Skocz do zawartości

Zgranie całego systemu Car Audio


ziolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że nie znalazłem tematu który ogarniałby ustawienie całego systemu, to taki zakładam. Myślę, że mógłby on pomóc nie tylko mi ale także innym http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif No i jakby znalazło się trochę odpowiedzi, to można by wybrać najlepsze i jakiś admin zapodał by to do FAQ. (Przynajmniej ja tak sobie pomyślałem).

 

Więc do rzeczy. Od dawna jeżdzę bez sprzętu w samochodzie, a w tym momencie jestem na etapie montowania wszystkiego. Już nie dużo prac mi zostało więc jak tylko skończę to chciałbym wszystko sprawnie ustawić i delektować się dzwiękiem

 

Mój sprzęcior:

Clarek 788

Audison LR 180XR

Dego PO-650

BM 990ATX

EQ DBXi-12

 

No i teraz co jak poustawiać??

W radiu mam korekcję czasową czy jak to tam się nazywa. Jak z tego korzystać...?

 

Co do Audisona:

Najbardziej interesuje mnie przęłącznik: 0 - "fi" (co on zmienia?) Jest to jakieś PHASE

X-OVER jest w Hz od 50 do 120. tylko to jest odcinanie dołu czy góry??

Jest też LO-PASS od 0.15V do 1,5V i BOOST przy którym jest napisane tylko 45Hz (jest to potencjometr obrotowy przy którym jest + i -)

 

BM:

Tu problemu chyba nie będzie...

Jest HPF OFF i LPF. No to oczywiście biorę sobie LPF. Na ile byście radzili??

Do tego GAIN (jak go dopasować?)

I opcja SUPER BASS: 12dB, 6dB, 0dB. Tu chyba ma być zero...

 

------------------

 

Najbardziej to chodzi mi o kolejność robienia tego wszystkiego, np. 1. ustawiasz na radiu to i tamto. 2. na wzmaku ustawiasz to i tamto

Tak, żebym nie tracił czasu..

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub jak i wzmak nie sa zle jakby na to nie patrzec

zreszta jak zechce zmieniac to watpie ze dlugo bedzie w dziale gielda http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

sorx za OT

 

[ Dodano: 2008-09-18, 09:21 ]

a przeciez i suba mozna delikatnie wysterowac tak aby sie zgral z przodem wiec nie ma co od razu pisac ze jedno do drugiego nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leemarvin, A mi jak najbardziej pasuje Bas ma być potężny i wydaje mi się, zę z tego zestawu właśnie taki będzie. Minusem jest to, żę BM jest dużo w tyle pod względem jakości...

 

A co do tego kto mi tak doradził to był to bbartasswlkp. Dodam, ze na początku wybrany został właśnie sub i wzmak pod niego, a dopiero (przy pomocy forumowiczów) cała reszta...

 

Więc teraz czekam na to pod jakim względem EQ + BM Ci tu nie pasuje??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziolo, wiele rzeczy robi sie na słuch.. Korekcja czasowa jest dobra ale nie ma idealnego rozwiazania. Ja mam procesor dzwieku, glosniki sa blisko a mimo wszystko najbardziej mi pasuje dzwiek jak ustawie sobie wieksza odleglosc od ucha.. Najwazniejsze abys dopasował gain wzmacniaczy do napiecia wyjsciowego z radia. Reszte robi sie na słuch nie ma idealnego srodka. Trzeba patrzec jak sprzet sobie radzi przy jakich czestotliwosciach i w zaleznosci od muzyki.ja robie w autach(z radiami ktore maja procek i korektor parametryczny z roznym ustawieniem w zaleznosci od rodzaju glosnikow) -najpierw wlaczam sam przod. Ustawiam barwe dzwieku dla przodu. Potem odpalam sam tył i robie to samo. Potem właczam wszystko i ustawiam subwoofer.. Oczywiscie takie zabawy sie robi jak ma sie duzo mozliwosci konfiguracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro ma mocnooo basować kosztem jakości i brzmienia to napewno będzie spełniał funkcję

 

Heh. Wiem, że to takie trochę dziwne, że przód jest zrobiony w jakość, a Tył do sieczki. Ale myślę, że nie będzie źle.

 

zomer1980, no to szkoda, że nie ma żadnego "idealnego środka". A co do GAIN to Clarek na wyjściach ma ponoć 6V więc dużo. Co to daje?? Zawsze wydawało mi się, że im więcej V na wyjściu tym lepiej zagra sprzęt (czyt. mocniej)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co radio da mu kopa? Są + i - mocnego wyjscia. Wiele wzmacniaczy ma napiecie np: od 5V.. Moze i niewiesz ale mozna zjarac przedwzmacniacz dajac zbyt duze napiecie. Ja na kenwoodzie jak testowałem wyjscie to z 5V robilo sie ponad 8V gdy były przesterowania.. Optymalne chyba sa radia z 4V wyjsciem. Wyzsze napiecie, daje jakby pełniejszy dzwiek, jest mniej narazone na zakłocenia zewnetrzne, wyzsza jakosc ale nie jest odwzorowaniem ze jak masz 6V to jest jakosc wszystko zalezy od układu. Sa poprostu dokładniejsze filtry w koncu to jest ostateczny etap wyjscia z radia. cały tor filtrów realizowany na wyzszym napieciu, daje lepsza jakosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...