Skocz do zawartości

Jakie filtry?


laki1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wydaje się, że najlepiej (najbezpiecznieć) suba obciąć przy 80Hz. Jesli masz subsonic na wzmaku, to ja ustawiłem sobie na dolą wartość przenoszenia suba (u mnie to ok. 30Hz). A co do przodu to jestem w trakcie zmian, ale jak kupujesz zestaw odseparowany, to masz już zwrotnicę pasywną z oryginalnymi ustawieniami, no chyba że chcesz się bawić w podział na zwrotnicach aktywnych, ale to narazie za wysokie progi na moje nogi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaka muza :P

 

[ Dodano: 2008-09-01, 23:58 ]

ja mam ustawione standardowo 100.. Czasami 120-150 w zaleznosci jakie utwory mi płyna.. Czasami zmieniam na wyzsze jak chce posłuchac italo disco

 

[ Dodano: 2008-09-01, 23:58 ]

a jak cos b. mocnego to scinam na 80hz, a bardzo sporadycznie sluchałem na 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko (ten temat nakłonił mnie do testu) - sprawdziłem sobie sygnałem 100Hz suba ciętego na 70-80Hz i sygnał był słyszalny, czy to znaczy, że mam kiepski filtr? - nie było słychac dopiero 120Hz!

I jeszcze jedno jak mam Boschmanny NUKI i subsonic we wzmacniaczu ustawiłem na około 30Hz, czy tak jest dobrze, czy lepiej puścić mu "całe" pasmo basowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ci sie pomyliło coś przy 150 hz to niedługo pogra

a czemu niby? :)

 

do 80 hz raczej nie więcej on ma grać basem a nie średnimi

150 czy nawet 200 to nigdy w zyciu nie jest sredni zakres

 

czy to znaczy, że mam kiepski filtr?

nie,to ze ustawisz ciecie na 80Hz nie znaczy ze wszystko za bedzie uciete...jak kogos interesuje dla czego to poszukajcie w google

 

czy tak jest dobrze

jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry ucinaja ale zalezy jakie macie filtry z jakim nachyleniem.. Im wyzsze nachylenie 18db a w przypadku niektorch radi 24db na oktawe tym szybciej spada glosnosc przy wyzszych czestotliwosciach. Np: nachylenie filtra 12db/odciencie na 80hz i w sumie slyszycie jeszcze spokojnie 150hz mimo odciencia.. jak masz nachylenie tak jak u mnie 24db to przy odcienciu suba na 80hz i zapodaniu sygnału 150hz to sub u mnie cos tak brzdeknie ale baaardzo cichutko.. Raz montowałem dobrej jakosci filtr Butterworth 36dB/okt (6 rządu) cięty na 80hz i w praktyce 100hz niechcialo puscic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18db na okt to juz dobry filtr, wazne aby faktycznie tyle tłumił..Testowalem radia kenwooda dla przykladu to tansze serie maja to ciencie mało dopracowane.. Wyzsze modele stoja na duzo lepszym poziomie..

na radiu mam mozliwsc ciencia na 12, 18 i 24db i puszczajac sygnał, regulujac zwrotke odczuwa sie zmiane sterowania.. Ale na 18db niewiem dlaczego jest lepsza skutecznosc dla innych dzwiekow, sa delikatnie mniej stłumiane przez filtry.. Na 12 i 24 czuc minimalny spadek dla czestotliwosc 40-80hz.. Ale to podobno ma jakis zwiazek z filtrem , dokładnie nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innym zboczem tnie się od góry a innym od dołu. Nie ma czegoś takiego jak lepsze czy gorsze cięcie. Wszystko zależy od posiadanych klocków.

Co do częstotliwości cięcia to przodu nie tnę w ogóle (mają potencjał to lecą całym pasmem niech trzepią po nogawkach) a sub 55Hz. Przy wyższych częstotliwościach niekiedy da się określić w którym miejscu jest sub że w ogóle jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...