Skocz do zawartości

Na jakich glosnikach najlepiej zagra DZEM?


rationen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Probuje dobrac audio do mojego samochodu: Peugeot 307 hatchback. Drzwi beda wygluszone, glosniki zalozone na mdf-ach.

Muzyka to: rock, metal. Priorytetem jest zespol DZEM i plyta LIVE ze SPODKA, ten kto zna bedzie wiedzial o co mi chodzi. Choc czasem stare klasyczne drum n base tez leci.

Radio to SONY MEX BT-3600u (ono pozostaje bez zmian, poniewaz posiadam przejsciowke do sterownaia przy kierownicy, moze kiedys zmienie ale na pewno nie teraz).

 

GLOSNIKI - obecnie na pierwszym miejscu sa FOCAL POLYGLASS 165. Ale czakm na inne propozycje.

WZMACNIACZ - czekam na Wasze propozycje (na pierwszy rzut bedzie podlaczony jakis stary SONY 4-ro kanalowy). Docelowo chcialbym zamontowac dwa: jeden monoblok-do suba, drugi dwu-kanalowy do glosnikow na przod.

SUB - narazie bedzie stary sony, ale czekam na propozycje.

KABLE - czekam na propozycje, bo nie wiem co kupic, a chcialbym raz a porzadnie.

 

 

Tak wiec podsumowywujac: teraz zakladam dobre kable, wygluszam drzwi, zakladam dobre glosniki na przod. Tymczasowo bedzie stary wzmacniacz i sub (ale tylko na miesiac, maksymalnie dwa).

 

I teraz na sam koniec dodam, ze mieszkam w UK i niestety / stety, jest tu troszke iny asortyment, wiec prosilbym o wziecie tego pod uwage.

 

Z gory dziekuje za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Probuje dobrac audio do mojego samochodu: Peugeot 307 hatchback. Drzwi beda wygluszone, glosniki zalozone na mdf-ach.

Muzyka to: rock, metal. Priorytetem jest zespol DZEM i plyta LIVE ze SPODKA, ten kto zna bedzie wiedzial o co mi chodzi. Choc czasem stare klasyczne drum n base tez leci.

Radio to SONY MEX BT-3600u (ono pozostaje bez zmian, poniewaz posiadam przejsciowke do sterownaia przy kierownicy, moze kiedys zmienie ale na pewno nie teraz).

 

GLOSNIKI - obecnie na pierwszym miejscu sa FOCAL POLYGLASS 165. Ale czakm na inne propozycje.

WZMACNIACZ - czekam na Wasze propozycje (na pierwszy rzut bedzie podlaczony jakis stary SONY 4-ro kanalowy). Docelowo chcialbym zamontowac dwa: jeden monoblok-do suba, drugi dwu-kanalowy do glosnikow na przod.

SUB - narazie bedzie stary sony, ale czekam na propozycje.

KABLE - czekam na propozycje, bo nie wiem co kupic, a chcialbym raz a porzadnie.

 

 

Tak wiec podsumowywujac: teraz zakladam dobre kable, wygluszam drzwi, zakladam dobre glosniki na przod. Tymczasowo bedzie stary wzmacniacz i sub (ale tylko na miesiac, maksymalnie dwa).

 

I teraz na sam koniec dodam, ze mieszkam w UK i niestety / stety, jest tu troszke iny asortyment, wiec prosilbym o wziecie tego pod uwage.

 

Z gory dziekuje za wszelkie porady.

Jadłospis porządnego Polaka powinien rozpoczynać się od słów -Ten Peugeot, nawet na zwykłym powidle = ciężko strawne śniadanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wziąć włączyć tą płytę testową, pomierzyć napięcia na wyjściach RCA, przemnożyć o moc pieca na każdy kanał, biorąć poprawkę w obliczeniach na jego wydajność oraz spadki napięcia, na koniec wyciagnąć pierwiastek dzieląc przez skuteczność sumy gośników... i recepta na poprawne brzmienie tej płyty w Twoim auci gotowa, chyba lepszego "gotowca" tutaj nie otrzymasz.

 

A tak na poważnie, nikt Tobie tego nie powie, bo łatwiej trafić 3 x szóstkę w totka niż dobrać idealnie brzmiący i zgrywający się zestaw, i to pod konkretną CD, w Twoim aucie, biorąc poprawkę na odpowiednie zamontowanie, uwzględnienie odbić, rezonansnów oraz pików itd.

