Skocz do zawartości

Akumulator ;)


Młody01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie interesuje mnie akumulator Do mojej przyszłej instalacji.

Głośnik około 1,5kw 12-ka

wzmak mtx thunder TH1500D

Alternator na chwilę obecną jest 85 Amper ale będzie podmianka na 120amper

 

Tu moje zapytanie jaki akumulator kupić?

Interesuje mnie by z tą instalką coś zdobyć na zawodach db dragu.

oczywiście głośnik będzie miał 2 budy 1 na zawody zestroje ją na 70HZ

i drugą na co dzień zestroję ją na 43 HZ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na zawody 70Hz , jakie to auto, i w jakich klasach zamierzasz startować, a co do akumulatorów to proponował bym Hollywood, Pure Power, a co do alternatora to na zawody nie musi być super wydajny bo ważniejszy będzie porządny prostownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na zawody 70Hz , jakie to auto, i w jakich klasach zamierzasz startować, a co do akumulatorów to proponował bym Hollywood, Pure Power, a co do alternatora to na zawody nie musi być super wydajny bo ważniejszy będzie porządny prostownik

zaczynam dopiero zabawe w zawody, Wszystko robię pod okiem Łukasza Wojdaka i Grubegobasa :P Jaka klasa? Nie mam zielonego pojęcia, w sobotę do łukasza wpadnę to mi wytłumaczy te wszystkie klasy i do jakiej ja mam startować. :P ale Zapewne chcę do takiej klasy gdzie coś z moimi gadżetami moge osiągnąć :P

Auto to Fiat Marea :( Sedan

i nie akumulatorów tylko akumulatora ma być 1 aku w samochodzie. To że to mają być markowe akumulatory to już mnie uświadomili. Ale na co patrzeć bo łukasz mówił, że muszę mieć akumulator AGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno w tym aucie nie 70hHz ale to tez Ci powiedzą jak co i dlaczego oraz z czym to sie je. przez ostatnie co najmniej 3 lata to wystarczyło być tak jak by elastycznym w klasach , zmieniać sobie klasy w zależności od zawodów i osób startujących w danej klasie a można bylo wywieść jakiś ładny garnuszek. bo nie zawsze startowanie w najniższej klasie dawało zwycięstwo ani najniższe wyniki bo najniższe klasy sa najbardziej oblegane i wyniki z zawodów szły ostro w gore. a co do akumulatorów to sam kiedyś zaczynałem od akumulatora FULLIVER na allegro jest za niecałe 300zł a tez daje rade. na 1,5kW da rade (ja miałem podłączone ponad 4kW) a co do głośników to nie zawsze najdroższe zagrają najgłośniej lecz na pewno dużo więcej zawodów wytrwają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody zanim zaczniemy gdać o klasach poczytaj regulamin żebyś w ogóle miał jakieś pojęcie o klasach.

 

A startował pewnie bedziesz w street stock b, ale trzeba bedzie tak przygotować zebyś mogł wystartować w wyższych klasach bo czasem wyższe są mniej oblegane.

 

 

Samochód to Fiat Marea Sedan ;/ wiec na pewno skrzynia pod wynik nie będzie miała 70 hz. tylko gdzieś będziemy męczyć okolice 50 kilku hz. A do muzyki sklepiemy coś na 30 kilka.

 

Co do wyniku to w tym aucie postaramy się wycisnąć najwięcej ale żaden szał względem konkurencji nie będzie a puchar jak już uda się zdobyć to tylko dlatego, że mocarze nie dojadą no i samochód jest strasznie hu....jaszczy jak do tego sportu ;)

 

A akumolatory trzeba na spokojnie poszukać masz tam miejsca sporo wiec nawet 100-110 dobra wejdzie. A chłopaki z południ co się tym profesjonalnie zajmują czasem mają dobre używki na sprzedaż po kilku startach :) Trzeba popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chciałem tajemnice zachować przed suzukim :D bo na spocie mnie zlinczuje.

a więc aku 110 to już lukasz ustaliliśmy w sobotę zadzwonię i może wpadnę o ile moja dziocha nie będzie się pluć ;p

czytałem o tych klasach i street B mnie interesuje. ^^

głośnik to Helix SPXL 12

Wzmak to MTX TH 1500D

przód do wymiany ale aktualnie coś nercopodobne

wzmak na woofer DLS CA21

a na tweeter zasiądzie genesis b40 albo Sa50

kable zasiądą 2x 50mm2 na + i to samo na -

 

na chwilę obecną muszę z aku się wstrzymać do stycznia do za naprawę michy ukuli mnie 500 zł :(((

 

a moje pytanie do aku chodziło o to na co patrzeć bo na allegro jak wpisuje akumulator AGM to są od 300 do 2300 z taką samą wartością amper, tylko czym się różni ten za 300 od tego za 2300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz przykłady:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,244&kid=244&pid=1782

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,242,246&kid=246&pid=1767

stinger

pure power ......

 

i za te aku po "dobrej'' cenie powienienes dac około 1200zł za nowe

 

za 300 to dobrej kwasówki nawet nie kupisz

 

interesuje cie najbardziej WIELKOSC zeby sie zmiescil musisz zmierzyc

potem pojemnosc w ah oczywiscie napięcie standartowo do standartowej instalacji 12v chyba ze w wyzszych klasach to nawet do 18V ale to wyzsza szkola

no i miedzy innymi parametr cca im wyżej tym lepiej i rezystancja wewnetrzna im nizej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Krzychu pisał zwracaj uwagę na Pure, Hollywood, dodam, że na Kinetik również. Na tych aku- przede wszystkim Hollywood i od tego roku Kinetik- najlepsze wyniki w Polsce są ustanawiane w dB. Proponuję w tym celu przejrzeć foty z zawodów i zwrócić na to uwagę:)

Możesz kupić ZAP Sznajder za kilka stówek, ale czy to będzie miało sens?.. raczej nie.

Jest kilka używek do sprzedaży w PL po kilku zawodach z tego roku, max. poprzedniego za bardzo dobre pieniądze w dobrym stanie.

Sam mam takie 3 sztuki ale o tym już nie w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mam kinetica hc2000 uzytego 6 razy tylko na zawodach, taki aku ci napewno dostarczy pradu poczytaj klasy zebys wiedzial czy jeden aku czy moze 5:) ja mialem 3 aku, do klasy dbl a na db amator wyciagalem i mialem jeden:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mam kinetica hc2000 uzytego 6 razy tylko na zawodach, taki aku ci napewno dostarczy pradu poczytaj klasy zebys wiedzial czy jeden aku czy moze 5:) ja mialem 3 aku, do klasy dbl a na db amator wyciagalem i mialem jeden:)

pany aku będę szukał ale w styczniu bo teraz przegiąłem z funduszem a pozatym święta itp itd. Mam sporo ofert mam w czym przebierać w styczniu będę się odzywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...