Skocz do zawartości

Czym nakarmić Audio System HX 10 SQ


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chopoku, albo mi się wydaje albo kombinujesz jak napędzić hxa za kilo mąki. Tak się nie da.

Jak masz rozterki czy hx, czy może dwa, a może jeszcze inny sub to po pierwsze polecam ci mono. Do tego są stworzone. 4,2 czy 1ohm? Nie problem. Wtedy nie jesteś ograniczony.

Od siebie polecę bo aktualnie taki mam Ural bv 1.800. Nie jest to żadna spawarka a normalny monoblok do normalnego grania. Mały, kompaktowy rozmiar, D klasa więc i pradu mniej łyka a swoje robi. Mialem pod nim 4 rozne suby i za chwilę piąty będę sprawdzał. Mieści się w twoim budżecie i bedzie nowy. A jak będzie ci mało to można kupić drugi i je zlinkować.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A odnosnie Twojej wczorajszej wypowiedzi, nie wiem czy czytałeś całego posta lub większość. Proponujesz urala który przy 4 Ohm ma 350 rms (a ja szukam czegoś na przyszłość co bedzie miało 700-800 rms w 4 ohm) :)

Grają, ale dla mnie a/b grają lepiej.

Wnioskuję, że trochę masz osłuchane :)  A możesz coś powiedzieć na temat A/B  ale różnych wielkości wzmacniaczy ? Np ten empha czy Twój sherwod taki AS F2  w porównaniu do takiego mosconi gladen one (on ma 300x200x50 mm) czyli fajny mały kompaktowy (wnioskuję, że szybko może się nagrzewać ?) a mocy w sumie nie brakuje bo w mostku ma 700rms w 4 Ohm.  Nie wiem czy dobrze rozumję ale jesli podłączę takie wielkoludy na słabym zasilaniu to nie dość, że będę miał spadki to mogę uwalić cos w piecu ?  Nie mówiąc o tym, że muszę gdzieś upakować klocka 60x30 cm :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi A/B i ch wielkości to nie ma różnicy w grze ze względu na wielkość.

Mosconi nie miałem więc się nie wypowiem na jego temat.

Miałem AS F2-300 wymiary 320x220x50 prawie 650w/2ohm na subie śmigał i nie było problemów z grzaniem.

Co do piecy D uważam że te starsze grają lepiej od tych nowych tanich wielkości pudełka ryżu.

Piszesz ze szukasz czegoś przyszłościowego co będzie miało 700-800w 4ohm, a także planujesz zakup drugiego hx'a więc szukaj pieca z mocą jaka Cię interesuje ale przy 2ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi A/B i ch wielkości to nie ma różnicy w grze ze względu na wielkość.

Mosconi nie miałem więc się nie wypowiem na jego temat.

Miałem AS F2-300 wymiary 320x220x50 prawie 650w/2ohm na subie śmigał i nie było problemów z grzaniem.

Co do piecy D uważam że te starsze grają lepiej od tych nowych tanich wielkości pudełka ryżu.

Piszesz ze szukasz czegoś przyszłościowego co będzie miało 700-800w 4ohm, a także planujesz zakup drugiego hx'a więc szukaj pieca z mocą jaka Cię interesuje ale przy 2ohm.

 

Tak też będę robił :)  Ogólnie większość wzmacniaczy z zestawienia podoła i przypasuje do wymogów a to, że w 2 Ohm będzie miał 1000-1200 W to nie przeszkadza bo przy ustawieniu z rozwagą nie zrobię nic głośnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile te stare, dobrze grające wzmacniacze będą sprawne, ale to przecież nie problem dla nikogo z ich oceną.

 

Wiadomo, Oprócz AS 280 wszystko jest z forum :) więc też nie zakładam, że ktoś będzie chciał sprzedać trefny sprzęt z osób, które oferowały. Większości mam też zdjęcia wnętrza. Czekam też na RF 800 bo się też czaiłem na niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien czy sprzęt z forum można polecić w ciemno. To jedno, a drugie, bez serwisu trudno ocenić czy wzmacniacz gra jak powinien czy po prostu gra. Jak kupujesz 10-15 letni wzmacniacz to trzeba brać poprawkę na trudne srodowisko jego pracy, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien czy sprzęt z forum można polecić w ciemno. To jedno, a drugie, bez serwisu trudno ocenić czy wzmacniacz gra jak powinien czy po prostu gra. Jak kupujesz 10-15 letni wzmacniacz to trzeba brać poprawkę na trudne srodowisko jego pracy, itp.

 

Pewnie i masz dużo racji :) Jak coś kupię to pewnie odeślę na wizję do Wrocławia albo Gliwic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej dołożyć do nowego PDX M12 i mieć spokój że wzmacniaczem na suba. Pociągnie każdy głośnik (może poza pompkamido SPL) i bez odsylania na przeglądy itp.

