Skocz do zawartości

Piec 4kW 1ohm.... :(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie na ile stroich skrzynie z głosnikiem 18"

pod auto ,zrob skrzynie z regulowanym portem + jedz do kogos kto ma termlab i szukaj najlepszych ustawien

 

bartas na tym samym sprzecie na strojeniu chyba 50Hz , na 2 akku w tychach pokazał 145 z groszem

przeciez to o niczym nie swiadczy

 

essa na dobrze zestrojonej skrzynce na mt-eku ktory jest starszym bratem starego btl pierdneli 153,2dB fakt ze mieli ciut wiecej mocy ale bylo to dobrze zestrojone i mieli dobre zasialnie

 

wiec jak mozna oczekiwac konkretnie duzych wynikow skoro skrzynia jest nie zestrojona pod to,jest za mala i jest za malo pradu

 

juz nie raz bylo mowione o tym ze nawrzucanie sprzetu za xxxx kzl absolutnie nie gwarantuje dobrego wyniku trzeba jeszcze umiec to wykorzystac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze daliscie mi duzo do myslenia, o strojeniu niskim to wiem ale bartas na tym samym sprzecie na strojeniu chyba 50Hz , na 2 akku w tychach pokazał 145 z groszem takze dla mnie to tez zadna rewelacja, pytanie na ile stroich skrzynie z głosnikiem 18" a wiem ze ma on duuuuzy potencjał....

 

Ale tu sie mylisz tak samo można zrypac wynik za niskim strojeniem jak również za wysokim to ma dwie strony poprostu trzeba trafić w rezonans auta a bez testów sie nie obejdzie. Może byc tak że na tym strojeniu co miał bartas u ciebie będzie trafione jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz na strojeniu 35Hz to możesz sobie słuchac muzyki anie startowac w dbdragu :) sam widzisz efekty bija cie kolesie na 12" i tym samym piecu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos pomoge pomoc to znalazlem cos takiego

 

Tec TMA Competition

 

Output Power at 12.6V:

1 x 800W @ 4 ohms

1 x 1500W @ 2 ohms

1 x 2800W @ 1 ohm

Output Power at 14.4V:

1 x 850W @ 4 ohms

1 x 1600W @ 2 ohms

1 x 3000W @ 1 ohm

 

Znajduje sie na Alledrogo 1999zl

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=420739692

moze sie przyda, ale z drogiej strony jak juz przeleciales wszystkie aukcje to napewno to juz widziales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z ige, z tego co pamiętam kiedyś wypowiadał się o tym tec'u

wszystko ładnie pieknie ale za podobne pieniadze mógłbym miec RF 3000.1bd musiałbym poczekac troche.

 

Widze że sie strasznie upiersza na mocny sprzęt a nawet w połowie nie potrafisz go wykozystać.

 

"u mnie w orku mam 250 (2,5kW 13,8v - 2,8kW 14,4v)"- To ile będzie mial przy twoich 11v? 1.8kw? 2kw? Jak poważnie myslisz o DB to bym wolal zainwestowac ta kase w instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze przy 11v bedzie niecałe 1,7kW, gadałem z sedziami jak reaguje czujnik SPL-owy mówili ze wystarczy impuls przez niecałe pół sek zeby wyłapac najwieksze cisnienie, przy napieciu 14,5 v spadek był szybki ale na pól sek wystarczył spokojnie takze impuls poszedł nawet chocby z 14v, ale macie racje z ta instalacja ze jest lipna, no i strojenie ze musze poprawic, mam całą zime :P

ale swoja droga interesuje sie tym wzmacniaczem z RF, aha i pytanko czy ktos spotkał sie kiedys z piecykami z em-phaser-a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak reaguje czujnik SPL-owy mówili ze wystarczy impuls przez niecałe pół sek zeby wyłapac najwieksze cisnienie

Ale też w db jest czynnik gęstości powietrza ( zależny od temperatury) i wtedy możliwe, że trzeba by strzelić innym sygnałem a tu zonk do prądu już mniej :P

Więc wydajnt alternator i dobre kable do niego.

Iraggi robi alternatory o ponad normatywnych amperażach :P

Np:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...52BSI%26otn%3D4

- do 1.8 VW 100A nom. 200A max

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/300-amp-Ira...0QQcmdZViewItem

Do Chevy oldsmobile 3.4l 300A (zawsze można dospawać mocowanie do niego :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystraczy kilka dobrych akumulatorow jesli ma to byc do sptrzelania wynikow

powiem ci szczerze ze nawet nie kilka....