 

Montuj co masz, posłuchaj innych aut, może coś trafisz, w UK też są spoty, zawody itp.

 

Jadłospis porządnego Polaka powinien rozpoczynać się od słów -Ten Peugeot, nawet na zwykłym powidle = ciężko strawne śniadanie ;)

 

Dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem dżemu u "warzywniaka" w Caddylacu i bardzo mi się podobrało :) więc kolego woofery genesisa , średniak też genesis , na górę revelatorek od SS i myślę że w 10-12 tyś się zmieścisz .

Jaką część tej sumy jesteś wstanie oddać koledze jeśli okaże się, że Twoja propozycja jest nie trafiona-no chociażby z powodu "delikatnych" różnic w nadwoziu "Caddylacu" i Peugeota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc kolego woofery genesisa , średniak też genesis , na górę revelatorek od SS i myślę że w 10-12 tyś się zmieścisz .

Czy jedynie dla mnie , czy tez dla ogółu jest to wyraźna propozycja skierowana do realnego zestawienia sprzętowego i samochodu.

 

Bo to chyba nie jest tym samym

Bury22 napisał

...Napisałem na czym podobało mi się granie dzemu. .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co Cię tak boli w mojej wypowiedzi że używasz sformułowania

mota się we własnych słowach

Napisłaem WYRAŹNIE że podobała mi się ta płyta na w/w setupie więc nie rozumiem twojego czepiania się i podpierania ogółem :) bo własnego zdania nie mamy . I co oznacza

jest to wyraźna propozycja skierowana do realnego zestawienia sprzętowego i samochodu.

Skoro już na samym początku napisałem gdzie i co osłuchiwałem. Na czym powinienem się opierać jeśli nie na tym czego słuchałem . Troszkę śmieszne jest twoje czepiane się dla samego czepiania .

 

Bo to chyba nie jest tym samym

Bury22 napisał

...Napisałem na czym podobało mi się granie dzemu. .....

A czym innym jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisłaem WYRAŹNIE że podobała mi się ta płyta na w/w setupie więc nie rozumiem twojego czepiania się i podpierania ogółem :) bo własnego zdania nie mamy . I co oznacza

Widze ze nie rozumiesz :wink2:

więc kolego woofery genesisa , średniak też genesis , na górę revelatorek od SS i myślę że w 10-12 tyś się zmieścisz .

 

Teraz pytanie , do kogo i w jakich warunkach ( podaj ew wykluczenia ) kierujesz ta propozycję ?

 

Skoro już na samym początku napisałem gdzie i co osłuchiwałem. Na czym powinienem się opierać jeśli nie na tym czego słuchałem . Troszkę śmieszne jest twoje czepiane się dla samego czepiania .

 

Masło maślane , a tezy jak wcześniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie rozumiesz

ja mam wręcz odwrotne wrażenie ...

Teraz pytanie , do kogo i w jakich warunkach ( podaj ew wykluczenia ) kierujesz ta propozycję ?

Do autora tematu , równe dobrze mógł bym tu napisać setup ajkiego kolwiek forumowicza bo i tak cholera wie o co chodzi autorowi. Podałem akurat ten , bo przypomniało mi się że akurat ostatnio słuchałem dzemu na tym sprzęcie.

Masło maślane , a tezy jak wcześniej

Twoje tezy są bezsensowne , piszesz że mieszam się w zeznaniach co jest oczywistą bzdurą , bo wiem co piszę , poprostu nie mając nic ciekawego do napisania , lub żywiąc jakąś urazę do podanego przeze mnie zestawu głośników(bądz właściciela).

Patrząc z mojej stron widzę to w ten sposób . podałem moim zdaniem jakie głośniki powinny spełnić kolegi oczekiwania , a ty bez jakiej kolwiek merytorycznej wypowiedzi w tm temacie wpadłeś się ponapinać troszkę.

 

 

ps. Sam zadajesz mnóstwo pytań , a unikasz odpowiedzi na wszystkie zadawane Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do autora tematu , równe dobrze mógł bym tu napisać setup ajkiego kolwiek forumowicza bo i tak cholera wie o co chodzi autorowi. Podałem akurat ten , bo przypomniało mi się że akurat ostatnio słuchałem dzemu na tym sprzęcie.

