Skocz do zawartości

Radio z flac i hdd :)


pawel_luk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem swoje zdanie dla tego, ze ktoś pytał w temacie. Udało mi sie to ściągnąć z Rosji i posłuchać. Co prawda już mi go zabrali:( ale nie sadze ze stworzy to komuś konkurencje na polskim rynku, dla tego ze dostaw raczej nie będzie z powodu zatrzymania produkcji od dwóch lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz przynajmniej wiadomo, że sprzęt trzyma poziom i nie ma co oceniać po wyglądzie i pochodzeniu

 

Oj trzyma poziom! I to godnie! Szczerze mówiąc, napełniła mnie duma za moich rodaków, za ten agregat! Może troszkę przekolorowalem swe wrażenia, ale tylko troszkę :dontgetit:

Musze powiedzieć, ze odsłuchiwali Urala jeszcze trzy Mega osłuchane (autorytetne ) osoby i stwierdzili to samo co ja. Ale nikt bez uśmiechu nie spojrzał na to "brzydatstwo z pokrywka od piwa zamiast pokrętła" :rotfl: A te funkcje : KARAOKE :szok: , gry, stoper, budzik,animacje i jeszcze z 20 nieprzydatnych pod czas jazdy mnie rozwalilo :cisza: totalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij dodać o namiastce clio z mikrofonem do pomiarów i strojenia oraz komputrze pokładowym po OBD... :)

 

 

 

i jeszcze z 20 nieprzydatnych pod czas jazdy mnie rozwalilo :cisza: totalnie!

Moge wylozyc manuala jak chcesz :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

P.S. Zapomnialem o waznym ON JESZCZE MOWI DO Kierowcy :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przeprojektowali panel to można by było nawet i włożyć to do auta :rotfl:

 

 

W tym linku na diy.uk potraktowali panel Urala pastą polerską do plastików pozbyli się tych napisów po lewej i od razu wygląda lepiej:

post-4530-0-07376100-1365917697_thumb.jpg

 

Pokrętło zaś można wytoczyć sobie bardziej klasyczne okrągłe np z alu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Powiedz,brzmieniowo bliżej mu do Alpine,Clariona czy może Pioneer'a?Oczywiście,to zupełnie co innego ale może...

 

Testowaliśmy Urala na aucie, które miało na pokładzie:

- HX D2 ;

-2 Stegi MSK1500;

- 1STEG (nie MSK, nie pamiętam);

-Brax Graphic PRO (HT1+TT1);

-Accuton C44/8;

-Brax 10.1;

Zaznaczę, ze tweeter i średniak występowali pasywnie, co z kolei uniemożliwiło przeprowadzenie bardziej obiektywnej oceny ( nie dało się sterować osobno ww. głośnikami, tylko para na raz), co prawda charakter brzmienia mocno nie ucierpiał z tego powodu, tylko była mała strata na lekkości i głębokości. Bas z kolei ewidentnie lepszy  od HX D2 ale nieco gorszy niż w ODR (kaban). Co do góry, to powiem, ze więcej nie znanej (może od tego nie zrozumiałej)  esencji dźwięku- atutem, której jest prosta bezpośredniość przekazania materiału. . Gra dosyć kulturalnie i bardzo technicznie, nie usłyszałem tez w tym dźwięku jakiegoś „brendowego”  akcentu Clariona, Alpine czy Pioneera. To zupełnie cos innego.  Może bardziej bezpośrednie podanie, a od tego nie do końca zrozumiale. Nie wiem. Staram się być obiektywny na ile mogę i zadaje sobie pytanie – Czy sam wiem co to jest naturalność? Każdy Brend gra z jakimś swoim wybranym akcentem - podbarwieniem. Brak akcentu tez jest akcentem. Taka opinia w kilku zdaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy sam wiem co to jest naturalność? Każdy Brend gra z jakimś swoim wybranym akcentem - podbarwieniem. Brak akcentu tez jest akcentem. Taka opinia w kilku zdaniach.

 

Myślę , więc ,że jeśli trudno jest sklasyfikować sprzęt brzmieniowo pod którąś z wiodących marek, a Kabańczyk jak to Kabańczyk, niżej niż HX-D2 to się nie porusza, nie pojawia się powiedzmy mankament typu jakieś niedostatki a jedynie mowa o preferencjach brzmieniowych względem F1, ODR, czy HX-D2 (bo wiem z prywatnej rozmowy ,że to zostało użyte jako odnośnik przy odsłuchu w parę osób) to jest już dobrze!! Ba a w tym budżecie nawet bardzo dobrze. W USA tym radyjkiem się zachwycają na diy.uk we wrzuconym wątku także użytkownik tego radyjka był b.zadowolony z brzmienia i grania, więc trudno tutaj mówić o przypadkach czy tendencyjności. Z chęcią posłucham tego słowiańskiego wydania audio przy pierwszej lepszej okazji.

 

ps. Szkoda ,że jest trudno dostępne bo myślę ,że by stanowiło bardzo fajną alternatywę dla HX-D2, 701 lub też Pionka 99RS.

Mając nie zaprzeczalną zaletę obsługę do 2 TB?! :D Z HDD we flack i innych formatach bez żadnej kombinacji plug&play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z dostępnością wygląda następująco. Firma NIKOR (producent Urala)  teraz robi to wyłącznie na indywidualne zamówienie.Ja znam inzenera. Maja jakiś tam  Duzy kontrakt (nie wiem z kim i co, bo to Rosja) i nie maja czasu na „audiofili” :wsciekly:  Może spróbuje w tygodniu wybłagać jeszcze jedna czy dwie jednostki u kolegi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekawi mnie również umiejscowienie głównego pokrętła. Czy te radio nie było bardziej skierowane do posiadaczy aut z kierownicą po prawej stronie?

 

Producent mówi, ze umiejscowienie pokrętła (nazywa się to ENKONDER) jest wybrane z celem nie zasłonięcia wyświetlacza dłonią pod czas sterowania . Gdzieś jestem z tym zgodny …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...