Skocz do zawartości

"Stopa" perkusji + SE12 w miare najwierniejsze odwzorowanie


doli19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam nieboszczyka :D

Panowie do rzeczy, ostatnio mnie coś wzięło na starość, na więcej mięsa w aucie, odczuwam z tego powodu mnóstwo funu jak dziecko..

Niestety drażnią mnie suby ciągnące się, nie punktualne(zboczenie z SQL), wiem ,że z polecanych Oldscoolów wymieniano JBL GTI, Strokera , jakiego brzmienia oczekuję? Szybki twardy, aby się nie gubił ale jak zapierd.... :ups:  ,znaczy, jak się ruszy to ma dech odbierać, będę wdzięczny za spostrzeżenia i propozycje.

Moc jaką mam do dyspozycji to ok 1,2 KW, zaś paczka ok 100 litrów closed/br, więcej nie przeznaczę to już max. Są jeszcze jakieś sprawdzone pozycje oprócz GTI i CV? Budżet max tysiak, bo więcej za zabawkę for fun nie dam... Oczywiście używka i oldscool mile widziany, lubię zadbane dziadki. :wink:

 

Znalazłem na alle ładnego zadbanego (chyba) Stroker'a

http://allegro.pl/cerwin-vega-stroker-15-potwor-1200w-rms-db-drag-i3416601533.html  kojarzy ktoś czyje to głośniki? I czy nie zakatowane? Cena trochę nie mała , bo widziałem ,że Leju swego czasu sprzedawał CV z paczką za 400 zł. Ale jak zadbany dziadek to jeszcze na paczkę w zakładanym budżecie by wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak szukasz twardego kopniaka po nerach i w takim litrazu,to ja jak zawsze :-/ swoja madrosc napisze. Poszukaj S15L7 albo S12L7. W 15 pakujesz kolo 1,5 kw i powinno ci starczyc. W 12 ladujesz do 1kw w duzy litraz i bedziesz mial i kopa i zejscie i w miare ogarnieta szybkosc. U mnie 12 siedzi w 45 litrach i jestem zadowolniony z jej pracy,naturalnie wieksza buda to wykorzystanie potencjalu tego stwora. Ale jesli jak mowisz szukasz twardego uderzenia to kicker cie zadowoli (i niech mnie pieruny jesli sie myle) ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są graty Bożyka. Sprzedaje to członek rodziny ...

Tak myślałem , patrząc na resztę wystawionych... Ale nie chciałem się wychylać i upewnić. :)

 

2x10 lub 2x12 w CL i będzie CI dobrze :D

Patrzyłeś Gruby na założenia? Max tysiak i mile jeśli na paczkę styknie.. :D

Na SQL zostawiam Braxa, Mehow mi zrobił BP na Lotusie i jest ok, ale chyba go dam do Bmki tak na co dzień( bo tak mi się spodobało to mięso,że męczę go prawie cały czas na maksie i w końcu uwalę tego Lotusa :D ) a Braxa będę pakował w jedno lub drugie auto przy okazjach typu wyjazd na AYA, EASCA etc. Więc aby zakończyć sprawę zabawek do słuchania chcę coś mocnego ale szybkiego stąd jak zobaczyłem zadbanego Strokera, to mnie natchnęło i spytałem. :)

Poczytałem wcześniej tematy i z tego co rozumiem mimo sporej mocy jaką można w niego zapakować zadowala się i niższymi zdrowymi z racji wysokiej skuteczności?

 

 

On szuka również szybkiego "uderzenia" (tak wywnioskowałem) a ty mu polecasz kwadratową 15"...

 

Dobrze odebrałeś moje intencje, Bóg wie jakiego zejścia być nie musi, bardziej chodzi o szybkość, kopliwość i mocarność, stąd nie boję się równiez żadnych 12tek czy 15tki, jedyne tutaj ograniczenie to te 100 litrów, bo jednak resztki bagażnika chcę zachować na swoje graty w pracy.

