Skocz do zawartości

Blaupunkt Tha 1400 i RE Audio SE-12D2


Młody01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie zapytanie czy Monoblock Blaupunkt tha 1400 pociągnie głosnik RE Audio SE-12D2

Specyfikacja Blaupunkta

Wzmacniacz 1-kanałowy serii THA

Moc MAX @ 4ohm 1 x1000W

Moc RMS @ 4ohm 1 x 400W

Moc MAX @ 2ohm 1 x1300W

Moc RMS @ 2ohm 1 x 650W

Stabilny przy 2ohm

Pasmo przenoszenia: 10 - 30.000 Hz

Zmienny filtr dolnoprzepustowy 50-250Hz 12dB

Filtr subsoniczny 20 - 55 Hz 12dB

Podbicie basu 0-12 dB @ 45Hz

 

specyfikacja Re Audio

moc RMS: 600W

moc max.: 1800W

impedancja: 2x2Ω

 

średnica: 30cm (12”)

 

Fs: 25,1Hz Qts: 0,44 Vas: 72,9L

Xmax: +/-18mm, SPL: 86,1dB (W/m)

 

 

Nie wiem jak to się tyczy tego 2x2ohm czy to jest 600x2=1200 w 2 ohmach czy raz 600 w 2 ohmach. prosił bym o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głośnik jest D2 czyli albo 1 albo 4 ohm, to będzie trochę niedowatowany. Głośnik ma wytrzymałość termiczną 600 W, ilość cewek nie zmienia mocy tylko zmienia wypadkową impedancję widzianą przez wzmacniacz. Dobrze by było jakby głośnik dostał >600 W (przy 1 lub 4 ohm, ale lepiej przy 4 ohm).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zepnij subwoofer (jego cewki) na 4 ohm. Najlepiej jak znajdziesz schemat jak to się robi, powinna być też kartka przy subie jak to zrobić.

jeszcze nie zakupiłem tego głośnika ale to mam w planie i chciałem mniej więcej dowiedzieć się czy taka kombinacja jest możliwa. Wiem jak go spiąć by był w 4 ohm bo mam na chwilę obecną helixa b12e i on również jest 2 cewkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ten wzmacniacz miał zostać to ja bym poszukał RE Audio SR 12 (300 RMS).

 

tak tylko ja nie mam pojęcia czemu na tej stronce pisze że on ma 400w w 4 ohm jak ze wzoru wychodzi 621w...

jak liczyłem?

3x30AH * 13.8 * 0.5 wychodzi 621...

ps 300w to ja teraz mam w tym helixie tylko closed i mało jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdania, że lepiej zacząć od porządnego wzmacniacza do subwoofera, po przy dobrym zasileniu dużo więcej da się wycisnąć nawet z teoretycznie jak twierdzisz za słabego np helixa :)

A najlepiej byłoby zacząć od przodu... Ale to po czasie się przekonujemy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdania, że lepiej zacząć od porządnego wzmacniacza do subwoofera, po przy dobrym zasileniu dużo więcej da się wycisnąć nawet z teoretycznie jak twierdzisz za słabego np helixa :)

A najlepiej byłoby zacząć od przodu... Ale to po czasie się przekonujemy niestety.

z tego helixa wydusiłem już co się dało więcej się nie da :D 135.6 efekt jaki bym chciał mieć to 140 db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz wziac D4 i spiac na 2 ohmy?

ja dopiero odkrywam świat audio i uczę się ;) Dlatego jeszcze bardzo dużo kombinacji nie znam. ale się uczę.

 

Może inaczej czego oczekuje? by głośnik zszedł nisko i w porę uderzył i przeciągnął. słyszałem w sobotę SE 12D2 w civiku i chłopak 138.5 wykręcił i dlatego on mi wpadł w oko/ucho tak mocniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...