Skocz do zawartości

Lrx 1.400 vs Steg K2.01vs JL slash 500/1


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szykuję się do wymiany klocków u mnie w aucie. Na początek chciałbym zacząć od napędu subwoofera. Głośnik to Intertechnik MDS 10S, aktualnie napędzany Orionem 3002. Na nowy sezon myślałem o którymś z tych wzmacniaczy:

Audison Lrx 1.400

Steg K2.01

JL slash 500/1

Który z tych wzmacniaczy lepiej by się sprawdził do napędu IT, biorąc pod uwagę moje zapędy SQL-owe :)

Ewentualnie co możecie mi zaproponować ciekawego w podobnej kwocie (oczywiście mówię o sprzęcie używanym). Słucham bardzo różnorodnej muzyki z przewagą tej bardziej energetycznej :)

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaś powiem coś o audisonie LRX ale nie o 1.400 a1,1k , bardzo fajnie zgrywa się z głośnikami AS HX , z mocniejszych RE se 10 ''tylko na 12 ''strasznie zamula jak dla mnie, IT 10 też fajnie , jest to piec do szybkich głośników i w rozmiarach tak 10'' max bo na 12'' to jakie nie testowałem brakowało mi dynamiki jedynie AS HX 12 mile mnie zaskoczył z tych co testowałem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze 4 ch na suba i woofry. a ślimaki pokażą wtedy na co je stać.

 

No właśnie o takiej koncepcji też myślałem, bo junior trochę sobie nie radzi z MP 5.16. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Ogólnie zamysł miałem taki żeby teraz ogarnąć temat subbasu, a w przyszłości myślałem żeby na przód dać jakiegoś 4- kan gienka (np. four channel albo q240x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lrx'a i pedze nim re sr-10... na szybkosc nie narzekam, na tyle osob ile sluchalo mojego zestawu i mialo mase zastrzezen to akurat nikt nie narzekal na szybkosc suba, porownywalem lrx'a do monoblocka jl'a i jakiegos skoku szybkosci nie doswiadczylem

 

aktualnie u mnie sprzet w rozsypce ale do spota moze poskladam to sobie posluchasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sam widzisz ze przejsciowo kombinujesz, jak zmieniać to tak aby był ze zmiany jak największy pożytek. juniorek byl dobry do poprzednich wooferów jakie miałeś, tym przydałby sie jakis zamiatacz.

zaletę masz taką że będziesz miał w miarę spójnie subbas z basem - jeden piec, jedno brzmienie, jedno miejsce w bagżniku a i tak sterujesz wszystkim z radia.

 

wad nie znajduje. suba masz 4 ohm, niewymagającego mocowo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie u mnie sprzet w rozsypce ale do spota moze poskladam to sobie posluchasz

 

Na spocie na pewno będę więc z chęcią posłucham :)

 

to sam widzisz ze przejsciowo kombinujesz, jak zmieniać to tak aby był ze zmiany jak największy pożytek. juniorek byl dobry do poprzednich wooferów jakie miałeś, tym przydałby sie jakis zamiatacz.

 

Niestety taka jest prawda, że kombinuje przejściowo. Chwilowo na radykalne zmiany klocków nie mogę sobie pozwolić więc powoli zbieram setup, jaki docelowo widziałbym u mnie w aucie.

 

Pisałeś jeszcze o serii Qmos. Jak ona się ma do K-serii. Akurat na allegro wisi 4-kan Qmos

 

http://allegro.pl/wz...1967541667.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz poszukać też stega z serii qmos.

 

seria K ma całościowo fajne brzmienie (ciut tłuste ale poprawne), wiec moze 4 ch na suba i woofry. a ślimaki pokażą wtedy na co je stać.

Chyba bym preferował jeżeli chodzi o spójność to dać tweetery i woofery na jednym piecu, a suba na innym. Swoją drogą nie ujmując nic steg'owi to na przód mi całkowicie nie podszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pojawił się jeszcze temat monoblock-a od Stega qm 240.1 nie jest zbyt wyśrubowany mocowo bo nominalnie przy 4Ohm ma 240W, miał ktoś styczność z tym piecem? Jak na razie szukam K2.01 ale w między czasie wpadła właśnie taka propozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem K2.01 z JLA 12W3 w klozecie 30l, bas był moocny, mocno odczuwalny, twardszy czyli jakby mniej mięsisty niż z RE SE 12 w klozecie.

Co do szybkości, hm w elekctro lekko spowalniał ten zestaw, ale to przy dość głośnym słuchaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...