Skocz do zawartości

Focal


erdezet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zamienic glosnik Orion 12 HP 500W RMS ktory aktualnie posiadam na cos lepszego....i znalazlem http://sklepcaraudio.pl/produkt/1253194701_FOCAL_33_KX.html Focal 33KX....moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego glosnik o mocy 400W RMS kosztuke 2.5k i dlaczego ten http://sklepcaraudio.pl/produkt/1253194986_FOCAL_33_WX2.html WX2 ma takie same parametry i jest jeszcze o wiele drozszy.... i czy focal ma w swoejej ofercie (dostepnej w PL) wzmacniacz mono ktory pociagnie takie 2 glosniki z tego co znalazlem to jest tylko to::

 

http://www.focal.com/en/car-audio-sound/amplificateurs/amplis/solid1.php

http://www.focal.com/en/car-audio-sound/amplifiers/amplis/fpp-1000.php

 

 

Wiem ze zadaje glupie pytania ale potrzebuje opinii ludzi....czy te glosniki sa warte swojej ceny rzeczywiscie sa "najlepsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego glosnik o mocy 400W RMS kosztuke 2.5k i dlaczego ten http://sklepcaraudio...CAL_33_WX2.html WX2 ma takie same parametry i jest jeszcze o wiele drozszy.... i czy focal ma w swoejej ofercie (dostepnej w PL) wzmacniacz mono ktory pociagnie takie 2 glosniki z tego co znalazlem to jest tylko to::

 

Gdy założyć , ze moc jest głównym parametrem określającym "granie" przetwornika , to może takie pytanie ma racje bytu . Tu jednak nie sprawdza się przelicznik W/PLN .

Klasa przetwornika , to zdolność do wiernego przetworzenia przebiegów prądu na dźwięk.

Z pieców tej stajni , coś bezkompromisowego - Focal Dual Monitor :wink: . Monobloki sa wzmacniaczami budowanymi z zamysłem zasilania sekcji basowej i większości aplikacji spełniają swoja rolę bardzo poprawnie.

Zobacz tu , znajdziesz więcej

http://www.focal.com/en/car-audio-sound/amplifiers/amplis/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Focal Dual Monitor przypadl mi juz do gustu....tak podsumowujac 2x 3500 zl + 5000 tys = niezla suma na sam subwoofer....a jezeli chodzi o 4 glosniki 165mm z tej samej stajni plus wzmacniacz....zeby ta 4 pociagla bez problemu....chcialbym zlozyc pelen sprzet focala... i jakie glosniki 2way czy 3 way...? Oczywiscie zbieram informacje na przyszlosc .... nie wydam w jednym dniu kilkanascie tysiecy na sprzet tylko co miesiac dwa bede kupywal po kolei wszystko z osobna. i czy w ogole zmierzam w dobra strone...czy to dobry wybor?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopia....to juz naprawde przechodzi ludzkie pojecie...za drogo nawet dla mnie.... myslalem bardziej na przod dac:

 

http://sklepcaraudio.pl/produkt/1253194595_FOCAL_165_KRX3.html

 

a tyl: (zeby tez sobie cos mruczalo)

 

http://sklepcaraudio.pl/produkt/1253194519_FOCAL_165_KRX2.html

 

 

zasilic porzadnym wzmacniaczem i za polowe ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopia....to juz naprawde przechodzi ludzkie pojecie...za drogo nawet dla mnie.... myslalem bardziej na przod dac:

 

http://sklepcaraudio...L_165_KRX3.html

 

a tyl: (zeby tez sobie cos mruczalo)

 

http://sklepcaraudio...L_165_KRX2.html

 

 

zasilic porzadnym wzmacniaczem i za polowe ceny :)

 

 

Hmm, myślę, że darowałbym sobie tył, dołożył troszkę i kupił F1 od Alpine, ale skoro chcesz Focala..

Nie rozumiem dlaczego pomijasz kwestię brzmienia przy wydaniu kilkunastu tysięcy zł na sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę, że darowałbym sobie tył, dołożył troszkę i kupił F1 od Alpine, ale skoro chcesz Focala..

Nie rozumiem dlaczego pomijasz kwestię brzmienia przy wydaniu kilkunastu tysięcy zł na sprzęt.

