Skocz do zawartości

Dobry zestaw z idealnym dźwiękiem


rufus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuje radyjka do 800 zł najlepiej nowego, oczywiście mogę to troche nadgiąć :) i to nie jest kwota którą "muszę" wydać, tańsze tez wchodza w gre. Liczy sie dla mnie czysty dzwięk bez zniekształceń jak i dobre wokale. Jesli chodzi o gatunek muzyki to bywa różnie ale najczęciej D&B, Dancehall, Ragga, Reggae.

Wlaśnie skończyłem wygłuszać drzwi i bagaznik i teraz przydało by mi sie znaleźć jakąś pożądną jednostkę sterującą.

Co moglibyście mi polecić?

 

Obecnie mam zamontowane:

 

Pioneer DEH-2700RB

Przód: Rainbow SLX 265

Tył: Powerbass S-6C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym radził kupić jakieś słabsze radio, za np <400zł i do tego jakiś piec 4-kanałowy, bo nie ma radia które uciągnęłoby Twój zestaw.

A pozniej zmiana radia na lepsze?

 

Ja bym kupił cos z kenwooda z seri 7xxx np KDC-W7141UY to jest radio z nowszej seri. Natomiast ze starszej seri polece KDC-W7537U zajefajna seria z przetwornikiem WOLFSONA.. Piekne bzmienie tych angielskich przetwornikow daje muzyce taki specyficzny miły cieplejszy dzwiek.. Mialem taki podobny model tyle ze z 3parami wyjsc na wzmaka, poprostu cudo! Ja bym wziął W7537U ze wzgledu na bardzo specyficzne brzmienie(przepiekny wokal) a z czasem polecam dokupic dobrej JAKOSCI piecyk wtedy to brzmienie bedzie jeszcze przyjemniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad wzięciem kenia, tylko ze narazie jest rzadko spotykany zarówno W7537 jak i W7141UY a róznica w cenie nie jest az tak ogromna.

Wczesniej myslałem nad DXZ588RUSB i neiwiem czy warto dopłacić aż tyle zeby mieć DXZ788RUSB.

 

[ Dodano: 2008-09-05, 21:42 ]

oglądam i oglądam te radia i wpadło mi w oko kilka modeli JVC mianowicie KD-G821, KD-PDR61 i KD-BT22. Co sądzicie o tych radiach? i czy warto je porównywac z tym Kenwoodem KDC-W7141UY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc teraz juz wiem na czym stoję:) a tak z ciekawości za jakies 2 miesiące zamierzam dokupic piecyk. Cena nie jest az taka istotna chodzi tylko o to zeby byl dosc dobry, za przyzwoitą cenę i najlepiej wspolpracowal z resztą.

 

Kenwood KDC-W7141UY (przykładowo)

Przód: Rainbow SLX 265

Tył: Powerbass S-6C

 

Co jeszcze przydało by sie do tego dołączyć? zarowno tuba jak i skrzynia nie wchodzi w gre:P bagaznik chce mieć wolny:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze odwzorowanie dzwieku maja kenwoody i alpine.. Niemowimy tu o nakamichi czy innnych super radiach ale takich normalnie dostepnych.. Kenwood stoi na tym samym poziomie co alpine ale jest tanszy o jakies 30%..

Jakbys poszukał wsrod uzywek kenia to moze załapiesz sie na model 8534uy, bez usb ale z prockiem dzwieku mysle ze uzywke mozna wychaczyc za 700-800zł a jakosc niczym Mercedes :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że jeżeli chodzi o piec to możesz iść w u-D, np coś z serii Junior albo RM, jakaś 4-kanałówka uskrzydli Twój zestaw :szok:

 

zomer1980, nie chodziło mi o zmienianie radia co chwilę, ale mam obawy czy nawet te Kenwoody, czy Clarek 788 pociągnie prawie 300W rms tych głośników :)

 

rufus, nie słyszałem Rainbowa, ale zdaje mi się że przy nowym radiu i jakimś sensownym piecu S-6C będą najsłabszym ogniwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilotyn@ drzwi mam wygłuszone jedne i drugie i wlasie tam mam rainbowa. Sa mocniejsze i lepszej jakosci niz PB dlatego dalem je do przodu. Wygłuszyłem tak samo nadkola z tyłu i nad nimi wstawilem wlasnie S-6C, było to stare miejsce po fabrycznych glosnikach tylko je znacznie przerobilem gdyz PB sie nie miesciły. Nie dawałem ich na tylniej polce gdyż mam ją ruchomą (hatchback).

 

Co do wzmacniacza to trudno powiedziec ile mam kasy. Ile bedzie trzeba tyle wydam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...wzmacniacz moze byc nie przesadzając do 1000, 1500 zl.

Dzisiaj mialem okazje posluchac Clariona i Kenwooda w Krakowie i powiem tyle ze jakosciowo duzej roznicy nie bylo. Bardziej jestem za Kenwoodem. Wdług mnie najlepsza jakość co do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślimy:) ale tak jak mowilem wczesniej to dopiero za jakis miesiąc albo 2:) Nic szybko i na siłe:P ale i tak w tym tygodniu pewnie kupie radio;)

I jeszcze jedna rzecz:

 

Drzwi mam wygłuszone Dynamatem ale jak tak chodze i czytam opinie to czy warto jeszcze na to dac warstwe filcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...