Skocz do zawartości

"Amerykańska szkoła" - głośniki przy nogach


ygrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchalem raz chwilke (w Holandii) systemu z tweeterem w "kickpod'zie" (czy jaktotam), ale byl to dostawczak (duze wysokie nadkole). Powiem szczerze, ze tragedii nie bylo (w dodatku bylo calkiem wysoko).

Facet twierdzil, ze dla niego to najlepsza metoda na zrownowazone brzmienie bez wiekszych "komplikacji w drodze toru audio" potrzebnych aby to zestroic/wysterowac. Osobiscie byl rowniez zagorzalym przeciwnikiem wprowadzania owych "ingerencji w tor" w jakiejkolwiek formie.

 

 

Tweeter nie musi byc zasloniety przez nogi, ale nie da sie ukryc, ze rozwiazania tego typu raczej nam sceny nie podniosa. Maja za to kilka innych zalet, ktore dla niektorych moga miec duze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ygrek właśnie i tu zaczyna sie problem odpowiednich głośników, no niestety pierwsze lepsze ja np uwielbiane przez prawie wszystkich hertze za 250zł :D nie zagrają dobrze w takich kickpanelach więc jakiego głośnika szukać ? Bo nie powiem mam teraz troszkę wolnego czasu i chętnie bym się z tym pobawił :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ygrek właśnie i tu zaczyna sie problem odpowiednich głośników, no niestety pierwsze lepsze ja np uwielbiane przez prawie wszystkich hertze za 250zł :D nie zagrają dobrze w takich kickpanelach więc jakiego głośnika szukać ? Bo nie powiem mam teraz troszkę wolnego czasu i chętnie bym się z tym pobawił :)

Wg mnie powinny mieć niski Vas i Qts minimum 0,4. Chociaż jak wiadomo parametry to nie jest przepis na sukces. Tak więc po prostu powinien to być głośnik, który dobrze radzi sobie w małej obudowie. Jest takich wynalazków w HomeAudio masa. Są adresowane do małych kolumn podstawkowych, w których spisują się najlepiej. Ja wyszukałem dla siebie Visatona AL130. Podobno dobrze spisuje się nawet w 5 litrach. Niestety drogi jest, bo kosztuje około 300 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie za język nie ciągnij ;) , bo ze mnie żaden fachowiec. Póki co męczę drugą komorę, która nie chce mi schnąć w garażu w temperaturze kilku stopni na plusie. A takiej zabudowy, jak napisałem wcześniej nawet nie widziałem, więc jak to bywa w CA - eksperymentuj.

Co do kierunkowości to pewnie wypadało by żeby tweeter był skierowany w Twoja stronę. W końcu im wyższe częstotliwości tym bardziej kierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ygrek zapodaj jakieś fotki żebym miał coś na wzór :D jak możesz opisz ja za to się zabrać tak mniej więcej a raczej więcej :cwaniak: tweeter chcę zostawić w słupkach a zrobić komorę pod sam woofer :) dla tego też pytam czy woofer musi być jakoś ukierunkowany bo oglądałem różne fotki i nie każdy go w jakiś szczególny sposób kierunkował :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Kacpero: jakiś tam zakres średnich tonów idzie przez woofer (w dwóch drogach). Wypadałoby go pochylić w stronę słuchacza, zwłaszcza dlatego, że drugi (prawy) będzie grał dużo bliżej osi "w ucho". Scena w średnicy może Ci się mocno skrzywić jak lewy midwoofer będzie grał w nogawkę.

Co do wykonania komórek to w tym wątku masz zebrane wszystkie mi znane z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...