Skocz do zawartości

Skrzynka dla głośnika PowerBassa Es 12"


Karol180
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje projektu skrzynki do głośnika PowerBassa ES 12" dla jednej sztuki i dla 2x12" głośniki są 2x4ohm.

aktualnie mam głośniki w takiej skrzynce http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a947722d4590008.html

strasznie słychać świst... testowane z kolegą mralz :wink:

 

Przechodząc do sedna sprawy:

-będzie to grało w golfie 4 lub passacie b5

-muzyka to metal rock RNB i jeszcze coś takiego

- aktualnie będzie to zasilane pod Audio Systemem Twister F2>500

 

Proszę was chłopaki o pomoc. Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.

 

Pozdro Karol180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
powalla nic na necie nie mogę znaleźć na temat tych głośników żadnego pdfa nic... nie wiem czy mi blokuje tutaj strony internet niemiecki czy nie ale normalnie masakra jest co druga piosenka na youtube jest zablokowana... normalnie się poddałem i napisałem na forum temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
uparłem się szukałem szukałem i nie znalazłem na stronie producenta nic bo już manuala do tego głośnika nie mają... trafiłem na jakieś niemieckie forum w którym napisali żeby wrzucić ten głośnik w skrzynie od 50 - 60 litrów i rurka Fi 100mm tylko nie jest podana długość... Czyli ta skrzynka to taki standard na 12"... Kolega mralz dał mi manuala do swojego głośnika JL 12W3v2 i zrobię skrzynkę szczelinową strojoną na 30Hz... Pytanie mam takie żeby zrobić skrzynie dla 2x ES12d4 to z oddzielnymi komorami dla jednego głośnika czy w jednej komorze żeby zagrały dwie sztuki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam problemu :P program mi znany ale głupoty wychodzą mi za każdym razem i mam dosyć tego programu... wylicza mi skrzynki o rozmiarach z kosmosu... na forum nie widziałem żeby ktoś posiadał taki głośnik, bo jak by miał tego powerbassa od razu bym do niego napisał i bym nie zakładał tematu... szukałem na necie i pierwsze skojarzenie strona producenta i tu mały zonk bo nie ma tych głośników... znalazłem później stare linki do manuali dla tego głośnika ale wyskakiwało że już tego nie ma... także ja nie widzę żadnego problemu żeby napisać na forum gdzie są o wiele bardziej doświadczeni ludzie którzy siedzą w CA niż ja... szukam małej pomocy...

 

 

parametry T-S jakie są w necie:

impedancja: 4+4 ohm

FS: 34Hz

Qts: 0,57

Vas(L): 39,4

Xmax(mm): 18

 

Nie mam możliwości zmierzenia parametrów bo nie mam sprzętu do mierzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program mi znany ale głupoty wychodzą mi za każdym razem i mam dosyć tego programu... wylicza mi skrzynki o rozmiarach z kosmosu...

czyli jednak proglramu nie znasz...

 

ja skrzynie obliczam wstepnie a pozniej robie odsluchy w roznych skrzyniach testowych a dopiero pozniej robie prototyp docelowej skrzyni...

 

poszukaj kolegi ktory ma skrzynie wlasnie w okolicach 45-50 litrow i posluchaj

na podstawie odsluchow stwierdzisz czy moze byc czy sie bawisz dalej

 

ja bym zrobil uniwersalne 50 litrow

 

dla leniwych

http://pawel.lutuje.se/skrzynia_45_litrow_wymiary.PDF 45 litrow i tunel "fi 100" z polinka

http://pawel.lutuje.se/sub_stx_gdn_aa.PDF 50 litrow i tunel alpharda

 

Tylko, że tu już pod dwie rury 10cm na subw, albo szczelina odpowiadająca powierzchnią...

bez przesady - 10cm obustronnie profilowany wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Karol180 dnia 11 listopad 2011 - 17:15 napisał

program mi znany ale głupoty wychodzą mi za każdym razem i mam dosyć tego programu... wylicza mi skrzynki o rozmiarach z kosmosu...

czyli jednak proglramu nie znasz...

 

Paweł S. program znam... wiem do czego służy :] Tylko jest taki mały szczegół że nie wychodzi mi obsługiwanie go :P To jest różnica :zdrowko:

 

Dobra koniec off topa :ok:

Przyjadę do kraju to zacznę kombinowanie ze skrzyneczką

 

Dzięki chłopaki za wypowiedzi pozdro dla wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...