Skocz do zawartości

Sprzęt do venta


Krolik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem ventyla. Może nie jest to super auto, ale jak dla mnie to w zupelności wystarczy:)

Mam do was wielką prośbę. Chcialbym zalożyć do tego autka sprzęcik do 1500zl (bez jednostki sterującej).

Muzyka jaka bedzie grana to przewarznie hip-hop, oraz techno, czasem coś spokojnego.

Nie chcę tu jakiegoś wiejskiego grania, gdzie najpierw slychać jakieś puste walenie i blaszaną beczkę a następnie widać.

Czytalem niektóre posty, ale niestety jestem jeszcze za zielony w tych sprawach, dlatego tez proszę was o pomoc.

Ogólnie nie ma to być jakieś super audio na zawody, tylko takie aby cieszylo moje ucho. Dźwięk powinien być w miare czysty, jeżeli chodzi o skrzynie (tuba odpada) najlepiej zamkniętą bo wyczytalem że dają lepszy efekt od tych otwartych i aby bass nie zamulal przy szybszej muzyce, z kolei mail dobre zejście przy glębokim basie. nie chcę aby mi to tylko stukalo, tylko ladnie gralo.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony to bym ci polecił taką konfigurację:

Sub: 2x IT MDS 08 300zł

Głośniki uDimensiom Elements 400zł

Wygłuszenie drzwi taśmą dekarską 100zł

Kable 160zł

Wzmak do suba coś zed stajni Audisona,Axtona ,helixa, JBL 300-500zł lub jakaś mocna 4kanałówka co by pociągła i suba i głośniki przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzieki za propozycje, ale mam do tego jeszcze pytanie czy to bedzie ze soba odpowiednio gralo? czy do tego nie będę potrzebowal odpowiedniego bezpiecznika i czy kondzior by sie przydal bo nie wiem jak to będzei z poborem prądziku... kable 20mm Pyle wystarczą czy może lepiej 30? co do glosników o slyszalem że jeszcze hertza ESK-165 lub DSS i alpine są dobre, bo jak na razie to chcę do przodu 2 i do tego jakieś tweetery. Jeżeli chodzi o suba to JBL GTO 1202. co o tym myślicie? proszę o jak najwięcej opini i rad. Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co wymieniłeś niema nawet polotu ze sprzętem który ci zaproponowałem, kondensator do tego jest zbędny a kable wystarczą 15mm2, bezpiecznik przy akumulatorze musi być jeśli kupisz zestaw to na pewno będzie jeśli wszystko osobno to nie zapomnij o nim.

 

Jeśli chodzi o uDimension elements to w zestawie już są tweterki i zwrotnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony to bym ci polecił taką konfigurację:

Sub: 2x IT MDS 08 300zł

Głośniki uDimensiom Elements 400zł

Wygłuszenie drzwi taśmą dekarską 100zł

Kable 160zł

Wzmak do suba coś zed stajni Audisona,Axtona ,helixa, JBL 300-500zł lub jakaś mocna 4kanałówka co by pociągła i suba i głośniki przód.

Chyba nie wiesz za bardzo o czym piszesz i co polecasz, 4-kanałówka stabilna do 2 ohm w mostku to może być problem w tym budżecie.

System na przód to może i dobry wybór, ale suby to już średnio. Vento ma szczelny bagażnik i blachę pod półką, więc te IT08 moga mieć problemy. Lepiej singiel do bagażnika ale mocniejszy, PB M-10, plus mocne 4 kanały i na przykład zaproponowany system na przód i powinno grać przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toma085, Gdzie kupisz MDS 08 za 150 zł szt. ???

Moja propozycja nowego sprzętu:

Przód μ-Dimension EL-6 Comp - 349zł

Subwoofer RE Audio RE-10 S4 - 229zł

Wzmacniacz μ-Dimension μ-Glow 4075v.2 - 699zł

Zestaw kabli 21mm2 Sound Quest SQK-4 - 99zł

Razem 1376zł

Zostaje Ci 120zł na wygłuszenie drzwi i dystanse do głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie za 150zł tutaj http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=11496 ,sam sobie zamówiłem MDS12 za 420zł na gotowo i jestem szczęśliwym posiadaczem tego cacka, jeśli chodzi o dwa MDS08 to zjadają na śniadanko ilością i jakością basu jaki genetują w stosunku do RE.

 

Chyba nie wiesz za bardzo o czym piszesz i co polecasz, 4-kanałówka stabilna do 2 ohm w mostku to może być problem w tym budżecie.

