Skocz do zawartości

Audison VR 404 XR i jego filterki


djrobus1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam pytanie odnośnie filterków (cięć pasma) przy tym wzmaku: jak jest to tam rozwiązane, jakie zbocza? Poczytałem deczko na ten temat ale że nie miałem za bardzo z włochami do czynienia to te ich rozwiązanie wydają się nieco zawiłe (HP max od 800hz :kwasny: ).

Chodzi głównie o cięcia pod tweetery bo szukam coś z VR na górkę, ale dobrze by było zostawić sobie furtkę pod średniaki.

Da rade w takim wariancie (same tweetery) zastosować 404 bez zwroty zew.??

A może wogóle nie zawracać sobie gitary tylko szukać 203, 206 i pod zwrotkę?

Dzięki z góry za podpowiedż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem jak to jest w Vr-ku z filtrami, ale w moim lr604xr podłączałem swego czasu tweetery pod tą zwrotke i było ok, tylko że ja miałem zakres od 48Hz do 4,8kHz (zbocze 12db), więc jeśli masz zakres do 800Hz musi być pasywna zwrotnica na tweetery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do wniosku, że to jakieś "deczko kulawe" rozwiązanie. Sekcję średnio-wysokotonową można pociąć HP-kiem od 800hz. No i z tego co wyczytałem, nie można tego wyłączyć- crossa. Trzeba ustawić dowolną wartość cięcia HP dla tweetera a potem zewnętrzną zwrotą (nie mam radia z procem). Dwa razy wiecej elementów w torze audio :kwasny: co za pewne nie wpłynie pozytywnie na jakość dźwięku. Przydałby się taki filterek jak w modelach LR i jak kolega pisał 48-4,8kHz, załatwiłby on sprawę na cacy. A tak kwas.

Chyba będę szukał golasów (2 lub 4ch) jeżeli w pozostałych VR z filtrami sprawa wygląda podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też "hellsin" zrobię.

Myślałem jednak, że któryś z końcówką XR da opcje HP dla tweetera. Jak nie to będę lukał golasy VR 404, 203 ,206, może coś niedrogiego się znajdzie :wink2: A kondek czy ceweczka gdzieś się wala to filterek też wyjdzie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię temat Panowie ! Interesuje mnie sprawa średniaka i tw wszystko ciete z proca dawca to 404xr , skoro nie da sie wyłączyć filtrów pozostaje mi puszczenie średniaka od 200hz lub od 800hz a gore i tak odetnie proc? tw taka sama sytuacja? Już sie pogubiłem trochę   :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat Panowie ! Interesuje mnie sprawa średniaka i tw wszystko ciete z proca dawca to 404xr , skoro nie da sie wyłączyć filtrów pozostaje mi puszczenie średniaka od 200hz lub od 800hz a gore i tak odetnie proc? tw taka sama sytuacja? Już sie pogubiłem trochę   :looka:

Oczywiscie osobny piec na tweetery? Jesli tak, to dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System 3 drozny? Bez pasywki mid-tw, z 4 kanalow?

Edit: Jesli ten piecyk ma byc tylko na mid/tw to niestety ale nie bardzo to widze, skoro zwrotka na wzmaku nie da sie wylaczyc, to sredniak bedzie dostawal pasmo tylko od 800Hz w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Może napisz coś wiecej o tym. Udało mi sie wylicytowac 404xr EVO w fajnym stanie i tak sie zastanawiam czy dibrze zrobilem i czy konieczna jest ingerencja aby usunac te filtry. Czemu producent nie przewidział możliwości ich wyłączenia. Btw jak to gra na dole:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...