Skocz do zawartości

Podział aktywny


pemo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem bo chciałbym pobawić się w aktywkę, do wykorzystania mam clarka 955, helixa h400 oraz pl l6c. Chciałem te pb puścić w bi-ampingu z wykorzystaniem korekcji czasowej ale nie wiem jaki podział zastosować aby nie spalić tweetera. Wie ktoś może jaki jest zastosowany podział w oryginalnych zwrotach o pb l6c? Od razu powiem, że rozdzielanie zwrotki nie wchodzi w grę, ponieważ wtedy nie będę mógł wykorzystać czasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu po rozdzieleniu zwrotki, nie będziesz mógł zastosować czasówki? Stosowanie identycznego podziału jak w orginalnej zwrotce nie zawsze może dać odpowiednie rezultaty. Dobrze byłoby poznać fs tweetera w tym zestawie, aby wiedzieć jak minimalny podział można zastosować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz odkręcić te aluminiowe osłonki w zwrtonicach i zajrzeć do środka? Może będą jakieś wartości nadrukowane na cewkach i kondensatorach... Wiedzielibyśmy wtedy mniej więcej jakie cięcia są fabrycznie i od czego startować przy szukaniu odpowiedniego cięcia clarkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro sprawdzę wszystkie wartości cewek i kondów, a co do fs tweetera to właśnie z tym największy problem (z tego co wiem to powinno się mniej więcej tweeter ciąć 2x fs głośnika, czy to prawda?). A jeżeli chodzi o czasówkę, to w tym clarku jest tak, że wybierasz sobie tryby: normal, dolby, 2 wey i 3 wey. Do każdego z trybów są przypisane odpowiednie funkcje i właśnie tylko w 2 i 3 wey można używać czasówki razem z procesorem. Nie ma możliwości używać czasówki bez proca (według mnie tak nie powinno być ale co zrobić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi trybami u mnie w dexie jest tak samo, zawsze można ustawić cięcia bardzo szeroko i wtedy właściwym cięciem będą się zjamowały zwrotki pasywne. Teoria brzmi że tweeter można ciąć bezpiecznie przy 2xfs zwrotką 2 rzędu (czyli 12db).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi trybami u mnie w dexie jest tak samo, zawsze można ustawić cięcia bardzo szeroko i wtedy właściwym cięciem będą się zjamowały zwrotki pasywne.

Też właśnie o tym myślałem tylko czy nie będzie przeszkadzać jak użyje do jednego zestawu dwóch cięć tj. z radia np 12db i dla tweetera z pasywnej tez 12db? Czy może po prostu się te spadki na siebie nałożą i w wyniku tego będzie tak jak bym użył tylko raz tego nachylenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak ustawisz w procku cięcie dla tweetera bardzo nisko a dla woofera bardzo wysoko, to nie będzie miało to wpływu na sygnał pocięty przez zwrotnice pasywne, ale mogę się mylić. Najlepiej jakbyś mógł ustawić zbocze 0 db, u mnie tak możliwość jest chyba tylko dla mid. He he dobrze obadaj temat i daj znać bo ja chce niedługo (jak kasa pozwoli) przejść na pasywne zwrotki krojone pod auto w bi-ampie i z korekcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem tweeter przez zwrote pasywną i w radiu ustawione szerokie pasmo ze zboczem 12db (nie mogę ustawić 0db, do wyboru jest tylko 6, 12 i 18db) i w sumie nic złego się nie dzieje, a wofer cięty od góry na 5khz i powiem, że nawet jako tako gra. Nie wiem tylko czy na dłuższą metę tak może być. Spisałem też wartości te które były podane w zwrotnicy (L1 To chyba jakiś kondensator ale nie można było nic z niego wyczytać bo obciągniety jest jakąś gumą, a L2 to cewka powietrzna też niestety nie opisana) :

post-1-1220700270.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...