Skocz do zawartości

Piec 4kW 1ohm.... :(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.... wiem ze hcca przy 14,3v wyciąga koło 2800, ale jakbym miał piecyk co przy 13,8v daje 3kW to przy 14,3v miałbym koło 3300-3400.

Własnie dlatego tez dałem ten temat bo szukając cokolwiek trafiłem tylko na mój model w dobrej cenie i nic mocniejszego, mało tego duzo słabsze wzmacniacze sa od niego duzo drozsze:(

myslałem o hifonie ale cena mnie z nóg zwaliła, ew. RF 3000.1bd i jakby dobrze poszukac w stanach to chyba tylko na to mógłbym sie załapac

licze na inne propozycje

wycisnac SPORO wiecej niz teraz wyciskasz z orka

pytanie ile??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz te 14,3 zrobić ? chyba ze tylko na strzał z 4 aku ale to juz zaliczysz sie do innej placy zapewne

 

no chyba ze poleci altek 250A i bardzo dobre żele

 

ale raczej popieram Ige zainwestuj w prad i pobaw sie skrzynia dostrojeniem a mozesz troche db zrobić

 

skoro na 12'' 146-148 mozna zrobic to na fi 18 powinno byc mocno ale to trzeba godziny prób testów i dużo lektur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14,3 mam bez najmniejszego problemu dzisiaj od momentu odpalenia auta do momentu dojazdu na pomiar prad spadł mi o 0,4v z 14,5 na 14,1 i przy tym napieciu sie mierzyłem.

oczywiście na jednym akku, przeciez startuje w streecie

ale tak szczerze mówiąc to RF jest chyba najtańszą opcja......

RF T30001bd ma około 4kW i mozna wyrwac refabrykowany za niezle pieniadze, chyba warto

co masz na mysli i jakie to są niezłe :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie ? :kwasny: (hehe teraz jestem taki mądry bo poszukalem... wiedzialem ze laczyc sie da ale ze RF zaleca nie dawac mniej niz 2Ohm)

 

cytuję z forum RF:

 

 

i thought those amps where 1 ohm stable?? Also how does strapping work, when u sync them together do you use only 1 amp or both.. to get double the power?

 

 

 

yeh you use both amps for strapping and you need the sync cable. those amps are 1 ohm stable but when it comes to strapping them they play at 2 ohm together.

 

 

 

pozdro

 

[ Dodano: 2008-08-25, 02:25 ]

wtedy powinien miec ok 1,5kW przy 2Ohm, ale nie da rady przy 1Ohm wiec odpada taka opcja, ale tak serie bd mozna łaczyc, jest do tego kabel bd sync.

 

polecam temat o laczniu wzmakow RF.

http://www.rockfordfosgate.com/forum/topic...?TOPIC_ID=29308

 

[ Dodano: 2008-08-25, 02:29 ]

co do tematu - jak masz kogos w USA to licytuj tego 40001, wyjdzie jakies 2,5-3k PL ale za to ile mocy nawet przy 13,5V :)

 

[ Dodano: 2008-08-25, 02:31 ]

zreszta wlasnie doszlo kilka nowych aukcji - licytuj http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif moze wyrwiesz sporo taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nero uparłeś sie na piec moc to nie wszystko !!

 

kolega w civic na 12'' helon pod 5000d robił 148db

 

na hcca 12'' 146,6 było ale sie nieudalo na zawodach wyleciało tylko 144

 

czasem troche techniki konstukcji różnych i można dobrze trzaskać

 

 

No tak ale kolega nero startuje na skrzyni nisko strojonej 35hz jak dobrze pamietam i tu leży problem zmień strojenie a zobaczysz róznice. Albo dbdrag albo słuchanie muzyki raczej nie połaczysz jednego z drugim. Sam piec ci duzo nie da przy tym niskim strojeniu skrzyni i narazisz sie tylko na koszty za piec i instalacje. A wystarczy pogrzebac z portem i potestować

 

 

4kw w aucie? to szykuj około 4-5koła na sama inastalacje jak chcesz to wmiare wykożystać. Sam móiłes że masz teraz spadki do 11V a co dopiero przy piecyku 4kw rms? RAdze polepszyć teraz instalacje do tego oriona i strojenie i sam zobaczysz róznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze daliscie mi duzo do myslenia, o strojeniu niskim to wiem ale bartas na tym samym sprzecie na strojeniu chyba 50Hz , na 2 akku w tychach pokazał 145 z groszem takze dla mnie to tez zadna rewelacja, pytanie na ile stroich skrzynie z głosnikiem 18" a wiem ze ma on duuuuzy potencjał....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...