Skocz do zawartości

Średniak + Tweeter 2w1


green
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

skoro tak ,to uważam ze przesunięcie podziału do tego poziomu ,dla mniej wtajemniczonych ,powoduje mniej odczuwalne błędy w korekcji przesuniecia w fazie ,a zarazem zaznaczenia wyraznego podziału w miejscu gdzie słyszym najlepiej różne niedogodnosci, a jednoczesnie powoduje podniesienie i ustabilizowanie sceny na jej krancach .

To rodzi wiecej pytań , niz odpowiedzi , dla przykładu - dlaczego jedynie na krajach sceny ?

Wracajac do tematu głosników wspólosiowych ,niedosc że te konstrukcje są dosc drogie(pomijam morela) to do tego w niektórych tu przytoczonych konstrukcjach (opartych na jednej cewce ) jest problem z odwzorowaniem w wyższych rejsetrach(pomijam ribbona który posiada osobny uklad) wiec skoro w obydwu przypadkach (moim przykładem i kolegow)po co przepłacac?a jednoczesnie ogarniac jeszcze jeden podział?

:przestraszony:

Ale dlaczego go pomijac , bo jest cenowo dostępny :?: . Tego rodzaju argumentacja jakoś do mnie nie trafia , co innego gdyby po przeciwnej stronie stały abstrakcyjnie wysokie koszty - np 12tys PLNów :( .

Co do możliwości odwzorowania zdarzeń muzycznych w najwyższych rejestrach proponuje cofnąc sie do tego miejsca

ad1 dla słuchajacych :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uwazalem za zart...

Można , ale można też rozumieć jako próbę oceny dla kogoś kto z jednym i drugim miał do czynienia.

 

To za poważna wypowiedz...

 

Z całą pewnością , zważywszy , ze domyślna domeną jest CA , a nie jakiś audiofilskie fora HA.

 

Tu zaczelismy sie nakrecac...

 

 

Mogę pisać jedynie o swoich odczuciach , wiec raczej nie .

 

Każdy z nas ma prawo do swojej wersji "dostepnosci cenowej" bo dla jednogo ,jest to 12 tys. ,dla drugiego 10zl,

a w tej wypowiedzi ,mam wrazenie ze slysze pewnego lekaza ktorego niedawno spotkalem ... ktory nawet nie daje szans dalszego zycia 90% ludzi ,tylko dla tego ze nasza sluzba zdrowia wlasnie w ten sposob ocenia "abstrakcyjnosc " kosztow srodow potrzebnych do leczenia , niedostepnych dla "przecietnego smiertelnika".....

A Pan zawsze tylko probuje ,obserwujac to forum ,zdyskredytowac ,nie podajac kszty konkretow ,w formie przydatnej do zastosowania przez czytajacego posta, i moze moja wiedza jest tylko sladowa w porownaniu, ale przynajmniej staram sie nia podzielic ,odsyłajac bardziej skomplikowane przypadki (ze wzgledu na kosztowne dochodzenie do wiedzy w tej dziedzinie) do takich specjalistow jak Pan...

Na dalsza kontynuacje taj dyskusji zapraszam Panie Jozefie osobiscie (tel znajomy osobie)lub:

 

Zupelnie nie rozumiem , na jakiej podstawie dochodzisz do tak daleko idących wniosków .

Na 99% nie podjąłbym dyskusji o czymś co stoi poza zasięgiem ( w tym finansowym ) większości . Ale tu sytuacja jest wręcz przeciwna , głośnik koaxialny dostępny za cenę 800 - 1200 w zależności od wersji. To raczej nie są abstrakcyjne kresy , nikogo tez one na nic nie skazują .

Są to normalne kwoty ( i ile nie niższe )jakie większość z biorących udział w dyskusjach na tym forum , są skłonne przeznaczyć na zakup tweetera . Przeczytaj jeszcze raz na "chłodno " o czym piszę , bo raczej trudno z tego wnioskować w sposób jaki to wyraziłeś .

I aby domknąć zagadnienie z drugiej strony , podaj ile znasz zestawów np domowych ( lub samochodowych ) gdzie zastosowano kopułkę z podziałem 700 Hz na dole i grającą samodzielnie do kraju pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak powrócę do sedna całej dyskusji bo zaczyna się i kończy jak zwykle zbieganiem z tematu i robieniem prywatnych wojenek.Prosiłbym moda o wyczyszczenie niepotrzebnych rzeczy nie wnoszących absolutnie nic do rozważań, i zadam jeszcze raz pytanie....

Czy ktoś coś takiego ćwiczył w aucie. Jakie są plusy i minusy takiego zastosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak powrócę do sedna całej dyskusji bo zaczyna się i kończy jak zwykle zbieganiem z tematu i robieniem prywatnych wojenek

 

A nie widzisz , ze te "dyskusje " są próbą polaryzacji stanowisk ( w tym czasami skrajnych ) .

 

Czy ktoś coś takiego ćwiczył w aucie. Jakie są plusy i minusy takiego zastosowania?

 

A teraz poczekam sobie na potok merytorycznych wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam się ponownie, testował ktoś takiego twora/ribbona jak S1? lub najlepiej jego?