 

Czy celując w Utopię pomija się kwestię brzmienia?? P.S. odsuwam w tym momencie na bok koszta ;)

 

ok, chyba zakumałem, Sinsemilla piłeś do tych dwóch linków powyżej;) ale tak patrząc trzeźwo, można używkę (Kx2, KX3, Utopia, F1) znaleźc dużo taniej, tylko cierpliwości potrzeba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ;)

Podzielam Twoje zdanie.

Jeśli chodzi o Utopię Be to tutaj nie ma absolutnie żadnych kompromisów i cena jest adekwatna do jakości, ale są tacy co by się kłócili.

Najgorsze jest to, że niektórzy nie wiedzą za co płacą, albo płacą i oczekują cudu.

Co do kwestii brzmienia, chodzi mi bardziej o ogół, że akurat musi być Focal, a nie Dego, Brax, Morel, Genesis itd. , bardziej w stronę pierwszego postu, gdzie pytanie padło o różnicę.

Nie wydałbym tych kilkunastu tysięcy gdybym nie porównał tego z innymi produktami.

Nawet jeśli byłoby mnie stać, to nie wydałbym takich pieniędzy, bo nie usłyszałbym różnicy między dużo tańszymi zestawami bardzo dobrej klasy. (Np. porównanie Master do Utopii Be). Porównanie całkowicie przypadkowe, bez żadnych zamierzonych czy własnych preferencji.

Chyba, że mamy tutaj do czynienia z kimś, kto na prawdę na pojęcie, nie koniecznie w CA ale np. w HA i oczekuje tutaj grania wysokich lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie zna zasad budowania systemow car audio skoro chce na tył dawac zestaw odseparowany

 

skoro masz tyle kasy zlec to jakiemuś zakładowi CA oni na tyl nie włoza Ci głosnikow :P ( przynajmniej nie powinni jesli beda wiedziec co to jest "sCENA" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem juz nawet w 2 firmach....i obydwaj zlodzieje...jezeli na allegro lub w sklepach caraudio cos kosztowalo 100 zl u nich 250....to raz...dwa ich produkty sa marki niszowej....maja jakies tam firmy rainbow rockford audison itp.... ale rzeczy uzywane zniszczone itp ktore zachwalaja... zakladalem w firmie swoje pierwsze lepsze glosniki i tak....na przod 13 bo nie ma czasu zakladac 16...dostalem rainbow jakies bo nic innego nie bylo....na tyl kicx...bo byly najlepsze na stanie....do tego blaupunkt gta 460 (czy cos takiego)....do bagaznika infinity ....pojezdzilem pojechalem ustawic po wygrzaniu....jeden wielki huk z bagaznika przod gwizdze nic wiecej....zmienilem wzmacniacz na rainbow iPaul 4.300 i przednie glosniki na herz jakies tam z allegro za 800 zl juz bylo lepiej....zmienilem subwooofer na orion 12 HP 500w rms i kupilem okazyjnie uzywanego vibe a7 slick ....ladnie to gralo ale jak podkrece wyzej mam wrazenie ze ten orion wyskoczy zaraz....i puka za glosno...jednym slowem duzego basu on nie daje...zainstalowalem kondensatory itp... ale nadal nie jest to czego bym chcial...a zamiast przechodzic krok po kroku kolejne firmy wole zainwestowa w jedna konkretna i miec spokoj,...firmy car audio z mojej okolicy to zlodzieje i to wszystko na ten temat....szukam porad co gdzie i jak....moze odpuszcze te focale....ale co w takim badz razie....Rainbow?...Rockford?....i don't know. zeby gdzies jechac posluchac jak co gra najblizej porfesjonalna firma to warszawa....tylko 700km w jedna strone haha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie, że (bez obrazy), że albo użytkownik erdezet jest totalnym imbecylem, nie czytającym niczego na tym forum poza swoim tematem, albo... którys z forumowych "cwaniaków" (Zalewixy, FanAudio itp itd) zrobił sobie nowe konto,by sobie po prostu pograć na nosie użytkownikom SCA.... suma sumarum, temat, w którym po raz kolejny odpowiedzi trafiają na "BETON intelektualny", przepraszam, jesli kogoś uraziłem, ale założyciel tematu mnie do tego natchnął ostatnią wypowiedzią szczególnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 10 klockow na glosniki i suba a nie masz 300zl na paliwo zeby podjechac do wawy czy gdziekolwiek do dobrego warsztatu?

