Skocz do zawartości

Bezpiecznik automatyczny


ygrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używa takich automoatycznych bezpieczników Sinuslive? A jeśli nie tej firmy to w ogóle czy ktoś używa bezpieczników automatycznych na zasilaniu głównym - przy aku? Czy to się normalnie spisuje i dobrze zabezpiecza instalację?

Wydaje mi się to bardzo wygodne rozwiązanie. W Audi żeby wyłaczyć bezpiecznik przy aku muszę (jak to w anty-CA samochodzie :) ) rozebrać kawałek plastików z uszczelką pod maską. Bardzo upierdliwe zwłaszcza podczas ciągłych zmian w systemie i częstych prób na różnych setupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki bezpiecznik (a w zasadzie dwa) już długo i nie narzekam.

Trzeba tylko przestrzegać zasady że nie należy załączać go pod obciążeniem.

Swoją drogą jedynym prawidłowym sposoben odłączania i przyłączania sprzętu jest ......

odłączanie klemy minusowej od akumulatora a nie rozłączanie bezpiecznika.

Tylko kto to w codziennym użytkowaniu stosuje :wink: .

Przyznam się że ja także nie zdejmuje klemy minusowej choć nigdy nie rozłączam bezpiecznika także (podłączam pod napięciem) z lenistwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo upierdliwe zwłaszcza podczas ciągłych zmian w systemie i częstych prób na różnych setupach.

 

Gazownik niech Ci wrzuci fotę spod maski - ma to bardzo fajnie rozwiązane :P

 

Co do automatów - mam i tak samo nie narzekam, ale tak jak kolega Grzegorz napisał, bardziej z lenistwa, w następnym sezonie zamienię je na dawno już kupione oprawki SQ i Zealum-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak się zastanwaima teraz, że może zostawiłbym sobie topika przy aku, a tylko dołożył automata przed samym rozdzielaczem napięcia. Ten sam amperaż bym dał, bo zakładam że automat ma mniejszą zwłokę niz topik. Wtedy w ogóle jest super wygodnie bo mam wszystko pod ręką bez biegania pod maskę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej BMa wrypać pod mache a przed wzmacniacz dać automata typu C :D

 

Te automaty są też 100A, jedyny problem to włożenie tam kabla większego jak 25mm2, nie da się tego zrobić ale da się zredukować przekrój z 50 do 21mm za pomocą przelotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej BMa wrypać pod mache a przed wzmacniacz dać automata typu C :D

 

Te automaty są też 100A, jedyny problem to włożenie tam kabla większego jak 25mm2, nie da się tego zrobić ale da się zredukować przekrój z 50 do 21mm za pomocą przelotek.

Ale to nie są hermetyczne bezpieczniki, więc trzeba by dać jakąś obudowę. Może taką małą rozdzielkę elektryczną z IP66 i szyną euro :D

Dobra, dość żartów. Zostanę przy tym sinuslive ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie automaty to dno :krzeslem: , miałem 2 szt , dziki miał ich kilkanaście i żaden nie sprawował się dobrze , potrafił się zakleszczyć pod wpływem temperatury i nie odskoczyć , potrfił sam z siebie się rozłączyć , potrafił się przytopić i puścić 200 A bez problemu ( miał 80A ) . Jeśli lubisz ryzyko , polecam w innym przypadku nie stosuj ...

 

ps. moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie automaty to dno :krzeslem: , miałem 2 szt , dziki miał ich kilkanaście i żaden nie sprawował się dobrze , potrafił się zakleszczyć pod wpływem temperatury i nie odskoczyć , potrfił sam z siebie się rozłączyć , potrafił się przytopić i puścić 200 A bez problemu ( miał 80A ) . Jeśli lubisz ryzyko , polecam w innym przypadku nie stosuj

Dlatego jak napisałem zastosuję dwa: jeden pewny topik przy aku, który zabezpiecza "po bożemu" całość z kablem i ten drugi przy rozdzielaczu w bagaju - dla wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...