Skocz do zawartości

Pomoc przy drugiej instalacji :)


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiec tak wlasnie z niemiec sprowadzilem sobie mazde 323b i planuje w niej zabudowe. Jezeli chodzi o to co juz mam to nie jest tego zbyt wiele :

 

Wzmacniacz carpower 750Wat od kolegi rzeznika z forum + helix 12' darkblue. W mostku to bedzie z 500wat a glosnik ma 300wat ( mysle ze jak bede rozsadny to glosnik nie siadzie :)

 

Do tego szukam obecnie jakiegos clariona powiedzmy do 600zł - tu pierwsza prozba o rade. co do clariona bede sie upieral bo mysle ze w takim przedziale cenowym ta firma jest najlepsza.

 

Do tego zestaw odseparowany do 600zł - kolejna prozba o polecenie czegos i odrazu wzmacniacz do zasilenia tego z tym ze 4 kanalowka bo w przyszlosci chce nim zasilic drugi zestaw ktory bedzie w tylnich boczkach - jezeli chodzi o wzmak to tak do 500zł

 

Zastanawiam sie czy do sprzetu w takim przedziale cenowymn warto zainwestowac w dynamaty w drzwi ? Czy nie bede odczuwal roznicy pomiedzy nimi a tasma dekarska ?

 

mam rowniez zmieniarke blaupunkta oraz korektor dzwieku ale chyba nie bede tego montowal szczegolnie zmieniarki natomiast o korektorze nadal sie zastanawiam chetnie poznam wasze zdanie

 

Czy przy takim sprzecie warto juz zainwestowac w kondensator czy moge to narazie sobie odpuscic ?

 

okablowanie mam sygnalowki i zasilanie Hama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio - mozesz clarka 588, lub np jakiegos uzywanego ze starszych modeli - 768, 778

 

dekarska powinna spokojnie wystarczyc, lepiej dokladnie tanszym powyklejac, albo dac podwojne warstwy, do tego panele mdf i bedzie gites.

 

basu w 323 starczy z tym zestawem. jak nie przekombijuesz z podbiciami i podkrecaniem fitrow i gaina to mozesz spokojnie po pewnym czasie dac mu do pieca.

 

zmieniarke i eq to podacz wedlug uznania, ja bym dal sobie spokój

 

zainwestuj w porzadne zasilanie (grube przewody) i kondensator 1F tez by sie przydał (ja do siebie bede dawal tylko ze hybrydowy 10F)

 

[ Dodano: 2008-09-04, 00:58 ]

na przod masz wiecej kasy wiec to co Ci proponowalem raczej mozesz sobie odpuscic, w tych pieniadzach dorwiesz jakies u-Dimm. JR, Steg-a, czy rockforda i Dego PO-650 czy DLS R6A

 

[ Dodano: 2008-09-04, 01:01 ]

no ale jesli chcesz taniej to PB ES6-C / L6-C lub Helixy 61.2 / EL COMP 6 i pod SRX2 graja wystarczajaco :)

 

[ Dodano: 2008-09-04, 01:02 ]

mniej pradu mniej kosztow, mozna przeznaczyc wiecej na instalacje, wygluszanie, upiekszanie, zabudowe itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przemysle kwote na glosniki z przodu ale pozostaje temat kondensatora mianowicie czy przy planowanej instalacji jest KONIECZNY kondensator czy moge sie obejsc bez niego ? no i czy warto kupowac glosniki za 600 jak mozna za 350 czy roznica bedzie warta doplaty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie kond 1F na każde 500 w, ale myślę że absolutnie nie jest konieczny, zresztą zawsze można dokupić. A głośniki na przód przeznaczyłbym najwięcej jak tylko możesz, dla mnie są najważniejsze, warto kupić raz a pożądnie a potem polepszać ich granie zmianą innych komponentów. Radio i wzmacniacze kupowałbym używane bo warto, za 500 zł jak się poszuka można już kupić naprawdę klasowy wzmacniacz. A korektor dźwięku to sobie odpuść, jak coś to już prcoesor z prawdziwego zdarzenia, ale to już grubsza kasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niby do czego jest ? :) chodzi mi o 10F rockforda ? bo z tego co wiem to dziala jak powinien...

 

moim zdaniem w kazdej instalacji przydaje sie kond, konieczny nie jest ale przydatny napewno, chociaz by po to by trzymac owne napiecie i nie popalic sprzetu, no i bez odpalonego silnika tez dluzej posluchamy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostej przyczyny:

1.kondensator ma swoja sprawnosc i nie oddaje tyle ile pobral

2.kondensator jest dodatkowym obciazeniem dla akumulatora

 

hybrydy sa wolniejsze i lepiej kilka mniejszych a za kase kilku mniejszych mozna kupic male aku ktore moim zdaniem jest sporo lepsza sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zdolnosci stolarskich nie mam ani zabardzo nazedzi :Pno ale moze macie jakies miejsce w poznaniu gdzie mozna by zamowic ?

 

[ Dodano: 2008-09-06, 00:22 ]

bo allegro przejzalem w sklepie axela tez , poprostu model jest dosc rzadki hedzbek to dosc niespotykany model 323 dziwi mnie fakt ze seryjnie akurat moj mial glosniki i radio clariona ( jakas dziwna muzyczna wersja) z przodu i z tylu w boczkach 16,5 cm. ale niestety wspolosiowe :szok: i jakis model radyjka z tego co wyczytalem to srednia polka ale to to akurat turasy zaje... i nie ma :) wygluszenie tez cos chyba wiecej niz fabryczne bo holernie grube te seryjne maty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie wydaje, z tego co wiem mazdy sa dobrze wygluszane...

 

pokombinuj z panelami. i tyle najwyzej zrob odrys na tekturze i wyslij chlopakom ze sklepu jak maja sprzet to wytna pod wymiar. a jak nie to do stolarza jakiegos i tyle, musisz zobaczyc jak to dobrze przymocowac. ew wysli fotke rozebranych drzwi to cos ci pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...