Skocz do zawartości

Konfiguracja i ustawienia.


poloo89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć ze dopiero rozpocząłem swoją przygodę z car audio i raczej jestem zielony w tym temacie.

 

W swoim samochodzie postanowiłem zamontować wzmacniacz, aktualnie z samym subwooferem.

Wzmacniacz to Blaupunkt GTA 4 Special 750W.

Tryb 4 kanały
Moc maksym. 4 x 110 W / 4 Ω
Tryb 2 kanał
Moc maksym. 2 x 375 W / 4 Ω
Tryb 4 kanały.
Moc RMS. 4 x 55 W / 4 Ω
Tryb 2 kanał
Moc RMS 2 x 170 W / 4 Ω
4 kan. Maks 4x170 W/ 2 Ω
4 kan. RMS 4x85 W/ 2 Ω
Pasmo przenoszenia
10Hz – 26.000 Hz
Stosunek Sygnał / szumy
> 90 dB
Stabilność 2 Ω
Czułość na wejściu
0,1 – 8 V
Filtr dolno przep. (Low Pass)
50 – 250 Hz
Filtr górno przep. (High Pass)
80 Hz
Bass Boost 0 / 6 / 12 dB
Wymiary (mm)
głęb x wys x szer
190 x 56,5 x 390

 

Przez dosłownie 2 dni była wstawiona tuba 150W 4 OHM, strasznie stary zabytek dostałem kiedyś od znajomego za piwo. mówię, że przez 2 dni bo najzwyczajniej w świecie się spaliła. Przy połowie Volume radia puściła "dymka" i mogiła.

Doszedłem do wniosku, że przyczyną była zbyt duża moc wzmacniacza, a właściwie złe jej ustawienie.

Poczytałem, że powinienem ustawić GAIN.

 

tylko mam problem co w moim wzmacniaczu jest Gainem ? ..

http://img689.imageshack.us/img689/3104/img5575k.th.jpg

 

Jeśli już mi pomożecie do tego dotrzeć to dodatkowo chciałbym was poprosić o wyjaśnienie jak ustawić prawidłowo GAIN żebym kolejnego Sub'a nie spalił. Jak to zrobić miernikiem czy zwykły "multimetr"

http://allegro.pl/uniwersalny-multimetr-miernik-lcd-dt9205a-ag102-i1924859850.html

sobie poradzi z takim zadaniem? jeśli nie to jak to zrobić na słuch? i czy w ogóle polecacie taka metodę.

 

I finalne pytanie, na dniach będę kupował nowy subwoofer raczej skrzynię niż tubę ale chciałbym żebyście pomogli mi w podjęciu wyboru. Jaki Sub'ik będzie najlepiej współpracował z moim wzmacniaczem ? na jakie mam parametry zwracać uwagę? Wzmacniacz będzie pracował na kanale Rear w trybie mostku czyli będą interesowały mnie te parametry?:

Tryb 2 kanał
Moc maksym. 2 x 375 W / 4 Ω
Tryb 2 kanał
Moc RMS 2 x 170 W / 4 Ω

 

to znaczy, że subwoofer który wybiorę będzie musiał miec 4OHM, i moc rms 170W ? czy moc maksymalna też będzie grała rolę ? czy moc RMS głośnika może być mniejsza od mocy RMS wzmacniacza (i wtedy bawić sie gainem) czy lepiej żeby głośnik mial minimalnie wiekszego RMS'a?

 

Z góry dziekuję za wyrozumiałość i wszelkie porady

Pozdrawiam, poloo89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...