 

Co do rozważań nad ceną tego akurat przetwornika, ze względu własnie na jego cenę, postanowiłem go zamówić, żeby się przekonać co to za stwór, jak przyjdzie do PL dam znać, chętnie też udostępnie go na testy osobom zainteresowanym. Sztuka (standard ok 130-160 euro), tak więc cena poniżej/zbliżona dobrej jakości tweeterów.

 

Jakie są plusy i minusy takiego zastosowania?

 

A teraz poczekam sobie na potok merytorycznych wypowiedzi :)

 

Będą raczej dywagacje na ten temat, tego raczej bym się spodziewał, chyba że napisze tu ktoś co takie rozwiązanie już testował, jak na razie przychodzi mi na myśl jedna osoba, ale tam akurat był woofer + średniak.

 

Chyba że na temat Studio Genesisa, ten przetwornik montował Paweł w 406c Martineza, i to jak na razie jedyny przetwornik który zagościł na dłużej w tym aucie (i trwa tam do teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

skad zamawiales?

Tez bym byl chetny na parke za taka kase.

 

Kupiłem ostatni zestawik, za tydzień będzie w PL, na chwilę podepnę u siebie a potem wyślę do kolegi Nakamichi na testy, w tych rękach będzie mógł bardziej wykazać co potrafi i ile jest lub raczej był warty ten przetwornik... z racji braku już dostępności, przynajmniej w niskiej cenie, nie pozostaje nam raczej nic innego jak tylko poczekac na opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

hmm. pierwszy komplet zaraz po zrobieniu powyższych fotek poleciał do Nakamichi, drugi komplet który przyleciał 5 dni temu z Kanady poleciał już do CASKP... tyle co moge o tym powiedzieć.

 

Nie wiem jak Nakamichi wygląda z czasem, może już coś potestował, może nie, w każdym razie drugi komplet zostanie przetestowany u Pawła po nowym roku, wraz z c-dsp i innymi nowymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. pierwszy komplet zaraz po zrobieniu powyższych fotek poleciał do Nakamichi

nie, ze bym sie czepiał ale ww kolega nie wyraził chyba zadnej konkretnej opinii o zadnym sprzecie

w senie te głośniki grają tak...

a te tak....

ten wzmak tak albo zamień go na inny

wiec nie wiem czego się spodziewać po takim teście

 

i żeby potem nie było to nie uważam tago za zle u użytkownika o takiej reputacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ze bym sie czepiał ale ww kolega nie wyraził chyba zadnej konkretnej opinii o zadnym sprzecie

 

Sądzisz po tym co wiesz , stąd wniosek , ze do tego jeszcze nie dotarłeś :)

 

i żeby potem nie było to nie uważam tago za zle u użytkownika o takiej reputacji

Tu bardziej wole wypowiedzi o porawności lub optymalnym uzyciu tego nie innego sprzętu , czy układu połączeń .

 

ja znam conajmniej 2 auta ze śląska z takim systemem (morel ovation 4) + 1 z systemem woofer + średniak - to chyba dość innowacyjne rozwiązanie jeśli chodzi o nasze realia ....

To sie nie liczy :wink: , nie ma fotek to nie istnieje :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz po tym co wiesz , stąd wniosek , ze do tego jeszcze nie dotarłeś

bo moje obcowanie z toba konczy sie na naszej rozmowie na forum czy pw a nie na telefonie na przyklad czy rozmowie osobistej

chodzilo mi o opinie wyrazona publicznie czyt: na forum :wink:

a takiej podejrzawam jednoznacznej nie uswiadcze bo odrazu by aukcje na allegro polecialy w gore :wink2:

 

Tu bardziej wole wypowiedzi o porawności lub optymalnym uzyciu tego nie innego sprzętu , czy układu połączeń .

i slusznie

ale niestety "my" bysmy woleli/chcieli usluszec dlaczego takiego poleczenie jest lepsze a nie kopiowac sprawdzone kombinacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
A czy oprocz morelowej integry, tego gienka s1 i xtanta xis 4 ktos zna jeszcze jakies przyklady podobnych konstrukcji? Na przyklad od DLS'a czy Macroma? Troche mnie korci takie rozwiazanie ale chcialbym miec jakies pole manewru w poszukiwaniach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tempo 6 coax z dwoma wyprowadzeniami - tani jak barszcz i ponoć nie jest głupi. Masz też DLSa 412 czy jakoś tak to się nazywało - podobno w tym da się nawet tweeter wymienić.

 

No i masz kilka home audio, ale tu już kasa jak za integre albo lepiej.

 

Masz jeszcze Omnes Audio CX3.0 - ponoć fajne i w miarę tanie rozwiązanie, ale musisz od Helmutów ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jeszcze takie cos jak Macrom M2C.41, srodkowa linia Macroma, wiec moze warta juz uwagi? Ten DLS 424 i Omnes tez interesujace, pytanie czy ktos je slyszal w podobnej aplikacji jak ta o ktorej mowa w tym temacie?

 

jeszcze w sieci odkopalem cos takiego jak Macrom I 2.40 wyglada na to ze tworzone byly jeszcze podczas wspolpracy z morelem, a przynajmniej sa bardzo podobne z wygladu, ale znelezc o tym jakiekolwiek info juz cos trudno jest niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...