System na przód to może i dobry wybór, ale suby to już średnio. Vento ma szczelny bagażnik i blachę pod półką, więc te IT08 moga mieć problemy. Lepiej singiel do bagażnika ale mocniejszy, PB M-10, plus mocne 4 kanały i na przykład zaproponowany system na przód i powinno grać przyjemnie.

 

Chyba sam niewiesz co piszesz jeśli twierdzisz że PB s10 zagra lepiej od dwóch MDS08

mój MDS12 grał o wiele lepiej w Vectrze sedan co ma szczelny bagaj niż Vectrze chatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie za 150zł tutaj http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=11496 ,sam sobie zamówiłem MDS12 za 420zł na gotowo i jestem szczęśliwym posiadaczem tego cacka, jeśli chodzi o dwa MDS08 to zjadają na śniadanko ilością i jakością basu jaki genetują w stosunku do RE

Wiadomo że za granic kupi taniej jednak nie każdy chce kupować sprzęt taniej bez gwarancji i jescze nieraz na niego czekać kilka tygodni

I pozostaje jeszcze problem zasilenia głośników 2X4Ω

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli najlepiej wyposażyc sie w taki sprzecik:

Przód μ-Dimension EL-6 Comp

Subwoofer RE Audio RE-10 S4

Wzmacniacz μ-Dimension μ-Glow 4075v.2

zestaw kabli 21mm2 Sound Quest SQK-4

 

 

Czy może jeszcze coś w tym zestawie zmienić??

Czy to wszystko da taki efekt jak opisalem na początku?

Mimo tego I tak już bardzo mi pomogliście Mistrzowie także za to wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie za 150zł tutaj http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=11496 ,sam sobie zamówiłem MDS12 za 420zł na gotowo i jestem szczęśliwym posiadaczem tego cacka, jeśli chodzi o dwa MDS08 to zjadają na śniadanko ilością i jakością basu jaki genetują w stosunku do RE.

 

Chyba sam niewiesz co piszesz jeśli twierdzisz że PB s10 zagra lepiej od dwóch MDS08

mój MDS12 grał o wiele lepiej w Vectrze sedan co ma szczelny bagaj niż Vectrze chatchback.

Ale nie rzucaj się jak koci ogon po śmierci, tylko przeczytaj ponownie ze zrozumieniem, co napisałem wcześniej. Po pierwsze nie pisałem o PB S10, tylko M10. Fora internetowe nabite są tematami o PB S10, więc pewnie na szybko wziąłeś pierwsze lepsze i odpisałeś.

Po drugie jak zapoznasz się bliżej z panem Ohmem i jego prawidłami, to wtedy możemy podjąć dyskusję o dwóch sztukach MDS08, inaczej nie widzę sensu rozmowy z Tobą, powód, jak w punkcie pierwszym.

Po trzecie MDS12 to nie to samo co MDS08. Bagażnik Vento jest bardzo podobny gabarytowo i konstrukcyjnie do bagażnika mojego auta i jest problem z przechodzeniem nisich tonów do wnętrza. Ja wcale nie twierdzę że 2xMDS08 to zla konfiguracja, owszem bardzo fajna i ciekawa, ale problem pojawia się z podłączeniem tych głośników do wzmacniacza, a dokładniej z brakiem możliwości podpięcia do 4-kanałowego pieca niestabilnego w mostku do 2 panów Ohmów z punktu drugiego.

Po czwarte, czego Ci nie życzę, ale jeśli coś będzie nie tak z Twoim głośnikiem, to do kogo pójdziesz z pretensjami? Do europejskiej gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli najlepiej wyposażyc sie w taki sprzecik:

Przód μ-Dimension EL-6 Comp

Subwoofer RE Audio RE-10 S4

Wzmacniacz μ-Dimension μ-Glow 4075v.2

zestaw kabli 21mm2 Sound Quest SQK-4

 

 

Czy może jeszcze coś w tym zestawie zmienić??

Czy to wszystko da taki efekt jak opisalem na początku?

Mimo tego I tak już bardzo mi pomogliście Mistrzowie także za to wielkie dzięki.

 

Moim zdaniem w tej konfiguracji na pewno to zagra przyjemnie dla ucha, naturalnie bez zbędnego wyostrzenia żadnej częstotliwości

Mnie osobiście EL-6 Comp w tym przedziale cenowym bardzo się podobają jeżeli natomiast ty wolisz trochę bardziej wyostrzoną górę to możesz się zastanowić nad PowerBass L-60C troszeczkę droższe ale terz warte swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...