Skocz do zawartości

Phase Aliante 12 ltd


pavliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To Ty Dj Darecki byłeś na MP i nawet do mnie nie podszedłeś pogadać :?::D Zawsze to nowa osoba poznana z forum.

Co z tego że byłem ... Jak praktycznie nikogo z forum tam nie kojarzyłem , no może poza jednymi tweeterami :cool: (kulki na patyczku ) no i jedna osoba w sekcji dB ...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stanec,Ty lepiej skrzynkę przykręć a nie kombinujesz :P

Hehe, cicho :P Myślę powoli o zabudowie i wypadałoby wybrać docelową skrzynkę na suba, żeby później się nie bawić w przeróbki podłogi. Jak nikt się więcej nie wypowie o BR dla 10 Si to raczej zostanę przy closed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam nieco temat... Zrobiłem dokładne przymiarki w bagażniku, pomierzyłem skrzynkę w której gra obecnie (closed), wyszło, że ma 16litrów ;)

 

Załączam wykresy z bassbox pro - całość wygląda fajnie, uda się upchnąć w skrzyni rurkę 90cm :) ale nie podobają mi się opóźnienia sięgające 15-16ms (co prawda dopiero poniżej 30hz, ale zawsze) oraz wykres przesunięcia fazowego (czy nie będzie problemów, żeby zgrać to z przodem). Przy tym projekcie wzorowałem się na projekcie producenta trochę go tuningując.

 

Poprzedni jak miałem suba w budce BR (dawne czasy Hertz es300) to miał opóźnienia rzędu 24ms i było to naprawdę irytujące (wyraźnie nie nadążał). Czy tu tego problemu nie będzie?

 

Jeżeli ktoś miałby chęć też pokombinować - mam gotowy projekt do bassboxpro6.

Wymiary takie, bo idealnie zmieści się BR dużej długości z kolankiem i głośnik na styk, zabierając przy okazji minimum miejsca w bagażniku.

post-3253-0-60991500-1323636848_thumb.jpg

post-3253-0-84503400-1323636853_thumb.jpg

post-3253-0-51608400-1323636858_thumb.jpg

post-3253-0-27585100-1323636863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomierzyłem skrzynkę w której gra obecnie (closed), wyszło, że ma 16litrów ;)

strojony ekstremalnie nisko na 65Hz :wink:

 

ale nie podobają mi się opóźnienia sięgające 15-16ms

15ms to jeszcze w normie

 

jaki fs ma ten głośnik?

nie da rady zrobić większej skrzynki?

to by zmniejszyło długość portu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 litrów, a ja myślałem, że ma 2 x tyle :)

 

FS=20hz

można zrobić większą skrzynkę, ale jak sprawdzałem -> większy litraż -> większe opóźnienia (ekstremalnie 25ms przy ~70l brutto).

Większej skrzynki nie chcę, mogę ew. dać mniejszej średnicy rurę (wtedy też będzie krótsza) i zyskać nawet do 5 litrów (w tej chwili wypiera prawie 10l).

 

Natomiast po kilku symulacjach - port można nawet jeszcze wydłużyć (tak, zmieści się :) ) -> ale jak patrzyłem nie ma to już sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z inną opinią (testowaną zresztą przezemnie), że średnica portu musi wynosić min. 1/3 średnicy głośnika (graniczna wartość), żeby świstu nie było słychać.

producent zaleca nawet 75mm, ale to raczej w sedanie gdzie nikomu świst przeszkadzać nie będzie :)

 

Ruch jest z długością portu (można wydłużyć max do 150cm) i z litrażem (na upartego 5-10 litrów większą da się zrobić), można też nieznacznie zmniejszyć.

lklukasz - projekt w bbpro6 poszedł na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Closed 16 L to za mało , nie ma praktycznie zejścia . Testowałem go w 30 L closed już było lepiej

Teraz siedzi w około 45 BR rurka średnicy 85mm długość około 30 kilku cm :)

90 cm rurka to chyba za dużo ...............

mam manual głośnika tego z Allegro

Producent zaleca BR 35 L średnica rurki 80 mm długość 260 mm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, może ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze poprawić, zmienić?

 

I drugie pytanie - poszukuję maskownicy do aliante, narazie do głowy przychodzi mi tylko albo kupienie siatki 380mm i odpowiednie wycięcie / dogięcie.

Prętów nie chcę,ale jak nic się nie znajdzie to ostatnia opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

no i siedzi w BR 30-35L z rurką fi=100mm, długość=900mm

Dla mnie miodzio - zejście opór, zapas naprawdę potężny (do SQL potrzeba max 1/3 tego...) i NIE muli :) chyba, że się go weźmie b. głośno :)

 

Wszystkim którzy mają dylemat - closed vs. BR dla tego głośnika zdecydowanie polecam BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...