 

Z nowymi też może być różnie

https://www.google.com/search?q=alpine+pdx+m6+vdc+output+problems&oq=alp&aqs=chrome.2.69i59l3j69i57j69i60.5871j0j7&client=ms-android-om-lge&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powód jest znany, dlaczego się go często instaluje ? Jak się sypnie, to często kosz. Wszystko ma plusy i minusy.

Pewnie, uznani instalatorzy montuja go aby szargac swoją reputację i aby zarobić na sprzedaży drugiego :) nie to co konstrukcje sprzed 20 lat za kilka stówek, których wartość jest dokładnie taka jak cena... Uznane klocki sprzed lat trzymają swoja cenę wysoko, a to co jest w niskiej cenie, nie ma tej niskiej ceny bez powodu. No chyba że tutaj prawa ekonomii nie obowiązują, ale prędzej wydaje mi się że trzeba pomóc koledze sprzedać starocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo dobrych piecy, zarówno nowych jak i używanych, naprawdę, nie trzeba tak kurczowo trzymać się PDX, tymbardziej że 95% nie wyłapie tych różnic. Prawie w każdej marce jest przynajmniej jedno dobre mono.

Z tych które kolega podał może śmiało wybierać pod hxa czy dwa, bardziej bym się skupił na właściwej skrzyni.

Jeszcze mała dygresja, nie zawsze "hit" będzie gwarancją spełnienia naszych oczekiwań. Drugi raz w życiu mam piec RFa i drugi raz nie wyrwał mnie z butów, co innego Autotek 99, który z kolei dwa razy mnie zaskoczył bardziej niż się spodziewałem - tu i tu chodzi o granie w 2 way na wooferach.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo dobrych piecy, zarówno nowych jak i używanych, naprawdę, nie trzeba tak kurczowo trzymać się PDX, tymbardziej że 95% nie wyłapie tych różnic. Prawie w każdej marce jest przynajmniej jedno dobre mono.

Z tych które kolega podał może śmiało wybierać pod hxa czy dwa, bardziej bym się skupił na właściwej skrzyni.

Jeszcze mała dygresja, nie zawsze "hit" będzie gwarancją spełnienia naszych oczekiwań. Drugi raz w życiu mam piec RFa i drugi raz nie wyrwał mnie z butów, co innego Autotek 99, który z kolei dwa razy mnie zaskoczył bardziej niż się spodziewałem - tu i tu chodzi o granie w 2 way na wooferach.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że może być zaskoczenie po kupnie czegoś dlatego wolę wybadać najpierw dobrze temat :)  Niestety na obecną chwilę nie stać mnie na polecanego DLS A6 i celuję sporo niżej.  Co do skrzyni to parę dni temu dokończyłem budowę nowej budy dla niego na ok 35hz i na prostym wzmaku JBL GTO 7001 (który nie wiem czy jest dobrze ustawiony) słychać według mnie sporą różnicę między oryginalną paczką. Jeśli będzie miał być 2 głośnik to skrzynkę będzie pewnie wyliczać ten sam człowiek tylko zobaczymy czy znajdzie się miejsce w samochodzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobne cos od siebie.

 

Wylapalem stwierdzenie ze starsze "D" graja a nowe nie.

 

Po 10-15min cwiczylem duzo "D" ze stajni autoteka, audiopipe, vibe , fuzion i innych generycznych wzmacniaczy made in prc.

 

Praktycznie kazdy z nich jest zbudowany tak samo, i tak samo gra stad graly max 15min.

 

Tanie nowe klasy "D" wprawiaja w ruch membrane glosnika co przenosi wibracje na karoserie. Tak okreslil bym dzialanie tych wzmacniaczy. To nie ma nic wspolnego z graniem.

 

Jednak ipaul DM to rowniez klasa D ktora deklasuje inne klasy D.

 

Nie mozna jednoznacznie stwierdzic ogolna wyzszosc AB nad D bazujac na topologi i profilu grania.

 

Mam okazje na zmiane grac DM2000/401M/Kraftwerk.

 

Bardzo podobne jakosciowe granie.

 

Do autora, tak polece to co mam i to co sprawdzilem czyli Rainbow ipaul DM2000.

 

Sprawdz ile ten maly potworek potrafi wygenerowac mocy przy 1 0hm i sprawdz max pobor pradu przy 1 ohm i nie zapomnij ze to "jakosciowy klocek"

 

post-19646-0-46510700-1577737970_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pewnie, uznani instalatorzy montuja go aby szargac swoją reputację i aby zarobić na sprzedaży drugiego :) nie to co konstrukcje sprzed 20 lat za kilka stówek, których wartość jest dokładnie taka jak cena... Uznane klocki sprzed lat trzymają swoja cenę wysoko, a to co jest w niskiej cenie, nie ma tej niskiej ceny bez powodu. No chyba że tutaj prawa ekonomii nie obowiązują, ale prędzej wydaje mi się że trzeba pomóc koledze sprzedać starocia.

 

Skoro się nie domyśliłeś dlaczego go lubią często montować, to co ja mogę na to poradzić ? Dobrze napisałeś "wydaje Ci się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...