Skocz do zawartości

Dziwny problem


ProAnimal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Specjalnie założyłem konto po to aby dowiedzieć się fachowej opini na problem który mnie spotkał.

A wiec mam już od ponad roku w aucie zamontowany skromny sprzęt:

Radio Pioneer

Przód zestaw Power bass L-6c

Tył skrzynia z głośnikiem Infiniti (nie pamiętam dokładnie modelu) moc 1200Wat 300RMS

Wzmacniacz Blaupunkt GTA 480 850Wat

Od jakiegoś czasu jak słuchałem muzyki przerywało i wyłączał się dźwięk z przodu i grała sama skrzynia, po ruszeniu lub po puknięciu w panel grało normalnie. Zjawisko się nasilało aż w końcu przestało w ogóle grać tylko tym razem nawet skrzynia nie reagowała. Stwierdziłem że i tak radio jest już stare przydało by się jakieś lepsze wiec kupiłem Alpine z niższej pułki a dokładnie alpine cde-120 r. Dziś zabrałem się za montaż i.... wielkie rozczarowanie nadal to samo panel świeci muzyka niby leci na wyświetlaczu a dźwięku nie ma :/. Wkurzony zacząłem wszystkie kabelki sprawdzać i nic. Wiec sprawdzam wzmacniacz i okazuje się ze wzmacniacz zachowuje się jak by miał brak zasilania tzn kontrolki się nie palą. Sprawdziłem bezpieczniki w wzmacniaczu i przy akumulatorze i są dobre. Zauważyłem tylko jedna rzecz w momencie włączania radia na chwile na wzmacniaczu zapalają się kontrolki a po chwili gasną. Co to może być ? Czyżby wzmacniacz wyzioną ducha ? dziwne tym bardziej ze nie był katowany i nie było nic grzebane przy nim. No i wyszło ze kupiłem radio na marne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyc napiecie na zaciskach wzmaka:D

 

Gdzie masz mase wzmaka ? Jakie klble ? Sprawdzales wszystkie polaczenia , przesledziles kable kawalek po kawalku ? Czy zamiast to zrobic uznales ze napiszesz na forum to pomyslimy za ciebie ?

 

masę mam pod siedzeniem pasażerów z tyłu kabel bardzo gruby gdzieś średnica jego to około 2 cm* byłem właśnie sprawdzić czy trzyma trzyma i to idealnie mocno przykręcony ) sprawdziłem przy wzmacniaczu i przy radiu i jest ok. Troche dziwne zeby kabel zasilający który idzie od wzmacniacza nie dawał prądu. Jutro podłącze inny wzmacniacz i wtedy bede wiedział czy wina jest po stronie wzmacniacza czy kabel gdzies cos nie laczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu. Kumpel ma ten sam problem z axtonem. Wzmacniacz załącza się normalnie a gra dopóki mu się nie odwidzi, wyłącza się chociaż na zaciskach cały czas jest napięcie. Jak mu się chce to zacznie grać za jakiś czas, ale kolega znalazł inny sposób - wzmacniacz dostaje lekko kluczem po obudowie i o dziwo odrazu rozumie o co chodzi :P Miałem mu go wysłać do znachora który robił mi Alpinkę ale zawsze nie było czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne zeby kabel zasilający który idzie od wzmacniacza nie dawał prądu.

Dlaczego dziwne ? Nie masz miernika, więc nie masz podstawowego narzędzia diagnostycznego przy pracach CA. Masz bezpiecznik ANL/miniANL czy cygaro ? Sądzę że cygaro , a w nich jest duże niebezpieczeństwo niepoprawnego styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...