Skocz do zawartości

odwrotne podlaczenie zasilania wzmacniacza - konsekwencje?


doli19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukalem przed zamieszczeniem tematu ale nie wiem dlaczego jak podam wiecej niz jeden wyraz szukajka nic mi nie znajduje ;/ . Jesli ktos byl by tak mily i udzielil mi wskazowek co sie moglo stac z wzmacniaczem po odwrotnym jego podlaczeniu? bezpieczniki sa cale ale po pozniejszej probie podlaczenia juz w prawidlowy sposob nic sie z nim nie dzieje, nie wlacza sie, zadna dioda sie nie swieci, sprawdzalem miernikiem czy jest napiecie na bezpiecznikach i tez nic. Co moglo sie z nim stac? wzmak to rm v41 dzieki z gory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie bezpieczniki sa cale ale wzmak sie nie wlacza, zadne napiecie do nich nie dociera, a rozkrecac nie moge bo sa jeszcze plomby gwarancyjne, pytanie tylko czy w tym wypadku uznaja mi wogole gwarancje. Glupota wielka z mojej strony no ale co zrobic... najlepsze ze dzisiaj dostalem go z naprawy gwarancyjnej gdzie poprawiane byly zimne luty jakie tam wystepowaly ;/ podlaczylem i nic, potem sie skapnelem ze w tym wzmacniaczu zasilanie jest odwrotnie niz w tym co mialem podlaczonego zastepczo na okres naprawy RM'a, chyba sobie nie daruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem kiedyś Axton c 602, i podobnie - podłączyłem odwrotnie kable : spalił się wtedy jeden lub dwa bezpieczniki (już nie pamiętam), a do tego spaliła się dioda przez którą przechodził prąd '+'. Może masz podobne zabezpieczenie, i właśnie ta dioda 'walnęła', j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz podobne zabezpieczenie, i właśnie ta dioda 'walnęła'

Ta dioda stanowi zwarcie dla odwrotnej polaryzacji co właśnie służy zabezpieczeniu wzmaka - duży prąd pali bezpiecznik. Skoro bezpieczniki są całe to raczej diody tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo odparowały ścieżki na laminacie :wink:

No jest też mowa o zimmnych lutach. Może akurat trafiło na jedną z nóżek diody ;) Oczywiście xle nikomu nie życzę, bo przeżyłem to samo (odwrotne podłączenie). W pierwszym momencie aż sobie usiadłem i zapłakałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wzmak juz zapakowany i gotowy do wysylki, z tym ze tutaj najprawdopodobniejsza przyczyna jest to ze zostalo zle podpiete zasilanie, watpie zeby po przeprowadzonej naprawie u nich nie sprawdzili poprawnosci dzialania przed odsylka do mnie, jak narazie to modle sie zeby mi ta gwarancje uznali bo ledwo co z niej wrocil to ja juz go odsylam spowrotem, niemniej to jedyna droga jak narazie, jesli nie uznaja to ciekawe ile zawolaja za naprawe. Tyle lat bawienia w C.A. i zeby taki banalny blad popelnic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpie aby taka usterka była rozpatrzona jako naprawa gwarancyjna, gwarancja wyklucza naprawy sprzętu przy złym podłączeniu, chyba że coś się zmieniło, raczej naprawią piec i wystawią z to rachunek, w najlepszym przypadku policzą za same części bez robocizny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalezy mi na tym zeby koniecznie robili to w ramach gwarancji, jesli jednak tak zrobia to z korzyscia dla mnie, jesli nie to oczywiscie zaplace za ta naprawe bo przeciez nie wywale tego pieca na smietnik. Nauczka na przyszlosc - bez wzgledu na staz i znajomosc podstaw CA. zawsze sprawdzac gdzie co ma byc podlaczone :zawstydzony: . Jaki bedzie rezultat tej historii powiadomie was w tym temacie co uleglo uszkodzeniu i/lub koszt ew. naprawy tak zeby osoby ktore popelnia przypadkowo taki sam blad mialy poglad na sytuacje Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co robic problemu, potraktuja jako gwarancje ok, potraktuja jako normalna naprawe trudno - zrobic trzeba. Poprawiali luty bo przerywalo sygnal wyjsciowy na kanale 2, po stuknieciu w obudowe palcami sygnal sie pojawial spowrotem, czasami zanikalo jak gdzies po jakis nierownosciach jechalem, tak samo bylo tez jak bas byl troszke mocniejszy i byly wieksze drgania, na innym moim wzmaku tego nie ma a jezdze juz 2 tyg z nim wiec instalacja jest ok. Jezli osoby/a ktore mowicie ze przegladaja to forum przeczytaja ten temat to chwala im za to :), zrobia tak jak beda uwazali za sluszne ja jestem przygotowany na wszelkie ewentualnosci. Tak jak pisalem wczesniej wzmacniacza nie wywale tylko dla tego ze nie przyjma mi na niego gwarancji :) za bardzo mi sie podoba jak gra to z reszta, wiec jak trzeba bedzie to sie zaplaci za naprawe, wzmak jest tego wart a ja bede mial poprostu nauczke na przyszlosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...