Skocz do zawartości

Ocena zestawu do Alfy 156


Krusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już od jakiegoś czasu wertuję forum, szukając optymalnego rozwiązania do mojej alfy 156.

Słucham całego zestawu muzyki - od Rocka czy metalu, po elektronikę typu Prodigy albo Daft Punk, więc zdaję sobie sprawę, że dobranie zestawu nie będzie proste...

Przedewszystkim chciałbym uzyskać czysty dźwięk, bass raczej szybki, który potrafiłby "kopnąć" nie koniecznie super nisko czy super głośno - nie koniecznie musi być mnie słychać z 200m jak nadjeżdzam...

 

Zdecydowałem, że lepiej będzie jak zostawię fabryczne radio, wyciągnę z niego RCA i to podłączę do wzmacniacza - za duże by były koszta jeśli chodzi o wymianę (nie chce tracić sterowania z kierownicy...)

Na przód w moim przedziale cenowym znalazłem Morel Tempo 6 - chyba najbardziej polecane w tej kategorii?

Niestety nie mam pojęcia jak dobrać wzmacniacz, i co na suba.

Dodam, że sub ma grać w skrzyni ok 20l closed (mniej więcej wyle wychodzi w nadkolu, a chciałbym to jakoś ładnie upchać)

Z ciekawszych mieszczących się w budżecie (ok 500zł) znalazłem Infinity Kappa 102.7W, myślałem też o czymś z Re audio bądź od Rockford Fosegate

Ale nie mam pomysłu czym by można to napędzić, szukam czegoś do ca. 800-900zł, raczej nówka ale i używka przejdzie (wtedy wolałbym coś taniej...)

 

Oczywiście liczę wygłuszenie drzwi przednich, czy komplet dynamat extreme door kit (4 maty bodajże) starczy na parę drzwi? czy raczej kupić zestaw GMSów proponowany na forum?

 

Zastanawiam się czy może odpuściś suba, a zamiast tego zainwestować w przód + może coś co by uzupełniło przód na tył?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz morele tempo to na suba polecam MDS08

to najtanszy kulturalny zestaw jaki mozna zlozyc

brzmi to bardzo przyjemnie, zroznicowanie i nie meczy

niestety dla mlodego co lubi masaz wnetrznosci to za malo...

 

przy morelach KONIECZNE jest odpowiednie ukierunkowanie wysokotonowki, inaczej bedziesz mial problem z odbiorem pasma sredniego...

 

w drugiej opcji zamiast tempo + sub proponowalbym morele ovation

koszt od 1200zl a do tego ja bym juz suba nie potrzebowal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, żeby wysokotonówkę wrzucić w fabryczne miejsce:

http://image.europeancarweb.com/f/10126324+w750+st0/epcp_0208_04_z+alfa_romeo_156_gta+interior.jpg

 

Zależy mi na tym, żeby instalacja wyglądała na fabryczną..

Podejrzewam, że montaż w słupkach także podnosi koszta, bo tego bym sam nie wykonał, ale w ostateczności jest to do zrobienia..

 

Jeszcze na chwilę wracając do wersji z subem:

Jaki wzmacniacz polecicie?

czy coś z tego się nada:

Focal Solid 4

Mac Audio ZX4500

Hifonics Titan TXi-4400

Hifonics Titan TXi-6400

Hardman - Kardon CA470

ten ostatni szczerze powiedziawszy wrzuciłem znając markę z domowego sprzętu...

 

A może jakiś DLS?

 

 

Ogólnie nie bardzo mam rozeznanie we wzmacniaczach CA...

Jakie marki z nowych są warte uwagi?

 

Ciężko jest na forum znaleźć jakąkolwiek informacje o konkretym typie, zazwyczaj wklepanie w wyszukiwarkę zwraca nic albo bardzo mało informacji :/

np. dla Focal Solid 4 0 postów...

 

Co do wersji bez suba, nadal się zastanawiam - pewnie skrobnę jak będe miał jakieś pomysły :)

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawałem się nad wymianą radia, ale jak pisałem w pierwszym poście, przedewszytkim ciężko znaleźć coś co by dobrze wyglądało w tej desce, no i żeby korzystać z przycisków na kierownicy trzeba użyć dość drogiego adaptera... Chociaż w ostateczności nie wykluczam tej opcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...