja zaufałem s-6c i załadowałem to w drzwi, po przesiadce z helixów opadła mi szczena odnosnie kicku, góra gorsza ale co tam od czego jest EQ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bedzie ciezko, nie spodziewam sie cudów, kiedyś bedzie lepiej ale wtedy zmieni sie juz całość, i wzmak i suba, w tym momencie stac mnie na taki wydatek i nie wiekszy. Nie ma czasu na zbieranie kasy bo ja nie potrafie odłozyc, kasa sie rozplynie wiec wole wykorzystac ja poki jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, jak zrobisz dobrą skrzyneczkę do 10" to i inpuls będzie przyzwoity i w miarę nisko zejdzie jak będzie trzeba.

Ps.

Dziś montowałem w BR głośniczek 6" (raptor 6) i powiem że byłem pod lekkim wrażeniem co on potrafi ( a klijent jeszcze większym :wstyd: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przeciez ze zalezy to od glosnika.. A tak wogole o co wam chodzi przeciez sam polecam mu zamknieta skrzynie? Jesli chodzi o br to było wtracone porownanie 10" w br czy to ma sens..

 

 

2 X RE-10 S4 przy 20L na głośnik możesz pokusić się o BR i będzie masowało plecki

 

A jak mu upakujesz br jak on ma to w boczkach i nie chce miec skrzynki

Na razie zmiana wzmaka nie wchodzi w gre, zadna skrzynia w bagazniku także.

 

Mi sie zdaza czytac troszke nie uwaznie ale wam czasami tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, przecież to są twoje wypowiedzi

 

Zasadniczo 10calowek nie wrzuca sie w br tylko w zamkniete

 

10 do br to tak nie specjalnie.. lepiej closed

Nie wiem tylko na jakie podstawie to twierdzisz??

 

Ty podobno na co dzień montujesz CA a piszesz takie żeczy:

A jak mu upakujesz br jak on ma to w boczkach i nie chce miec skrzynki

Według ciebie jak BR to tylko w wolno stojącej skrzynce można zrobić a w zabudowie w boczku to już nie wykonalne ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 20litrach.. ?Trzeba miec dobry przetwornik zeby dobrze zagrał na takim litrazu z br..Mozna zrobic br ale tego nisko nie zestroisz. skoro chcesz mu upakowac 2x re 10 s4 to przy 20litrach aby zestroic to jakos sensownie..Jaki mu dasz br? Nawet na wąskiej rurce długosci sa duuze.. Nie wspomne juz o rurce takiej f100mm..Powodzenia zycze ze strojeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych głośnikach co podałem przy 20-22L już można pobawić się BR

A co do samego BR to jak się trochę pomyśli to zawsze da się coś wymyślić ( nie zawsze musi to byś rurka PCV http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage ze mamy ograniczony budzet..

Na same glosniki trzeba wydac troszke kasy a chyba najłatwiej bedzie przerobic lekko gotowe boczki i powiekszyc poprostu otwory.. Zagra to pewnie, prosta zmiana, a ja bym sie niechciał bawic w strojenie takiego zestwu..W dodatku re 10 s4 czuje sie chyba lepiej w zamknietej,a mastah22 bedzie i tak bardziej zadowolony skoro mial wczesniej 8" w closed.Moze mam za mało doswiadczenia ale Ja bym sie nie bawił przy tej zabudowie w bude BR. To moje zdanie,

A co do samego BR to jak się trochę pomyśli to zawsze da się coś wymyślić
a jak proponujecie br to odrazu doradzcie zainteresowanemu jak to rozwiazac zeby nie zakłdał kolejnego tematu

 

[ Dodano: 2008-09-19, 20:35 ]

Jezeli mam dobre parametry do tego RE to przy 20litrach netto i wsadzeniu rurki fi 100mm to rurka powinna miec..

Tylko 68cm :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam dobre parametry do tego RE to przy 20litrach netto i wsadzeniu rurki fi 100mm to rurka powinna miec..

Tylko 68cm :]

I według Ciebie rurka o średnicy 100mm będzie dobra? Widać że doświadczenia nie masz i bez urazy ale nigdy bym Tobie nie powierzył zrobienia jakiejkolwiek obudowy.

ø75mm/320mm przy 22 litrach strojona na 40Hz czyli BR zajmuje 2,4 litra więc budę trzeba zrobić z 26litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni dy rydy, powiekszyc boczku sie nie da Pozosdtaje "klozet"...

Jestem jak zwykle niecierpliwy, choc nigdy mi to na dobre nie wychodziło to postanowiłem kupic w essie jednego Re poki co, zamontować i kuknąć bo i tak wysyłka jest poki co gratis...

A jak wplynie kasa za Hertza to zakupic drugiego http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...