Skocz do zawartości

NETBOOK do 900 PLN - pomoc przy wyborze


bartekmaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Poszukuję jakiegoś nowego (ew.używany ale w idealnym stanie - z gwarancją dłużej niż rok i od pewniaka) netbooka za max 900 PLN (jeśli będzie w niższej cenie tym lepiej ) - głównie chodzi o obsługę netu i oglądanie filmów :).

 

parametry mniej więcej:

  • DYSK - ok 200 - 320 Gb
  • Pamięć RAM - od 1 Gb
  • Procesor - od 1,5 GHz
  • Wyświetlacz - ok. 10,1"
  • System - Windows
  • Sieć - karta LAN 100Mbit ,
  • WiFi b/g/n ,
  • modem 3G/HSDPA ,
  • wbudowany czytnik kart
  • porty USB, z czego jeden z zasilaniem

Jak na razie wynalazłem:

 

- SAMSUNG N150-HT01 320 G za 700 PLN - nowy

- Asus 10 cali- Eee PC 1001 za 750 PLN - nowy

 

Poproszę o propozycję i polecenie jakiegoś dobrego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam asusa nie co model z wyższej półki ,rok odpukać śmiga aż miło ,model N52da. Przed decyzją zakupu ,wałkowanie forum codziennie ,nagminne telefony ,wszystkie opinie były pozytywne co do modelu i marki ASUS . Zdania zawsze są podzielone co do producentów stąd spory,dyskusje. Ale decyzje musisz sam podjąć. Osobiscie 10 cali bym Ci odradzał ,mowa o filmach i przeglądaniu internetu , pomyśl jaka to przyjemność oglądania filmu w 10calach ? . Wstrzymaj sie troche z zakupem ,święta idą ,promocji się multum znajdzie ,dobrze Allegro szperaj ,ludzie z dnia na dzień chcą się pozbyć nowych sprzętów za pół ceny na licytacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety z czasem na Asusie się zawiodłem. Lapek nie był kupowany pod wpływem chwili, tylko z rozsądku, cenowo raczej półka średnia wyższa.

Niestety po ponad roku użytkowania mogę stwierdzić jedno - firma się popsuła.

U mnie wystąpiły następujące problemy :

- 1/3 baterii w tej chwili ( full naładowana, przy 17.3 i takim czasie użytkowania to po prostu czysta kpina );

- po paru miesiącach drugi dysk WD zaczął sobie sam parkować głowicę ... ( do wymiany );

- jeden głośnik rzęzi ... wada fabryczna spasowania po czasie wyszła ...

 

Obecnie żałuję że nie dopłaciłem za Dell-a ... szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie wyleczylem z asusa , co do notebook'a ja uzywam samsunga n145 plus - do filmów,internetu,officie super sprawa - dobra rada poszukaj nootebook'ów po lombardach - ludzie biora w promocjach u operatorów sieci komórkowych a pozniej sprzedaja - ja swojego wyrwalem w zeszlym roku za 600 a mial cale 3 dni od daty zakupu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Acer Aspire One 722.

500gb dysk, procek AMD + grafika redeon (AMD), 4GB ram, matryca 11,6' (1366x768), bez systemu.

 

2 miesiące temu kupiłem takiego za jakieś 990 pln brutto (nówka z gwarancją w sklepie).

Sprzęcik super, dobrze wykonany, cena wręcz śmieszna jak za ten config. Nic lepszego się w tych pieniążkach nie znajdzie.

 

uwaga - ten sam model acera występuje w kilku konfiguracjach, więc warto dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie 10 cali bym Ci odradzał ,mowa o filmach i przeglądaniu internetu , pomyśl jaka to przyjemność oglądania filmu w 10calach ?

 

widze, ze stycznosc z takim MOBILNYM urzadzeniem miales jedynie w sklepie, nie w codziennym urzytkowaniu. Sam przesiadlem sie z 15,6cala na 10,1 z WYGODY. Netbookjest mniejszy, lzejszy a tak samo wygodny/niwygodny jak zwykly laptok. Jesli ktos(podobnie jak ja) nie jest fanem gier na komputer, maszyna ma byc do internetu i ogladania filmikoew raz po raz na YT to netbook jest idealna sprawa, wygodniejszy jest jedynie tablet, alr ten musimiec pokrowiec z wbudowana klawiatura, bo pisanie np na forum z tableta nic fajnego....

 

sam kupilem emachines'a (robiony z "odpadow" acera) i nie zaluje decyzji. moja kobieta zaluje ze ma laptoka, bo ciezki i wielki i do walizki ciezko wchodzi jak na studia uderza pociagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który siedzi w serwisie i naprawa różne komputery i niestety ale Acerów trafia tam najwięcej, szczególnie z grafiką AMD. Sam używam od jakiegoś czasu Asusa Eee PC 1215n. Tutaj masz mały test: http://www.dobreprogramy.pl/Test-netbooka-ASUS-Eee-PC-1215N,Artykul,22226.html mogę tylko polecić ten sprzęt, absolutnie nic się nie dzieje, ostatnio nagrałem na niego PESA 2011 i podczas nudnych wykładów na uczelni uskuteczniamy z chłopakami mecze :hyhy: Generalnie trzeba trochę poszukać, ale jakiś czas temu jak go kupowałem nowego, udało się znaleźć na allegro za kwotę 1249zł. Myślę że warto dołożyć trochę kasy i kupić właśnie coś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie żałuję że nie dopłaciłem za Dell-a ... szczerze.

