Skocz do zawartości

Proszę o poradę


Krolik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Clarion, Kenwood i JVC mają podobną ofertę jakościową i zdaje mi się, że co byś nie wziął powinieneś być zadowolony http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

 

Niestety z tym sie nie zgodze Pomiedzy jvc i pioneerem jest ogromna roznica, slyszalem te 2 tansze modele (~300zl) na szafie w sklepie pod tymi samymi glosnikami, pionek na moje ucho rozwala jvc, sam mam jvc z "wyzszej polki" ale szczerze mowiac myslalem juz nad sprzedaza i kupnem radia vdo, pioneera lub jakiejs alpinki. W jvc niskie tony nie istnieja, wokal jakis plytki... Wiadomo kazdy ma swoj gust, ale ja stanowczo odradzam

 

Nie wiem jak jest z tymi clarionami i kenwoodami, ale podejrzewam ze jak je tak wszyscy chwala to na pewno lepsze od jvc, tak przy okazji moglby ktos napisac ktora firma czym sie charakteryzuje (chodzi o dzwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony-mocne soprany i wokal ale brzmia dosyc metalicznie.

Clarion- piekne ciepłe brzmienie czyste tony nie wybijajace sie jakimis podbiciami. Wszystko dobrze wypoziomowane

Kenwood i Alpine-czołowka pod wzgledem jakosci odwzorowania dzwieku, w alpinie troszke wiecej pasma rzedu 50-500hz, natomiast kenwood wiekszy nacisk kładzie na pasma rzedu 250-1500hz

Pionier-topowe modele dla mlodziezy, bass sopran , niedostatek wokalu.

To tylko ogolne opisy bo wiadomo sa rozne polki jakosciowe i np:najwyzsze modele pionka podchodza jakoscia do alpine czy clarka.

Kiedys na jakiejsc stronie był test robiony przez klinike dzwieku i praktycznie zaczerpnąlem swoje słowa od nich.

Jezeli chodzi o czołowke oglno dostepnych radiootwarzaczy kroluja w kolejnosci:

Alpine i kenwod-najlepsza jakosc z czego kenio jes 20-30%tanszy

sony i clarion

pionier jvc

blaupunkt panasonic

a dalej to wyroby juz takie sobie..

Oczywiscie ogolna charakterystyka firm nie bierze pod uwage tutaj radiootwarzaczy typu nakamichi czy innych takich bo to są modele niczym mercedesy wsrod audio,a porownanie dotyczy takich ogolnych sprzetow dostepnych na rynku.(media markt, Alledrogo itp..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer1980 moim zdaniem to piszesz trochę głupoty, uważam że nie można wprowadzić takie podziału że najlepszy to alpine i keenwood a nakamichi to już mercedes ( już nie będe tutaj wspominał o pozycjonowaniu sony razem clarionem bo to śmieszne przecież). Można tylko rozpatrywać konkretne modele między sobą, a i tak wszystko zależy od jakiego systemu będzie zastosowana dana jednostka i od preferencji słuchającego. Podam przykład zamieniłem alpine 9812 na dexa p99 i byłem bardzo zadowolony (bardziej rozbudowana zwrotnica, łagodniejszy wokal, bardziej zrównoważony dźwięk). Jak sprzedawałem 9812 to się okazało że koleś zmienił z pionka 945 (bliźniak p99 tylko z wbudowaną końcówką mocy) i jak później z nim rozmawiałem on też był bardzo zadowolony i jemu bardziej odpowiadał charakter alpine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj mnie dokładniej:

To tylko ogolne opisy bo wiadomo sa rozne polki jakosciowe

 

[ Dodano: 2008-09-20, 14:58 ]

A co sie tyczy pozycjonowania-nie ja to pozycjonowałem tylko ktos inny i zamiescił taki test. Zapewne były pod uwage brane modele z pdobnych polek cenowych badz jakosciowych.

apoc, pytał sie ogólnie a ja mu ogólnie odpowiedziałem.Nie chodzi o pozycjonowanie clariona z soniakiem wiadomo ze maja rozne brzmienia ale chodzi o klasyfikacje ogolna jakosci(jakosc cena mozliwosci konfiguracji itd a nie tylko sam dzwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tego wynika ze albo kenwood albo clarion, a tak w praktyce wg gustow ludzi a nie czasopisma, ktory model ladniej zagra? Bo z tego co piszesz to wlasnie tak cieplo i ladnie jak clarion gra radio vdo brata, i myslalem tez nad vdo, bo zauroczylo mnie to jego radio . Teraz akurat pojawil sie uzywany model na alledrogo, z mp3, ale tylko z 1 para rca, zastanawialem sie nad nim (link ponizej). Ten 2 model jaki jest na allegro to jakies VDO/DAYTON, i wydaje mi sie ze nie zagra tak jak stary model vdo :/

 

VDO CD 139 MP3

http://www.allegro.pl/item442681415_vdo_cd...ne_radyjko.html

 

VDO-DAYTON TR7327B

http://www.allegro.pl/item442503227_vdo_da..._bluetooth.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi papryke czerwona a inny zielona. Jednemu spodoba sie clarek a innemu sony. Ja kiedys sluchałem sprzetu za 15tys zrobionego na dls-ie i udimension i wcale mi sie nie podobało..

Jesli chodzi o radia to polecam wycieczke do duzego sklepu z radioodbiornikami posiadajace duza ilosc szaf odsłuchowych. Odsłuch zrobic na jednych glosnikach ewentualnie porownywac na kilku parach glosnikow. Ale nie tak ze mamay radio clarka +glosniki magnata a potem radio sonego z glosnikami alpine. Na tych samych glosnikach najlatwiej pozna sie roznice dzwieku, nie ma co patrzec ktore jest lepsze..ChoosenOne, woli clarkaige, woli chyba JVC Ja kenwooda a jeszcze inni alpine lub pionka..

Ja proponuje ci odsłuch w sklepie a potem poszukiwania najnizszej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niemam faworyta zadnego podalem tylko to co mozna kupic w podobnej cenie i co pewni spelni wymagania autora tematu i jest o niebo lepsze od peinga czy jak to sie tam pisze.

 

 

Osobiscie mam teraz clariona bez zbednych bajerow typu usb,stara topowa seria i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...