Skocz do zawartości

wzmacniacz sie grzeje


swienty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, otoz mam taki problem - moj axton c402 strasznie sie grzeje.

ostatnio po 2 godzinach grania w trasie - troche glosnego grania przez cala droge - wylaczyl sie - wlaczylo sie zabezpieczenie. zatrzymalem sie, wzmacniacz byl taki goracy ze nie dalo sie go dotknac.

w zwiazku z tym mam pytanie: jak zamontowac wentylatory na obudowie, i jakie? wzmacniacz nie jest nigdzie zabudowany - jest przykrecony na gore skrzyni.

gdy dostane nowa skrzynie to zrobie mu jakies nozki z plyty wiorowej tak, zeby pomiedzy skrzynia a wzmacniaczem byla odleglosc kilku centymetrow - teraz jedno lezy na drugim i od dolu nie ma przewiewu.

 

wiec tak: jak zamontowac wentylator? aktualnie mam gdzies jeden z komputera - taki jak jest w zasilaczu. przykrece go na gore obudowy, tylko jak? tak zeby wyciagal gorace powietrze czy tak zeby dmuchal na wzmaka zimnym?

 

no i oczywiscie kolejne pytanie, skad wziac zasilanie? taki wentylator nie bierze duzo pradu, wiec mysle ze spokojnie moge wziac + z remote. dobry pomysl?

 

jeszcze jedno pytanie: mam axtona c402 ktory aktualnie ciagnie hertza es250 250w rms - czy potrzebuje do niego kondensator?

gdy podkrece dosc glosno volume na radiu :) to widac ze troche przygasa mi oswietlenie w samochodzie - swiatla zewnetrzne, radio, oswietlenie wnetrza - kondensator na pewno zniweluje te problemy a podobno nigdy nie jest zbedny :)

 

znajomy, specjalista od naglosnienia, mowil ze nie jest konieczny ale warto dac, szczegolnie ze mam jak widac duze spadki napiecia skoro oswietlenie przygasa - ojciec juz jakis zamowil i przyjedzie do mnie za tydzien wraz z nowa skrzynia (400w rms wiec pewnie bedzie wymagala wiecej pradu niz hertz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria ES jest trudnym do napędu przeciwnikiem dla wzmacniaczy ,bo ich impendancja wynosi 4ohmy ale np. rezystancja cewki to już 2,6ohma ......stąd to grzanie .

 

PS: co do przygasania >sprawdź elektrykę (śniedź na klemach,luźne połączenia itp. lub aku już leciwy ,niedoładowany itd. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...