Skocz do zawartości

Wzmacniacz do głośników w drzwiach


PanJarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym podłączyć głośniki przednie pod wzmacniacz. W radiu mam tylko jedna parę wyjść typu cinch która jest specjalnie pod subwoofer i do tego je wykorzystuje. Najlepszym wyjściem wydaje mi się być podłączenie drugiego wzmacniacza z wejściem hi power czyli taki, do którego będę mógł podłączyć kable z kostki ISO a następnie ze wzmacniacza do głośników. Mam problem ze znalezieniem takiego wzmacniacza gdyż czytanie wszystkich opisów na allegro zajmuje trochę za dużo czasu.

Czy jest ktoś w stanie polecić mi niedrogi wzmacniacz lub udzielić mi wskazówek jak taki odnaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter wiąże się ze stratą jakości której chciałbym uniknąć. Radio to Pioneer deh-2300ub a głośniki Hertz dsk 160.

Zamierzałem sprzedać radio a kupić inne lepsze gdyż posiadam jeden wzmacniacz bez wejścia wysokonapięciowego ale nikt nie chce mi dać za nie nawet 200zł a kilka tygodni temu kupiłem je za 350zł.

Wydaje mi się zatem, że najniższym kosztem i bez straty jakości byłoby kupienie niedrogiego wzmaka z wejsciem hi power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio ma normalne (pelnopasmowe i stereo! ) wyjscie RCA , wiec dajesz Y i po sprawie. co do regulacji ''mocy'' to kupujesz wzmacniacz z regulacja na kabelku i po problemie ;)

 

A rodzaj sygnału przełącza się na tryb FULL lub SUB OUT, przy wyłączonym radiu przytrzymując jakiś przycisk, dokładnie już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tam jest opcja RCA i tam przełączasz jaki sygnał ma być na wyjściu RCA czy pełne pasmo czy pasmo suba. Ten przycisk podpisany jest chyba jako FUNC.

ok, juz mam zmienione. tez mam rozdzielacz Y, zaraz za radiem, zeby z dwóch jednej pary rca zrobic wyjscie na dwa wzmacniacze. ale nie do konca umiem dobrze poustawiac wzmacniacz, moze mam cos zle podlaczone, bo w radiu mam chyba jakby mono. nie moge sie balansem bawic, mam jakby tylko lewy kanal. na wzmaku [alpine z podpisu] mam zrobiony mostek na przednie glosniki, mam oba kable [z prawej i lewej zwrotki] spiete razem: - z -, a + z + do górnych konektorow. dobrze zrobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie do konca umiem dobrze poustawiac wzmacniacz, moze mam cos zle podlaczone, bo w radiu mam chyba jakby mono. nie moge sie balansem bawic, mam jakby tylko lewy kanal. na wzmaku [alpine z podpisu] mam zrobiony mostek na przednie glosniki, mam oba kable [z prawej i lewej zwrotki] spiete razem: - z -, a + z + do górnych konektorow. dobrze zrobilem?

bo jak spiąłeś prawą i lewą stronę razem to masz mono, a zazwyczaj wzmaki biorą sygnał mono w lewego chincha, podepnij prawą stronę na mostek 1 i 2 kanału, lewą na 3 i 4 i powinno być stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak spiąłeś prawą i lewą stronę razem to masz mono, a zazwyczaj wzmaki biorą sygnał mono w lewego chincha, podepnij prawą stronę na mostek 1 i 2 kanału, lewą na 3 i 4 i powinno być stereo

ok, jutro z rańca poprawie:D na wzmaku musze przestawic suwak na 1+2/3+4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...