Skocz do zawartości

Zmiana pieca (zestaw przedni)


luniopl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam zestaw przedni Hertz HSK 165.4 i jest on podpięty pod CarPower 2/250.

Czy warto wymieniać ten piecyk na Alpine V12 T707? Muzyki słucham przeróżnej, od mocnych uderzeń czasów dzisiejszych po stare wykonania tj. Pink Floyd.

Całość zamknięta w Xanti wraz z subem hertz es300 (zaknięta skrzynia) + Alpine mrv 1005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mniej więcej czego oczekujesz, czego Ci teraz brakuje? Mam również HSK i testowałem już pod kiloma wzmacniaczami i wiem, że z tw zawsze jest problem :) Dopiero aktywka i tw pod helixem brzmi dla mnie zadowalająco. Na seryjnej zwrotce dobrze również brzmiał pod Rodekiem R2100A, Kenwood ps200 też bardzo ciekawie. Jak masz niedaleko do mnie, to zapraszam- potestujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Centrala to kenwood KVT-522DVD.

Przede wszystkim chodzi właśnie o gwizdki...

Góra jest bardzo ostra-szczególnie litera "S" daje po uszach:)

Jestem w trakcie przebudowy słupków gdzie zmieniłem odległość od słuchacza do maksimum oraz kierunek gwizdków, jednak wątpie żeby to znacząco poprawiło efekt.

 

Carpower 2/250 to mocny wzmacniacz(2 x 125W RMS przy 4ohm) jednak wydaje mi się że jego przeznaczenie to bardziej głośniki basowe-miałem go wcześniej jako zasilenie do suba 150W RMS i ładnie nim sterował dając głęboki bas i precyzyjny bas. Do tych hertz HSK wystarczył by jakiś wzmacniacz który jest bardziej nastawiony na jakość wysokich i średnich tonów z mocą co najwyżej 2 x 80W RMS.

 

Podjąłem próbę podmiany wzmacniaczy, czyli:

Carpower do Hertz HX 250 oraz Alpine do Hertz HSK.

Efekt był taki że góra była ciągle ostra jednak w mniejszym stopniu.

Zwiększyła się również szczegółowość oraz jakość dźwięku.

Carpower natomiast nie dawał sobie rady z głośnikiem basowym tak dobrze jak Alpine - sub ma 450W RMS a Carpower w mostku 400W RMS i to dawało się odczuć dużo mniej precyzyjnym i spowolnionym graniem.

 

Dlatego zostaje jedynie podmiana na coś z ciepłą górą i dobrą jakością dźwięku. Niestety alpine T707 sprzątnięto mi z przed nosa jednak mam nadzieje że jest jeszcze kilka wzmacniaczy godnych polecenia.

Interesują mnie wzmacniacze raczej używane w granicach 300-500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj posłuchać Audisona - ja do swojego HSK (poprzedniej generacji) dołożyłem ostatnio taki wzmacniacz - góra się bardzo uspokoiła..a i brzmienie jest naprawdę ciekawe.

 

Podobno Audison ma charakterystyczne brzmienie - ja niestety nie mam porównania - mam tylko VR206..ale moim zdaniem bardzo pasuje do tych głośników - HSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niedaleko do mnie, to zapraszam- potestujemy.

Spoko, dzieli nas jedynie 400km:)

 

Które Audisony są godne polecenia biorąc pod uwagę widełki cenowe wyżej opisane?

Czy jakieś inne firmy są warte uwagi ? Słyszałem kiedyś o Alpine T757 jednak ciężko trafić ten model. :/

Dodam że preferuję 2 kanałówki jednak jeżeli jakaś 4-kanałówka będzie idealnie pasować do tych piszczałek Hertz to również jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad dokladnie jestes ? Alpinki raczej maja "obiegowa opinie" ostrzacych gore.. Ale nie chce oczywiscie tworzyc kolejnego forumowego mitu :) Widzisz tobie gwizdki dra morde, a pawellaby je jeszcze podbija :przestraszony:

Ja ogólnie mieszkam w łomiankach,a przebywam większość dnia w warszawie.

Dobrze było by coś dobrać do tego mojego zestawu żebym miał pewność że w dostępnym budżecie wyprułem maks jakości i przyjemnego brzmienia ze sprzętu.

A co ze wzmacniaczami Harman Kardon? Miałem kiedyś wzmacniacz domowy tej firmy z tym że to zupełnie inna bajka.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice mam fabryczne do tego zestawu...wolę jednak operować wzmacniaczem niż zmieniać zwrotnice...

Czy Audison SRx-2 bądź LR 211 XR obdarzy mnie dobrą jakością dźwięku i ciepłą górą czy te akurat raczej można sobie odpuścić?

 

bo to zalezy tez od ukierunkowania tweetera i jego umiejscowienia

jak ma sie uspokoic to poszukaj gienka b40

Dlatego też napisałem że robię od nowa słupki - zmieniłem kierunek i odległość.:) Może coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam helixa hxa 400 mk2 nie wiem czy potrafi on złagodzić górę ale napewno wysokie pod nim stają się bardzo detaliczne myślę że to by zlagodzilo ten efekt "pisku" wyjalem go i będę sprzedawał więc jak chcesz podłączyć zobaczyć jak to zagra u ciebie to zapraszam, jestem z warszawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na próbę zamienić wzmacniacze.

Już to zrobił :)

Podjąłem próbę podmiany wzmacniaczy, czyli:

Carpower do Hertz HX 250 oraz Alpine do Hertz HSK.

Efekt był taki że góra była ciągle ostra jednak w mniejszym stopniu.

Zwiększyła się również szczegółowość oraz jakość dźwięku.

Carpower natomiast nie dawał sobie rady z głośnikiem basowym tak dobrze jak Alpine - sub ma 450W RMS a Carpower w mostku 400W RMS i to dawało się odczuć dużo mniej precyzyjnym i spowolnionym graniem.

Jak jesteś z wawy to może warto się wybrać na spota, pewnie niedługo będzie jakiś organizowany i ktoś mógłby Ci wziąć parę piecy na testy. Szkoda, że u Gilotyny w Fiacie już nie gra, miałbyś porównanie jak powinny grać HSK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a może skup się na poszukaniu Audisona serii VR - ja kupiłem słabszy 206 (ok 450 pln) i bardzo mi spasował - niestety nie mam porównania do 209.

 

A swoją drogą Panowie, kolega pytał o SRx2 - można jakoś porównać brzmienie tego vr do sr ?

Wiem że to dwie klasy różnicy ale opinie głoszą że brzmienie audisona jest charakterystyczne - może taki sr się spisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...