 

Mam lapka della, jest gorzej wykonany niz kazdy asus, 2 dni po gwarancji padla matryca wiec :)

 

Asus nie jest wybitny ale mimo wszystko najrozsadniejszy ze wszystkich. Co prawda moj 1215B po 3 dniach poszedl na gwarancje ale okazalo sie ze jest blad w biosie, czekam na rozwiazanie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam Samsunga N150 z doposażonym do 2GB ramem. Mimo wszystko nie jest to demon szybkości, czasem otwarcie wiekszej ilości okienek w systemie Win 7 starter potrafi go lekko przywiesić.

Pomaga wyłączenie wszelkich bajerów wizualnych w systemie. Bateria trzyma bardzo długo, idealny na zajęcia na uczelnię :D

Asusa nie polecam, kolega z uczelni ma i nie dość, że błyszcząca powłoka brzydko wygląda to był 2 razy na gwarancji - zapadająca się klawiatura, a po pierwszej naprawie nierówne spasowanie plastikowych częsci kompa ze sobą.

Też nie bardzo się zgadzam z twierdzeniem, że netbook jest wygodny. Owszem do transportu ok. Gorzej tylko z wielkością LCD. Pracując w arkuszach kalkulacyjnych, czy jakiś programikach można się czasem wściec tak mało widać.

 

Ogólnie polecam Samsunga, też zastanawiałem się nad Asusem ale odstraszyła mnie błyszcząca powłoka. W tej klasie cenowej parametry są bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kamila w kwestii Asusa - mojego w serwisie naprawiali trzy razy. Jedną naprawę serwis zawalił - nie podłączyli karty wifi po wymianie płyty i wyświetlacza. nowy wyświetlacz działał pół roku, potem dostał 3 rzędy bad pixli...wszystko w autoryzowanym serwisie.

Sprawa zakończyła się w sądzie, dostałem zwrot z odsetkami itp. ...tylko czasu szkoda bo pół roku mi to zajeło.

 

Być może trafił mi się wadliwy egzemplarz - bywa, ja jednak odradzam ze względu na niepoważne podejście serwisu gwarancyjnego i jakości stosowanych przez nich podzespołów.

 

Mam w pracy 10 takich małych asusów - bateria po roku praktycznie nie istnieje...może to też kwestia eksploatacji...ale w 10 egzemplarzach ?

 

Małych samsungów "mam" 3 - wszystkie działaja...moim zdaniem strasznie wolno (słabe procki-Atom) ale tak jak działały od nowości...no i bateria wytrzymuje po 2 latach przynajmniej 4-5 godzin więc naprawdę warto iść w ten produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Samsunga. Jakiś rok temu kupiłem model RV510. Kilka miesięcy później dokupiłem R540, bo potrzebowałem dwóch lapków. Przemawiała za nimi cena i wyposażenie jakie posiadają. Były jednymi z najlepiej wyposażonych w swoich przedziałach cenowych. Do tej pory obydwa działają bez problemu (choc musiałem wymienic dysk w R540, ale to dlatego że rzuciłem nim raz o podłogę..i ku mojemu zdziwieniu padł tylko dysk. Oddałem na gwarancję i po 2 tygodniach lapek wrócił do mnie z nowym dyskiem). Minusami są wykończenie i materiały, które nie są najlepsze, ale pewnie im wyższy model tym jest lepiej. Baterie w obydwu trzymają do ok 3 godzin przy umiarkowanym użytkowaniu..a przy intensywnym potrafią paśc po 1,5 h.

 

Moje dwie siostry mają też Samsungi i również nie mają z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem w zeszłego święta 2 Asus-y 17.3" dla rodziców i teściów po 2400pln za sztukę i jak narazie nic sie nie dzieje mam nadzieje ze tak zostanie moim zdaniem niezależnie od firmy czasem możesz trafić niezbyt dobry model za nawet 10tys a czasem sprzęt za 1tys będzie smigal idealne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Asusa - drugi rok mija i żadnych większych problemów (raz mi bateria ześwirowała, nie chciała się ładować ale następnego dnia już było ok) :wink:

 

Z kolei ze służbowym MSI Wind U100 (10 cali) bywały problemy - ale ogólnie jak na tą konfigurację i cenę warty uwagi :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że nie krytykujemy laptopów Asusa, a psioczymy na serwis :wink:

Wadliwe egzemplarze mogą się trafić z każdej marki a istotne jest w jakis sposób firma podchodzi do takiego wadliwego egzemplarza... jak ktoś mnie oszukuje, piszę że nic nie naprawiał, chociaż sprzęt nosi ślady ingerencji - tylko po to żeby nie przyznać się do konieczności naprawy to dla mnie jest to dyskwalifikacja Asusa jako producenta.

 

Ewentualnie można przemyśleć zakup ich produktów bez gwarancji...tylko w sumie po co, skoro samsung ma komputery w lepszych cenach a i gwarancja działa (też miałem konieczność sprawdzania :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

Ja akurat mam do sprzedania netbooka Toshiba.

Model NB550D-10H Producent: Toshiba Seria NB550D Matryca 10,1" 1024x600 Procesor AMD C-50 1,0 Wielkość dysku HDD 250GB Pamięć RAM 2GB Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 6250M Napęd optyczny Brak System operacyjny Windows 7 Starter Sieć bezprzewodowa WLAN b/g/n Bluetooth Nie Modem 3G Nie Waga 1,32 kg

opis tu http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshiba-NB550D.48287.0.html

 

Mam go ok 6 miesięcy - gwarancja zarejestrowana w Toshibie na 24 miesiące

 

Cena 850 zł

Jakby co to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...