Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Morel Maximo 6.2 oraz seryjnego radia


pinkibass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po wygłuszeniu drzwi oraz założeniu nowych głośników do auta (Corolla e12 2004 r. radio z 17W RMS) czuję spory niedosyt :)

Wprawdzie głośniki grają bardziej czysto, ale chyba ze względu na słabą moc radia a dużą głośników (80W), to bas czuć dopiero po ustawieniu głośności na 70%, gdzie jest już bardzo głośno.

Zastanawiam się w związku z tym nad wzmacniaczem, co mam nadzieje pomoże.

Chyba, że się mylę ???

 

Problem jest w tym, że nie chciałbym zmieniać oryginalnego radia, między innymi dlatego, że mam sterowanie z kierownicy, co jest baardzo wygodne :)

W związku z tym musiałbym podłączyć sygnał do HI-Input, bo wyjść RCA brak.

 

Nie chciałbym wydać więcej niż 400zł, najchętniej, żeby była to 4-kanałówka - tak przyszłościowo.

Wstępnie wybrałem takie oto cudo: Crunch GPX-1000.4 - http://allegro.pl/crunch-gpx-1000-4-swietny-model-krakow-gratis-i1794447155.html

Nada się ? Nie znalazłem żadnych informacji o tym modelu, a cena jest atrakcyjna.

Czy lepiej poszukać czegoś używanego. Tylko czego i gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po wygłuszeniu drzwi oraz założeniu nowych głośników do auta (Corolla e12 2004 r. radio z 17W RMS) czuję spory niedosyt :)

Wprawdzie głośniki grają bardziej czysto, ale chyba ze względu na słabą moc radia a dużą głośników (80W), to bas czuć dopiero po ustawieniu głośności na 70%, gdzie jest już bardzo głośno.

Zastanawiam się w związku z tym nad wzmacniaczem, co mam nadzieje pomoże.

Chyba, że się mylę ???

 

Raczej sie mylisz , wzmacniacz jest najbardziej liniowym elementem toru audio.

Nie rób żadnych nerwowych posunięć ,daj się spokojnie "rozegrać" głośnikom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sie mylisz , wzmacniacz jest najbardziej liniowym elementem toru audio.

Nie rób żadnych nerwowych posunięć ,daj się spokojnie "rozegrać" głośnikom .

 

 

Czyli co - twierdzisz, że nie warto uzupełniać instalacji o wzmacniacz ?

A jeśli już, to wymienić też np. radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli co - twierdzisz, że nie warto uzupełniać instalacji o wzmacniacz ?

A jeśli już, to wymienić też np. radio ?

 

Nic takiego nie napisałem , natomiast napisałem , ze wzmacniacz nie rozwiąze sprawy równowagi tonalnej .

Można tez inaczej , po zainstalowaniu wzmacniacza , przy podobnym średnim poziomie odsłuchu raczej nie zmieni się ilość basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem , natomiast napisałem , ze wzmacniacz nie rozwiąze sprawy równowagi tonalnej .

Można tez inaczej , po zainstalowaniu wzmacniacza , przy podobnym średnim poziomie odsłuchu raczej nie zmieni się ilość basu.

 

Więc to co piszesz kłóci się IMO trochę z informacjami zawartymi w FAQ.

Cytuję:

9.2 Źródło + wzmacniacz dwukanałowy + zestaw odseparowany. Taki zestaw pozwala już na bardziej dynamiczne popisy i potrafi zadziwić niejednego amatora. Przy dobrym wytłumieniu drzwi i dobrym zestawie przednim, słuchacze będą na próżno szukać skrzyni z subwooferem w bagażniku!

 

Nie jestem fanem jakiegoś tam tępego "łupania", ale przy niższym poziomie głośności tych niższych tonów zdecydowanie brakuje.

 

Faktycznie poczekam jeszcze aż głośniki się "rozegrają" - narazie pograły ok. 8-9 h

A może lepszym pomysłem byłoby uzupełnienie zestawu o subwoofer?

Np. taki niezbyt duży aktywny pod fotel, lub coś w skrzyni + wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 09 wrzesień 2011 - 23:00 napisał

Nic takiego nie napisałem , natomiast napisałem , ze wzmacniacz nie rozwiąze sprawy równowagi tonalnej .

Można tez inaczej , po zainstalowaniu wzmacniacza , przy podobnym średnim poziomie odsłuchu raczej nie zmieni się ilość basu.

 

 

Więc to co piszesz kłóci się IMO trochę z informacjami zawartymi w FAQ.

Cytuję:

 

FAQ napisał:

9.2 Źródło + wzmacniacz dwukanałowy + zestaw odseparowany. Taki zestaw pozwala już na bardziej dynamiczne popisy i potrafi zadziwić niejednego amatora. Przy dobrym wytłumieniu drzwi i dobrym zestawie przednim, słuchacze będą na próżno szukać skrzyni z subwooferem w bagażniku!

 

 

Nie jestem fanem jakiegoś tam tępego "łupania", ale przy niższym poziomie głośności tych niższych tonów zdecydowanie brakuje.

 

 

Leżę na dwie łopatki , tak mnie powaliło ( bez podtekstów :wink: ).

Na poważnie , czym innym jest dynamika , a czym innym równowaga tonalna.

Gdy piszesz o niedostatkach tego zakresu , raczej masz na myśli zbyt niski jego poziom , a nie ekspresję .

Cytowany zapis częściej przedstawia pobożne życzenie , niż realne walory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nic nie wiem.

 

W porównaniu do tego co było (kolega ma identyczne auto i sprawdzaliśmy dzisiaj) to jest zdecydowanie lepiej.

Może zbyt dużo oczekuję od głośników i tego radia.

Jakby posłuchał ktoś, kto się choć trochę zna/ma porównanie, to byłaby inna rozmowa. I ocena byłaby wiarygodna.

Ja nie słyszałem w sumie w miarę porządnego zestawy audio w samochodzie, więc piszę to, jakie mam odczucia.

Może jest ok?

 

Drzwi wygłuszone były w warsztacie CA(o ile dobrze pamiętam to matami STP)

 

Tylko teraz co dalej ?

Powiedzmy, że to co jest mi nie wystarcza.

Lepiej zainwestować we wzmaka, czy radio, czy może subwoofer (aktywny lub dodatkowy wzmacniacz) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...