Skocz do zawartości

Skoda Superb II


gsh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyświetl postUżytkownik Raadek dnia 20 wrzesień 2011 - 17:09 napisał

Był jeden golfik co nie miał nisko schodzących średniaków,czasów a woofer grał z deski.

Był i masz racje ze gral bardzo przyzwoicie ale wlascicel Radku nie był kpl. laikiem ....

Dla pewności dodam że to golf 5 z wooferami tak jak w oktavi2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde Panowie czy to jest niekończąca się podróż tylko w jedną stronę :) ?

arturbp dzięki za linka do Golfika - podbudowało mnie to że się da z tymi wooferkami jakoś zagrać. Kombinuję już ze średniakiem jakimś do morelek i trzeba będzie działać i to składać bo na głucho jeżdżąc trasy po kilkaset km można zwariować.

Jeszcze tylko podział: aktywnie czy pasywnie, nie wiem do końca w którą stronę iść, bo jeżeli zostaną wykonane zwrotki pasywne po pomiarach to co jak mnie dopadnie "choroba" i będę chciał wymienić któreś z klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, czy ja dobrze kombinuję z czasówką i zwrotką.

 

Kupię radio z czasówkami, które daje mi ograniczenie do 3 wyjść rca a ja buduję 3 waya + sub to biorąc pod uwagę że wysokie + średnie będą praktycznie w jednej linii na słupkach mogę to rozdzielić na radiu tak ?:

 

RCA 1 - średnie + wysokie ( wykorzystuję na nie 2 kanały z udimension jr 4-300 )

RCA 2- wooferki ( wykorzystuję pozostałe 2 wolne kanały z udimension jr 4-300 )

RCA 3 - sub ( rockford Prime R250-1 )

 

Teraz mogę bawić się czasami z podziałem na 3 linie : średnie i wysokie / wooferki / sub.

 

Zwrotkę zlecę wykonać specowi z pomiarami tak jak zalecacie bo aktywnej chyba nie ogarnę samodzielnie.

 

Na tą chwilę klocki są następujące :

 

wysokotonówka z zestawu Morel Tempo6

średnie DLS up 2.5i

woofer z zestawu Morel Tempo6

 

3way zasilony tak jak pisałem z u-dimension jr 4-300

 

Subwoofer Rockford P1S4-12 zasilony z Rockford Prime R250-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to ostatni element który jeszcze nie wybrałem. Szukam czegoś w rozsądnej kasie, jedyne co to musi być 2 DIN bo jakbym nie przymierzał się do konsoli środkowej to jakoś nie widzę w Superbie 1DIN - chyba że rozdzielenie panela od reszty w 1DIN i montaż w miejscu popielniczki ( chociaż wolę uniknąć takiego rzeźbienia ). Druga sprawa to czasówka, to musi być jeżeli mam ogarnąć całość.

Przyglądam się pionkowi AVH-3300 BT , z opisu widzę że ma opcję dopasowania czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę, wciąż brakuje mi radia. Idealna opcja dla mnie pioneer który współpracuje z can skody tylko cena na tą chwile jest nie do przejścia ( ok. 4,5k ).

Więc czy dozbierać do tego pioneera a w między czasie do oryginalnego radia wpiąć procek Alpine 650 ? Wiem że wiele osób tego procesora nie poleca, ale nie będę znów ładował się w 700/710 bo i tak nie wyciągnę optyka z radia. Po prostu nie chcę zwiększać kosztów po to tylko żeby przez parę miesięcy tego poużywać i przejść na inny model radia, stąd pomysł o skodowskim Bolero i wyjściu sygnałem głośnikowym na Alpine 650, dalej pójdzie to tak jak wcześniej już planowałem na 3 way ( pomiar i zwrotka do zrobienia u speca ). Chciałem brać coś 2DIN do 1500zł ale nie widzę nic ciekawego i sensownego a używkę Alpine 650 można w rozsądnej kasie wyrwać a na odsprzedaży jak stracę 100-200zł za kilka miesięcy to nie będzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, docelowo chcę coś co zintegruje się po can'ie. Celuję w Pioneer'a AVIC-F9310BT - tylko póki co cena zabija i muszę taki zakup przełożyć o parę miesięcy. Dlatego nie będę teraz bawił się w optyka + h700 bo to mnie szarpnie sporo pieniędzy i moim zdaniem nie warto w to radio się pchać i je przerabiać za kwotę przekraczającą samą wartość tego radyjka. Potrzebuję czegoś przejściowego na parę miesięcy stąd pomysł dotyczący h650. Na tą chwilę testowo uruchomiłem morelki przez konwerterek RCA za 20zł z Bolero na u-dimension i jest źle ... szukam czego można się chwycić, oglądałem pioneerea 3300bt - myślałem że ma czasówki ale jednak wygląda mi na to że nie ma, informacje są pokręcone w sieci, gdyby była w nim możliwość zabawy z czasami to bym go wziął zamiast h650 i sprzedał fabryczne radio, no ale jak nie ma opcji zabawy z czasami to mi ten model nie pasuje.

 

Wiem że za parę stówek mogę mieć 1DIN z wszystkim co potrzebuję i zabijające jakością co to chcę 2DIN ale w tym aucie to po prostu nie pasuje, nikt mnie nie przekona żebym wsadził 1DIN w tą konsole. Nie wiem czy da się coś wyrzeźbić i sam panel 1din upchać w popielniczce - to by była jakaś opcja ale czy to da się zrobić i czy warto takie kombinacje tworzyć, sam nie wiem, nie widziałem nawet u kogoś takiej kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy magicy są w stanie rozdzielić panel od reszty w nowych wysokich model radyjek ? Jest tam mnóstwo bajerów, podświetlań, lcd...

 

I sprawa jeszcze jedna, tzn. z uwagi na to iż spędzam w aucie sporo czasu fajnie by było wrzucić sobie jakiś film, mam dostęp do tableta Samsunga więc obraz jest gdzie wyświetlić, zastanawiam się tylko nad jakością przez połączenie go z AUX radia - czy jest duża strata na wejściu AUX ? Ogólnie tablet + radyjko daje spore możliwości zabawy, tylko czy wejście aux nie zmasakruje jakości? W zasadzie większość nowy radyjek współpracuje po USB z produktami APPLE, niestety Samsung nie i pozostaje wejście AUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU ale to pomijam, od jakości mam CD i swoją kolekcję płyt, mi chodzi o rozrywkę jak po raz n-ty stoję w korku ( nie jadę tylko stoję po 10-15min i nie ujadę 2m ) lub czekam w aucie po 30min jak pierdoła jakaś i nie mam co robić. kompresja pliku kompresją i każdy to wie co robi z muzyką, ja pytam o stratę na wejściu aux.

 

ps. nie jeżdżę jako taxi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.legitime.home.pl/priv/photo/caraudio/images/_DSC8412.jpg

 

Foto z EASCA z Katowic - OII z przeniesionymi wooferkami.

 

Mnie przystopował serwis i kilkanaście dni bez auta, a co najgorsze ciąg dalszy od dzisiaj serwisowania.

 

Całkiem zrezygnowałem z Morel'a i zastąpiony jest : rc1, up2.5i, r6a. Mam nadzieję, że wreszcie projekt ruszy bo trochę mnie już denerwuje jazda z rozbebeszonym w środku autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód mam do zasilenia juniorka 4-300 i zastanawiam się jak pójdzie na nim woofer r6a - bo czytam sporo info że są wymagające mocy te głośniki. Chcę 2 kanały podpiąć pod średniaki + tweetery i 2 kanały na wooferki. Całość pasywnie dzielona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...