Skocz do zawartości

carpower HPB-604 czy alpine MRV-F400 ?


master
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alpine.... dlaczego bo jak by nie grala to jednak to robi a carpower nie

:D

 

Ale jak widze jestes fanerm tych dopalek to wiesz co to robi ( po odsluchach nie zaryzykuje stwierdzenia ze to gra ) A alpine to zaden cud techniki ale jednak pare klas wyzej jezeli chodzi o dynamike , szczegoly i ogolnie pozytywne wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fanem ? hmm raczej nie. Raczej to efekt pewnych braków wiedzy z przeszłości które chce naprawić :P obecnie zamiast hpb-604 gra mi jakiś jbl Loud 4 kanałowy, i mam na niego kupca za dobrą kasę, Więc są dwie opcje albo wroce do HPB albo przesłucham alpine oba są w podobnych cenach więc nic nie tracę :) proszę tylko o przemówienie do rozumu dlaczego tak :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci wytlumaczyc ze carpower ma mocy tyle co kot naplaklal , jakosciowo gra na poziomie blaupunkta seri gta ( choc i ten odnioslem wrazenie ze ma wiecej dynamiki ) a alpine gra dynamiczniej , ma wiecej sczegolow , daje kopa muzyce i mimo ze maja wlasciwie tyle samo mocy to jednak alpine da wrazenie zdecydowanie wiekszego wykopu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przekonujące argumenty, chciałbym mieć możliwość przesłuchania jednego i drugiego na tych głośnikach, bo ten hpb grał wcześniej na jakimś wogóle makabrycznym sprzęcie którego nazwy nie pamiętam (mimo tego że lanzar też nie rzuca na ziemię). Ile ty mając zamiar zakupić ten wzmacniacz był byś w stanie za niego zapłacić ? I ewentualnie jest coś w zbliżonej cenie na czym warto powiesić oko ? jak oceniasz tego jbl LOUD wogóle ? bo mi się wydaje że to niezbyt gra i że warto się go pozbyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oceniasz tego jbl LOUD wogóle ?

 

Nie znam tego wzmaka

 

 

Ile ty mając zamiar zakupić ten wzmacniacz był byś w stanie za niego zapłacić

 

 

Nie potrafie okreslic dokladnie mysle ze 200-300zl

 

 

 

I ewentualnie jest coś w zbliżonej cenie na czym warto powiesić oko ?

 

 

Jak sie siedzi codziennie na allegro to w tej kasie naprawde sporo klockow ciekawych jest lub poszlo w przeciasgu tygodnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepsze czy nie kwestia okazji... A alpine polecam bo lubie profil brzmienia tych wzmakow , czasami mozna dopasc stare biale wzmaki JBL ktore graja przyzwoicie , jakies rodki , sony , pioneer seri gm , kenwoody PS i sporo egzotyki gdzie czasami nie wiadomo nawet do konca czy to chinczyk czy cos sensownego. Jutro bede mial u siebie wzmaka ktorego uznalem za chinczyka , pozniej na forum w jakims temacie ktos wspomial o tym wzmaku ze w stanach ma nie najgorsze opinie , znalazlem w necie pomiary mocy tego wzmaka i tak stalem sie posiadaczem w cenie polowy baku ropy wzmaka ktory wedlug pomiarow ma 500wat w mostku i po 120wat na kanal i niby jest to amerykanski produkt ( pewnie robiony w chinach ). Trzeba szukac , sprawdzac , czytac na roznych forach i troche ryzykowac a mozna cos fajnego za mala kase upolowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki za odpowiedz :) Raczej zdecyduje sie na to alpine bo mnie zainspirowałeś i mam ochotę posłuchać. Pewnie na tych głośnikach nie będzie słychać wszystkiego ale je też kiedyś wymienię. Narazie brak kasy na więcej niz wzmak :) Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór Carpower z najniższej serii HPB czy ten Alpine to wybór jest logiczny że ten drugi. Swojego czasu napędzałem V12-stką przód i tak przypadła mi do gustu że mało który wzmacniacz teraz daje mi taką przyjemność ze słuchania. Tak jak kolega wspomniał wyżej poszukaj używki typu: Sony XM (tylko ze starej złotej serii a nie jego następców), Kenwood PS albo właśnie Alpine V12. A tak w ogóle co chciał byś uzyskać? Bo Sony jest bardziej łagodnym w słuchaniu za to Kenwood według mnie daje największy wykop. Alpine jest moim zdaniem takim kompromisem miedzy tymi dwiema markami. Poszukaj może robi ktoś spot w twojej okolicy i posiada takie sprzętu dzięki czemu odsłuchasz sobie i stwierdzisz co bardziej przypada ci do gustu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm słucham bardzo różnej muzyki, nie ograniczam się do jednego gatunku, więc sądzę że właśnie taki kompromis będzie rozsądny, skoro słuchaliście tego i jesteście zadowoleni :) Chcę żeby było czysto i dobrze brzmiało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...