Skocz do zawartości

Wielka lipa po zamontowaniu głosników ;/


szydlos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj skończyłem wygłuszać drzwi i zrobiłem uchwyty do głośników z w tylnych drzwiach. Gdy je skończyłem to przykręciłem głośnik do nich a między te mocowanie a głośnik dałem takie podkładki z mdf-u. Przykręciłem wszystko zakleiłem dziury wokół głośnika matą bitumiczną app.

Po podłączeniu wzmacniacza wszystko się okazało. Głośniki nie grają tak ładnie jak w Media-Markcie. Tutaj tłuczą jak by o blache a przecież blacha jest wytłumiona. Jakiś tam bass jest ale nie jest to taki ładny soczysty bass jak przy teście w Media-Markcie.

 

Przednie głośniki które już były JBL GT06428 - szału nie robią.

Tylne głośniki Sony XS-F6937SE.

Wzmacniacz Sony XM-GTX6040 4 kanałowy.

Radio Sony CDX-GT225.

 

Możecie mi powiedzieć co jest nie tak ? Przykro trochę, bo wydałem coś ponad 600 zł i czuję się tak jak bym wyrzucił ciężko zarobione pieniądze w błoto :(

Dodam iż to jest Nissan Sunny 97r. kombi. Super autko, silnik jak igła chodzi na full wypasie. Lecz japońcy nie pomyśleli o nagłośnieniu. Z przodu były clariony małe które nawet nawet grały lecz po jakimś czasie wypadło zawieszenie. Tylko z przodu były miejsca na głośniki a z tyłu zrobiłem sam wszystko.

 

Poniżej zdjęcia głośników i wyciszenia.

 

 

Lewe tylne drzwi.

http://img594.imageshack.us/img594/3559/20111007024.th.jpg

 

Środek drzwi wyklejonych matą bitumiczną.

http://img42.imageshack.us/img42/4931/20111007025.th.jpg

Tutaj to samo.

http://img854.imageshack.us/img854/4634/20111007026.th.jpg

Prawe tylne drzwi.

http://img135.imageshack.us/img135/6118/20111007027.th.jpg

 

Dodam iż pracowałem ok. 4 godzin nad jednymi drzwiami. Każde puste okienko w drzwiach zostało zaklejone tą matą. Jedyny otwór który nie był to miejsce pod głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa wzmocnienia pod duzymi otworami technologicznymi zaklejonymi matami?

 

Zrob sobie test:

 

Daj fader na sam przód i balansem raz w lewo raz w prawo.

Jezeli okaze sie ,że jeden głosnik gra basem lepiej niz oba w pozycji fadera na środku to masz pomylone fazy.

 

To samo zrób na tyle.

Jezeli wyeliminujesz przeciwfazy na przodzi i tyle to taki sam test zrób samym faderem.

Przy 4 głośnikach masz 2x wiecej mozliwosci złego zfazowania głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa wzmocnienia pod duzymi otworami technologicznymi zaklejonymi matami?

 

Zrob sobie test:

 

Daj fader na sam przód i balansem raz w lewo raz w prawo.

Jezeli okaze sie ,że jeden głosnik gra basem lepiej niz oba w pozycji fadera na środku to masz pomylone fazy.

 

To samo zrób na tyle.

Jezeli wyeliminujesz przeciwfazy na przodzi i tyle to taki sam test zrób samym faderem.

Przy 4 głośnikach masz 2x wiecej mozliwosci złego zfazowania głośników.

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

Jak były duże okna w drzwiach to poprostu przykleiłem większy kawałek maty i tyle. Wzmocnień nie stosowałem.

 

Co do faz, to na 99% jestem pewien iż są dobrze połączone. + do+ i - do -.

Za 15 minut to sprawdzę bo akurat mam auto w rozjeździe.

 

Nie wiem jeszcze jak wysterować wzmacniacz, są te filtry lpf i hpf. Również pr'ki są do podkręcania voltów na dany kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może być tak że ten sprzęt po prostu gra słabo basem ?

 

miałem tak u siebie na początku - pierwsze tłumienie drzwi, dałem tam głośniki hertza - zasilanie ze wzmacniacza Alpine i radiem blaupunkt..

i grało tak sobie..

Podobnie jak Ty nie zabudowałem otworów technologicznych.

 

Później zmieniłem radio na Alpine..i była bardzo duża zmiana - przy tej samej konfiguracji..i tak samo "tłumionych" drzwiach. Potem zmieniłem wzmacniacz na Audisona i bas jest w mojej ocenie jeszcze lepszy... wszystko na tak samo zrobionych drzwiach - może to też jakiś sposób...

 

Filtry LPF - dolno przepustowy - odcina (tłumi)sygnał powyżej ustalonej wartości

Filtry HPF - górno przepustowy - odcina (tłumi)sygnał poniżej ustalonej wartości

te "volty" to sterowanie wzmocnieniem sygnału - GAIN

 

Spróbuj poczytać o tym na forum - jest sporo tematów

 

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

 

Otwory technologiczne u mnie są pozakrywane :)

Mam ochotę to wszystko wyrzucić i spalić ale szkoda by trochę było.

Bass jest ale przy średniej głośności potem niesamowicie tłucze i pierdzi.

Nie wiem jeszcze jak ile dać wzmocnienia tym gainem, sądzę żeby grały na danej głośności czysto i bez pierdzenia tak ?

Odnośnie tych filtrów to wiedziałem tylko miałem dylemat czy tu dać podbicie na wzmacniaczu czy w radiu podkręcić.

 

Druga sprawa to połączenie radio-wzmacniacz.

 

Foto połączenia radio-wzmacniacz.

http://img209.imageshack.us/img209/5213/poczenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pieeeeekne MONO!

 

Do poczytania od zaraz FAQ Nazara i potem forum. Kolego podstaw Ci brakuje . Proszę zacząć czytać forum.

 

Nie wiem jeszcze jak ile dać wzmocnienia tym gainem,

było multum razy !

 

Odnośnie tych filtrów to wiedziałem tylko miałem dylemat czy tu dać podbicie na wzmacniaczu czy w radiu podkręcić.

jak wyżej !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...