 

I tak juz zjechał ze strokera bo był za 800zl

 

I jeszcze zjedzie, bo widziałem długo wisiał na tapecie ten za 400 zł Leja (ex cursora) w komplecie z paczką BR, w DE zaś się sprzedają w okolicy 80-100 eur. Więc ok 400 zł to realna cena za tego dziadzię. Swoją drogą -Janusz miał także coś wspólnego z DBL? :szok:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CL czy BR? Czy rzeczywiście z jednej strony jest on szybki ale płytko gra w sensie zejścia? Ja czasami słucham symfonii :) I tam się jednak przydaje kiedy sub potrafi choć trochę pociągnąć się w doliny częstotliwości. Aczkolwiek jak mam mieć coś nisko schodzącego ale rozlazłego i monotonnego a kopliwego to wybiorę to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak jak wychodzi z WINisd, wystarczy jej 23 litry CL? W jakiej paczce ją Morfi używałeś?

 

ps. zejścia jak RE nie oczekuję, bo wrzuć mu byle jaką stopę to się pogubi jak dziecko i będziesz miał efekt z przodu "pach!" a  za sekundę z tyłu "buuuuuuuuu".... :D

Niewiele rzeczy mnie w CA potrafi zadrażnić, ale ciągnący się jak flaki sub, do nich się zalicza. :) Dużo nie potrzeba aby się przekonać wystarczy np to:

Slayer: http://www.youtube.com/watch?v=xA8U2SLQHdY w okolicy 40-50 sek, 9 na 10 subów, pakuje tobołek i mówi "To ja już podziękował" :D

A jednocześnie lubię czasami wrzucić kawałek typu Sail: http://www.youtube.com/watch?v=IaZMST-vHfM  lub Lindsey Stirling :  http://www.youtube.com/watch?v=sf6LD2B_kDQ     http://www.youtube.com/watch?v=NA1Sh4GPQlw  i wtedy obowiązkowo niemalże ma rozkręcać tanzbudę ze śrubek, bo inaczej mija się z celem słuchanie tego typu kawałków. Dlatego szukam szybkiego ale mocnego suba.I nie to abym się czepiał do RE bo to dobre głośniczki w swojej klasie, ale zazwyczaj używane w BR i do innych zastosowań (do tego przecież służą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Golfika Dubera, nie do końca mnie to kupiło 2 RE i 2 x 2 WF w furtkach, co kto lubi ale nie moja bajka. I pamiętaj juby: budżet, mam inne wydatki więc do tego tysiaka mogę wyskrobać więcej obecnie nie dam rady.

A wracając do Strokera (niestety nie dane mi było nigdy go usłyszeć) czego się można spodziewać po takiej 15ce od Janusza w BR? Spełni moje założenia czy nie ta bajka?

No i czy styknie mocy z A6ki? :szok:  Tematy przewertowałem już wczoraj, ale specjalnie wrzuciłem przykłady muzyki aby było dokładnie wiadomo co mam na myśli odnośnie oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Audio System CX12 w BR. Mieliśmy z Danem okazję go pomęczyć w zeszłym roku w Olsztynie u kolegi Dj Darecki w golfie, pędzony był A6. Powiem szczerze że naprawdę dawał radę i nie było mowy o zamulaniu. Do tej pory chodzi mi po głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszanie też potrafił zrobić jak przystało na 12 w BR. Kolega Dj Darecki miał ciekawy patent w obudowie. Dwa okrągłe porty BR z czego jak zatkałeś jeden butelką to było bardziej SQL-owo :D

Ogólnie fajny sub, zresztą możesz zapytać Daniela bo jemu też się raczej podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Właśnie taki.

 

Nawet znalazłem w jakiejś dziwnej wersji ebay-a

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/audio-system-cx-12-dv-subwoofer-ground-zero-hifonics-30-cm-bass/119191340-223-8518

 

Ma trochę inny kosz niż ten co podałeś w linku ale chyba powinno być to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...