Skocz do zawartości

Helix SPLX 12


nikos151
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napewno nie radiem, poszukaj czegos co bedzie mialo 1.5 i wyzej kW przy 1 ohm i bedzie miescilo sie w Twoim budrzecie jaki chcesz przeznaczyc na to, bo nie widze zebys gdzies podal takie szczegoly jak wlasnie budrzet, czego oczekujesz itd. ja ze swojej str moge polecic ci vrx'a 1.500 na dana chwile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi coś co osiągnę na naszym rynku wtórnym bo na pewno nie kupię nówki. wystarczy mi głośnik nowy :P budżet? kurde wiem że jak podam wam do 1000zł to wysypiecie mi ofertami za 1500zł... Nie żeby zabrzmiało to tak, że sępie na wzmacniacz kupując głośnik za 2000zł... ale po co przepłacać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadźcie mnie prosze z błędu: po co kupować głośnik o skuteczności 85dB i mocy 1,5kW, inwestowac w jakiś wzmacniacze kosmiczne, kable 70mm2, kondziory i wymiany altków (no dobra zagalopowałem się trochę)

ZAMIAST

kupić suba 90-92dB (to żaden rarytas) o mocy 400W i pogonić go dowolnym wzmakiem do suba? Żadnych kabli kondów i innych cudów i to samo ciśnienie?

To nie o ciśnienie chodzi? Bo się zgubiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście testując głosniki o dużej skuteczności i małej mocy, oraz wysokiej mocy a małej skuteczności wolę te drugie :) Mam 2x 87dB skuteczności i dostają "papierkowo" 3kW z dd z1 :) Najlepiej sprawdzić i dojść samemu do wniosków :)

 

A klas jest cała masa - d, bd, gh i wogóle coraz więcej się robi :)

 

Żadnych kabli kondów i innych cudów

Ahhh, żeby się tak dało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem RF'a pwr-412(chyba 91db skuteczności i 600W), AS CX12 (ten to ma dopiero skuteczność). Jak dla mnie to za mało ciśnienia :) A świadomość wożenia kilowat'ów - no baaaaa, niedługo 20kW zapakuję, niech chłopaki zobaczą, a co :rotfl: póżniej największe felgi założę i najdłuższą antenę od CB i kto wie co jeszcze :rotfl:

 

Raz jeszcze napiszę, porównaj dwa i będziesz wiedział, bo słowami się tego wyrazić nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to się wydaje że skuteczność i cieśnienie nie idą w parze.,.

Nie do końca rozumieem, ale jeśli nie idą, to moc i ciśnienie też nie idą w parze. Moc i skuteczność mają wpływ na SPL czyli ciśnienie. Pierwsza wielkośc ma wpływ logarytmiczny, a druga liniowy. Dwa razy więcj mocy = ~3dB wiekszy SPL. 3dB większa skuteczność = 3dB większy SPL. SPL czyli poziom ciśnienia dźwięku wyrażony w dB w odniesieniu do SPL progu słyszalności (z tego co pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zabezpiecz się w prąd bo nawet ta d clasa ciągnie ok 100A

 

mamo, tato - kto wyłączył światło ;)

Tak na poważnie - duża moc przeważnie równa się duże zapotrzebowanie na prąd :)

Nie problem jest kupić głośnik i wzmacniacz >1kW, problem jest z zasileniem wzmaka odpowiednio, często gęsto taki upgrade kończy się drugą kwotą co za ten zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba spojżeć że jest to współczynnik 1W na 1m , przy większych mocach i mniejszej skutecznosci ciśnienie jest większe .

Chyba nie zrozumiałem. O ile większych mocach i o ile mniejszej skuteczności?

Głośnik o skuteczności 90dB daje z 1 wata 90dB SPLu.

Przy 2 watach daje ~93dB SPLu.

Przy 4W = ~96dB itd.

Wszystko w odległości 1 metra.

 

Na dwóch metrach (pomiar) daje z kolei 3dB mniej niż na metrze. Na 4 metrach daje 6dB mniej niż na metrze itd.

