Skocz do zawartości

alternator a sub


wryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bez pomiarów się nie obejdzie ,ale obstawiam że nie powinno być problemów,chociaż sam się przeliczyłem na swoim altku,jednak mam 70A i 1.5KW do napędzania , moje przypuszczenia się sprawdziły , jeden strzał mocniejszy i 11v na mierniku ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden strzał mocniejszy i 11v na mierniku ..

A czym strzelasz :?:

 

Witam mam alternator 90A i jutro jade posluchac hertza ml 3800 on ma 900rms i sie zastanawiam czy dam go rade pozadnie odsluchac reszta audio mojego samochodu to sa seryjne glosniki 13 takze na nie duzo watów nie idze.

Gwarancja poprawności :zawstydzony:, moze je odłączyć , to nic z zasilania nie pobiorą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ,że będą problemy typu Spadek napięcia (!)

 

Nie napisałeś jeszcze jakiej grubości masz kable a to ważne do przepływu ... Poza tym powyżej 500 R.M.S zalecany jest kondensator choć przy dobrych kablach i bez niego się obejdzie ale powyżej to i tak spadki będą ... ( to moje zdanie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe oj tam taki slang narzuciłem , po prostu przenośnia . Chodziło mi o jedno mocniejsze uderzenie Basem . A swoją drogą to prądu nie żałuje sobie ten mój piecyk . No,ale jeszcze nie jedna noc nie przespana czeka mnie...

tzn? językiem pospolitym ,potocznym rzecz nazywając co masz na myśli ;)

 

Co to za problem , chyba nie wstydzisz się tego czego słuchasz , ooops.. , czym strzelasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie tacy uszczypliwi?? ;-)

To kwestia swego rodzaju pryncypiów , albo budujemy systemy do odtwarzania muzyki , albo do uzyskania jakiegoś dziwnego efektu w "punkcie". Tworzy to szereg zamieszania na forum , gdzie alternator jest częściej omawianym elementem niż głośnik , szczególnie ten z przodu :)

 

Ale fakt , nie moją rolą jest kształtowanie forum , czasami tylko mnie bierze ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołacze sie doszedlem do takiej konkluzji iz pobor pradu ( ilosc pobranych A) zalezny jest od rodzaju muzy. Czy dobrze mysle bowiem ja sluchajac mojego suba a slucham hardstylu czyli 160 bmp moj sub przy szybkim i glosnym bicie wiadomo choinka sie pojawia,spada napięcie i majac dla porowniania np powolny rap ten sam sub i sprzet spadek napiecia praktycznie taki sam lecz nie trwa to te 4 min tylko mniejszy odstep czasu, choinka pojawia sie zadziej.

 

A chodzi mi glownie o ten alterantor bo wszyscy mowia ze np 70 A i moje 2 wzmaki jeden daje ( 400W drugi na suba daje niby 550W )powinien starczy a jednak nie starcza i sluchajac mojego hardstylu dosyc glosno co jakis czas musze mocno doładowywać aku prostownikiem :P

A słuchałem jakieś 2 tygodnie rapu z ta sama głośnością to nie musialem ladowac aku.

 

Jako ze moja praca polega na rozwodzie towaru po mieście muzy slucham czasem po 5 godzin dziennie w ciagu dnia pracy 12h.

 

wiec to rożnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajac mojego hardstylu dosyc glosno co jakis czas musze mocno doładowywać aku prostownikiem

A słuchałem jakieś 2 tygodnie rapu z ta sama głośnością to nie musialem ladowac aku.

No toś przeprowadził iście matematyczny dowód nad apetytem muzy na prąd :D

Bierzesz pod uwagę, że rapu słuchasz o 4 jednostki głośności gałki mniej niż hardstyle`u bo Cię to mniej jara? I tym samym zużywasz o połowę/trzecią/czwartą część (niepotrzebne skreślić) mniej mocy?

 

Oczywiście, że muza z dużą ilością prostokąta (hardstyle? :) ) ma większą moc przy tej samej głośności gałki volume niż przytoczony I Koncert Czajkowskiego, który pewnie dobija do 0dB najwyżej kilka razy na czas maks 3 próbek w ciągu całego czasu trwania płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie mocy przez wzmacniacz w zależności od słuchanej muzyki jest bardzo proste do wytłumaczenia.

Jest to całka po czasie z funckji napięcia, jakim mozna nakreślić cały wybrzmiewającu "utwór" :)

Innymi słowy mozna to nazwać wypełnieniem. Dla przykładu idealny sinus ma takie samo wypełnienie/ jak funkcja y= 1/2a gdzie 'a' to amplituda sygnału sinusoidalnego :)

Druga kwestia, dotycząca poziomu na radiu. Miedzy 10 a 20 w skali do 30 na radiu nie ma roznicy 1/3 w mocy mocy podanej na głośnik. Moc narasta logarytmicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Warto%C5%9B%C4%87_skuteczna

 

Wstaw wzór (7) , pod wzór (1). To da odpowiedz jaką wartość prądu (napięcia) musi miec sygnał stały względem sinusoidalnego aby odłozona moc była sobie rowna.

W miedzyczasie jest tam fajnie opisane co to jest RMS (niewiele osob zna rozwiniecie najczesciej uzywanego na allegro skrótu)

RMS to nie waty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...