1. street przewiduje szt aku.

2. mulat walił na 1 szt stingera 1700 i spokojnie ładował jak chciał, (strzał za strzałem- przez 30 sek chyba 4 szt i nic nie było mowy o wyłaczeniu sprzetu)) fak t faktem spadki sa (mówił ze nawet do 11v) ale nie tak masakryczne jak u mnie, trzeba wziasc pod uwage ze on ma jednak o ok 1kW wiecej niz ja:(

3. na optinie RED TOP chłopaczek z zielonego mondka tez walnoł chya dwa strzały (był na orionie 2500d + helon 12") i tez nie brakło mu pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też w db jest czynnik gęstości powietrza ( zależny od temperatury) i wtedy możliwe, że trzeba by strzelić innym sygnałem a tu zonk do prądu już mniej

 

Cos w tym jest bo mialem 2 mierniki do testowania sprzetu i jak ustawialismy opcje max to na jednym mierniku-gorszym- najwyzszy wynik pojawial sie dopiero w 4sekundzie tak wiec robilismy proby 5sekundowe na sygnale.

 

Na mierniku troszke lepszym za kilkanascie tysi wynik był szybszy ale na 20 pomiarow to moze z jeden pokazał nam od razy najwyzszy wynik=149.1 a tak to patrzac dalej na wyswietlacz oscylowalo w granicach 147-148 tak wiec tutaj moze tez dochodzic fala moze jakbys mial skrzynie z wypierdem bezposrednio przed mikrofonem to najprawdopodobniej ustrzeliłbys dobry wynik w 1 sekundzie. A jak fala musi sie rozejsc po samochodze, samochod musi wpasc w rezonans aby podbic czestotliwosc to troszke czasu mija..Nie duzo ale te 2-3 sekundy dla aku to juz spada napiecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz fala musi sie rozejsc i optymalne ustawienie skrzynki jest jak najdalej z tyłu,

a napiecie zawsze bedzie spadac, to jest niemozliwe zeby przy poborze rzedu 250A aku trzymał 13,8.

NERO a myslałes nad opcja zeby kupic dwa wzmacniacze i podłaczyc po jednym na cewke, a tak prawde powiedziawszy czasem warto wystartowac w Super Street 1-2 ( w legnicy byly tylko 2 auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie pytanko- jak bede miał dwa piece pod 1 szt suba to do SS mnie walna??

a z tym rozejsciem fali to macie w sumie racje, ale zawsze wytawało mi sie ze tu codzi o jak najmniejszy rezonans samochodu wewnątrz (jak cos wpada w rezonans to pochłania energie która ma w koincu pochłonąc w jak najwiekszej ilisci czujnik SPL (energia - czyt.dzwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne ale jak to rozumec

stroic na 68Hz?

nie za wysoko??

jaką scierzke puscic? wiem ze to wychodzi na pomiarach, ale mając skrzynie na33Hz puszczałem 45Hz (najlepiej na pomiarach wyszło)

chodzi zeby nie przekroczyła 80Hz bo do tylu czujnik wyłapuje

a jak bedzie lipa:( (wim jak nie sprubuje to sie nie dowiem... moze jakies porady, bo tej legnicy to myslałem ze mnie krew zaleje :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne ale jak to rozumec

stroic na 68Hz?

nie za wysoko??

jaką scierzke puscic? wiem ze to wychodzi na pomiarach, ale mając skrzynie na33Hz puszczałem 45Hz (najlepiej na pomiarach wyszło)

chodzi zeby nie przekroczyła 80Hz bo do tylu czujnik wyłapuje

a jak bedzie lipa:( (wim jak nie sprubuje to sie nie dowiem... moze jakies porady, bo tej legnicy to myslałem ze mnie krew zaleje :]

 

 

Już ci chyba 10a osoba pisze że bez testow i miernika sie nie obejdzie nikt ci nie powie dokładnie na ile masz zestroic skrzynie to ci dopiero samo wyjdzie po wielgodzinnych ustawieniach strojenia czy tez ustawienia skrzynki w aucie o pradzie nawet nie wspominam. Z tego co wiem ekipa ktora startowała na GZ czy Essa na RE juz nie pamiętam dokładnie spędziła tydzien czasu na same dosttrojenie skrzynki. A ty chcesz walic wysokie wyniki na skrzyni przeznaczonej do sluchania muzyki i z marnym prądem :oczami: i do tego jeszcze mysl o zmianie pieca na 3-4kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...