 

Jaja sobie robisz.

 

Podjedz na jakis zlot car audio posluchaj tego i owego potem bedziesz wstawial klocki. Mozesz wstawic sprzet za 20 tysi a jak nie wiesz co sie z czym je to i tak nie zagra.

 

A prawda jest taka ze masz bogata fantazje i zadnych focali po 5 kola nie bedzie.

 

Czy to prowokacja?

 

o to to ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm....kilka odpowiedzi na wasze pytania....mam 10 tys mam nawet wiec ale CA to nie inwestycja ktora przyniesie mi zyski wiec reszte swoich pieniedzy wole zostawic na cos na czym zarobie... po 2 jezeli ktos pracuje 4 dni w tygodniu po 24h nie ma zbytnio czasu jezdzic do warszawy lub dalej odsluchwiac sprzetow...sa fora na ktorych prosi sie ludzi o opinie...dopiero zaczelem bawic sie w CA nie mam doswiadczenia i pojecia o sprzetach itp... ale skoro przeznaczylem sobie jakas kwote na poczatek moge zaczac od gornej polki a nie od glosnikow z marketu...opisalem swoja sytuacje ze bylem w firmach napchali mi gowna za duze pieniadze z braku wiedzy...(tak tez bywa cale zycie sie czlowiek uczy) ...Jakies jeszcze pytania ?? a wlasnie to ze jestem imbecylem...moze i jestem dla prawdziwych znawcow CA ktorzy zajmuja sie tym dlugie lata i podlaczaja sprzet w 2 minut...:] co do wyobrazni mam ja jak kazdy wyobrazilem sobie najwyzsza polke z focali i se je zamowie :) jak skoncze wrzuce fotki i filmiki na "wasze instacje" by polowa tych inteligentych nie imbecyli bez wyobrazni mogla popatrzec i obejrzec jak ladnie gra utopia w a6 c6 :] pozdrawiam

 

A i mody z forum moga usunac temat bo zamiast porad i ocen glosnikow zrobil sie wielki spam na temat ze nie mam pieniedzy na sprzet :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm....kilka odpowiedzi na wasze pytania....mam 10 tys mam nawet wiec

Ależ ty skromny jesteś ;)

 

dalej odsluchwiac sprzetow...

Robiąc to samemu, bez fachowej pomocy nie obejdziesz się bez odsłuchów, chyba, że lubisz walić kasę za coś, czego nie jesteś pewien.

Jeden Ci napisze, że gra cudownie, innemu będzie czegoś brakowało.

ale skoro przeznaczylem sobie jakas kwote na poczatek moge zaczac od gornej polki a nie od glosnikow z marketu...

Owszem, nikt nie każe Ci kupować sprzętu z marketu, tym bardziej jako kompletnemu laikowi nikt nie poleca kupować sprzętu najwyższych lotów.

Jakbym Ci polecił zestaw Morel Dotech, to tez bys powiedzial, ze proponuje Ci marketowke, bo jego cena jest ponizej 2000zł?

 

opisalem swoja sytuacje ze bylem w firmach napchali mi gowna za duze pieniadze z braku wiedzy...

Zle firmy wybierasz.

To jak, mamy Ci coś doradzić i nie będziesz się upierał tylko na jednej marce (broń boże nie mówię, że złej!), czy kupisz wszystko sam na własną rękę?

Jeżeli wybierasz drugą opcję, to uważam, że temat nie ma racji bytu.

 

...Jakies jeszcze pytania ??

Owszem, nadal nie napisałeś skąd jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, skoro masz tyle kasy a nie masz doświadczenia i pojęcia to jedź do konkretnej firmy albo sobie odpuść, 10 tysięcy to ja na początku wydałem na sprzęt którego już nie mam, niestety też się nie znałem i kasa poszła w błoto, dopiero kolejne 10 tysięcy dało efekt ale czytałem, rozmawiałem z ludźmi i zakupy już poszły konkretniejsze. Albo dużo czytaj i narazie odpuść montaż albo jedź do konkretnej firmy/ludzi a nie do łosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...