Skocz do zawartości

Clarion DRX 9575Rz - wie ktoś jaki tam laser siedzi


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Koledzy napiszę krótką historię tego radyjka: przyjechało w samochodzie z niemcowni, tuner grał, CD podobno nie ( nie wiem, bo sąsiad kupił auto z tym radiem, ja go nigdy nie słyszałem) - nie wiem może nie czyta nagrywanych, czy jak. Oddał mi je od razu za darmo, a wiem, że to przyzwoite radyjko (niestety dał tylko radyjko z panelem - nie ma kostki (brutalnie odcięta), ramki ozdobnej i kieszeni). Oddałem do pewnego Pana, który w ciągu 2 i pół miesiąca do niego nawet nie zajrzał !!! Zna ktoś może oznaczenie lasera w tym radyjku ? Szkoda wyrzucać, sprzedać na razie nie chcę, aż sprawdzę, czy jeszcze żyje, czy się włącza itp. Później sprzedam lub naprawię i sprzedam, bo nie zamierzam zmieniać swojego aktualnego, które siedzi w aucie (szybko się przyzwyczajam do rzeczy i nie chcę uczyć się obsługi kolejnego radia od nowa, a po drugie ciężko sprostać wymaganiom tego radyjka). Może jest ktoś zaufany, kto uczciwe by je obadał, ewentualnie naprawił ? Dobrze jak by z Mazowsza :) Może chociaż Ktoś napisał by, jak się je podłącza:

kabelki to:

- żółty

- pomarańczowy

- czerwony

- czarny

- brązowy

- niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, bo jeszcze się zmobilizuję (Podepnę kostkę i podłączę) i zobaczę co i jak, czy rzeczywiście nie czyta, czy może przerywa (może czyszczenie i jakaś regulacja będzie możliwa).

 

Żebym wiedział, że na 100% to ten to bym zamówił, ale podobno to loteria i trzeba by ten stary wyjąć, a to już dla mnie trochę kłopot :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też sposób, ale jak ktoś mi to rozbierze to jestem w stanie nawet kupić laser... A co tam :) Wiadomo, że później to za tyle sprawnego Decka sprzedam, ale ja jak się uprę czasami to... Sam nie wiem jak się do tego zabrać, bo nigdy nie rozbierałem radyjek i nie chcę niczego więcej uszkodzić. Na pewno nie będę go zostawiał dla siebie, bo jak zmieniłem Alpine na Kenwooda to tydzień się męczyłem (chyba człowiek się starzeje :D ) albo naprawię i sprzedam, albo wystawię jako uszkodzone i nie będę się bawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, teraz to już na 100% będę atakował :) Dziękuję za taką precyzyjną odpowiedź ;)

 

Znalazłem laser za 150 zł. qss-100a, ale jak ożyje i nie będzie czytało płytek to wystawię za "stufe", bo kasy za wiele na tą chwilę nie mam i pozostawię to przyszłemu nabywcy raczej, ale jeszcze się zobaczy.

 

Radio uruchomione i jest tak jak mówił sąsiad - tuner gra, a CD wywala ERROR 6. Na wyświetlaczu są dwie poziome kreski (martwe pixy zdaje się :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie przyniosły, a doszły mnie słuchy ze potrafią zniszczyć laser.

Mi pomogła "pałeczka higieniczna" nasączona narodowym dobrem czyli spirytusem z polmosu.

Może nie będziesz musiał całkowicie rozbierać żeby wyciągnąć laser, wystarczy tyle miejsca żeby "pałeczka" się zmieściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem kasetkę z laserem, ale dojścia do niego nie zauważyłem :/ przez żaden z otworów nie zauważyłem głowicy lasera niestety. Wystawiłem na Alledrogo, jak się sprzeda, to może ktoś sobie zrobi fajnego grajka, a jak nie to trudno, może się wymieni na jakiś fant :zawstydzony: Mi osobiście nie będzie potrzebne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skubaniec nie pokazuje się w żadnej dziurze :zdegustowany: Zadzwonię do takiego zakładu, zapytam ile taka zabawa by kosztowała : wyczyszczenie i sprawdzenie lasera, a jak będzie lipa, to wymiana lasera, a ja im go podrzucę. Póki co, to wisi na sprzedaż i czekam na rozwój sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...