 

ale piszesz o głośnikach grających bez obudowy.,.

Tak. Wsadzamy więc głośnik 91dB do obudowy oraz 85dB do obudowy i co się dzieje? Zmienia się skuteczność? Nawet nie wiem. Ale jeśli tak, to chyba w przybliżeniu o tyle samo. Nie wiem co chcesz przez to powiedzieć.

 

Nie problem jest kupić głośnik i wzmacniacz >1kW, problem jest z zasileniem wzmaka odpowiednio, często gęsto taki upgrade kończy się drugą kwotą co za ten zestaw :)

Do tego cały czas piję - wydaje mi się że lepiej kupić głośnik o jak najwyższej sprawności/skuteczności. Oczywiście może nam się bardziej podobać charakter gry tego o niskiej skuteczności, ale rozważając sam SPL (czyli głośność) to wg mnie nie ma uzasadnienia. Nie twierdzę że mam rację, tylko usiłuję to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce powiedzieć że głośnikowi z małą skutecznością można tak dobrać obudowę że wytworzy większe ciśnienie niż ten z wyższą skutecznością, bo do niego już nie koniecznie da się dobrać obudowę pozwalającą tak wysokie ciśnienie wytworzyć.

 

dlatego wybór głosnika względem jego skuteczności ma się nijak do ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce powiedzieć że głośnikowi z małą skutecznością można tak dobrać obudowę że wytworzy większe ciśnienie niż ten z wyższą skutecznością, bo do niego już nie koniecznie da się dobrać obudowę pozwalającą tak wysokie ciśnienie wytworzyć.

No w końcu coś się nauczyłem :) Czyli można słabej skuteczności głośnika pomóc przez odpowienio małą/dużą* obudowę? To czemu nie można tego zrobić z głośnikiem z dużą skutecznością?

 

*-jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wsadzamy więc głośnik 91dB do obudowy oraz 85dB do obudowy i co się dzieje? Zmienia się skuteczność? Nawet nie wiem. Ale jeśli tak, to chyba w przybliżeniu o tyle samo. Nie wiem co chcesz przez to powiedzieć.

Ciekaw jestem czemu nie stosuję się głośników estradowych do dB Dragu skoro mają dużą skuteczność i podobno da się to przeliczyć na ciśnienie i po co komu miernik :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednią :) a jaka będzie najlepsza to już termlab powie.

 

To czemu nie można tego zrobić z głośnikiem z dużą skutecznością?

 

 

bo jak pisałem skuteczność nie jest jedynym parametrem głośnika, a spory wpływ na ciśnienie ma rozmiar głośnika, jego x-max, masa układu drgającego.,

 

odpowiednią :) a jaka będzie najlepsza to już termlab powie.

 

To czemu nie można tego zrobić z głośnikiem z dużą skutecznością?

 

 

bo jak pisałem skuteczność nie jest jedynym parametrem głośnika, a spory wpływ na ciśnienie ma rozmiar głośnika, jego x-max, masa układu drgającego.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czemu nie stosuję się głośników estradowych do dB Dragu skoro mają dużą skuteczność i podobno da się to przeliczyć na ciśnienie i po co komu miernik :zawstydzony:

Nie wiem czemu dlatego pytam.

Po co miernik? Bo producenci kłamią deklarując dużą skuteczność, tak samo jak kłamią deklarując dużą moc - głupie pytanie...

 

bo jak pisałem skuteczność nie jest jedynym parametrem głośnika, a spory wpływ na ciśnienie ma rozmiar głośnika, jego x-max, masa układu drgającego.,

Wg mnie wszystkie powyższe parametry mają wpływ właśnie na skuteczność, a ona na ciśnienie - z definicji obu pojęć.

OK. Odpuszczam. Przyjmuję, że jest jak piszecie - duża moc "uber alles" i wynika to po prostu z doświadczenia. Nie ma teoretycznego wytłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...