Czyżby ?

ak w temacie. Probuje dobrac audio do mojego samochodu: Peugeot 307 hatchback. Drzwi beda wygluszone, glosniki zalozone na mdf-ach.

Muzyka to: rock, metal. Priorytetem jest zespol DZEM i plyta LIVE ze SPODKA, ten kto zna bedzie wiedzial o co mi chodzi. Choc czasem stare klasyczne drum n base tez leci.

Radio to SONY MEX BT-3600u (ono pozostaje bez zmian, poniewaz posiadam przejsciowke do sterownaia przy kierownicy, moze kiedys zmienie ale na pewno nie teraz).

 

GLOSNIKI - obecnie na pierwszym miejscu sa FOCAL POLYGLASS 165. Ale czakm na inne propozycje.

WZMACNIACZ - czekam na Wasze propozycje (na pierwszy rzut bedzie podlaczony jakis stary SONY 4-ro kanalowy). Docelowo chcialbym zamontowac dwa: jeden monoblok-do suba, drugi dwu-kanalowy do glosnikow na przod.

 

 

Twoje tezy są bezsensowne , piszesz że mieszam się w zeznaniach co jest oczywistą bzdurą , bo wiem co piszę , poprostu nie mając nic ciekawego do napisania , lub żywiąc jakąś urazę do podanego przeze mnie zestawu głośników(bądz właściciela).

Patrząc z mojej stron widzę to w ten sposób . podałem moim zdaniem jakie głośniki powinny spełnić kolegi oczekiwania , a ty bez jakiej kolwiek merytorycznej wypowiedzi w tm temacie wpadłeś się ponapinać troszkę.

 

No tak :wink2:

Każdego dnia jestem skłonny proponować tego rodzaju głośniki do tego rodzaju odtwarzacza i sterować to ze wzmacniacza 2 ch , ze o samym aucie i panującym w nim warunkach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak ,autor napisał tyle ogólników... Jaki budżet ? 2 way, 3way ? Pasywnie aktywnie ? Można bawić się godzinami , każdy poda inny zestaw w cenie od 1000 do 3000 , można zgadywać wiele rzeczy po opisie autora . Bez osłuchania tej płyty na różnych konfiguracjach , nie ma mowy o spełnieniu życzeń kolegi.

No tak

No niestety :D

Nadal nic nie napisałeś sensownego , prócz napinania się. nadal nie odpowiedziałeś na żadne pytanie . Podstawowe było na poczatku.

Użytkownik nakamichi dnia 04 wrzesień 2011 - 23:43 napisał

Dość osobliwe stwierdzenie , jak na gościa który mota się we własnych słowach

 

 

w którym momencie ?

 

Gdzie się motam , chyba że użyłeś słowa którego nie do rozumiesz.

 

Każdego dnia jestem skłonny proponować tego rodzaju głośniki do tego rodzaju odtwarzacza i sterować to ze wzmacniacza 2 ch , ze o samym aucie i panującym w nim warunkach nie wspomnę.

Nie zrozumiałeś przesłania , moim celem było aby autor sam napisał do jakiej kwoty szuka zestawu lub jakiego typu (ilu drożnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak ,autor napisał tyle ogólników... Jaki budżet ? 2 way, 3way ? Pasywnie aktywnie ? Można bawiś się godzinami , każdy poda inny zestaw w cenie od 1000 do 3000 , można zgadywać wiele żeczy po opisie autora . Bez osłuchania tej płyty na różnych konfiguracjach , nie ma mowy o spełnieniu życzeń kolegi.

Byc może kolega jeszcze nie wie , co oznacza pasywnie czy aktywnie . Ale forumowa " wyga " może podpowiedzieć jak zrobić podział aktywny zestawu 3 way na tej jednostce i 2 ch wzmacniaczu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego rodzaju głośniki do tego rodzaju odtwarzacza i sterować to ze wzmacniacza 2 ch

Widać mało widziałeś , ostatnio osoba na tych przetwornikach które napędzała z końcówki radia wygrała zawody SQ , więc nie mów nic o napędzaniu.

 

. Ale forumowa " wyga " może podpowiedzieć jak zrobić podział aktywny zestawu 3 way na tej jednostce i 2 ch wzmacniaczu

Znów mędrkujesz nie odpowiadając na żadne pytanie . Wcześniej napisałem jaki był cel mojego posta , ale nie czytasz może

Nie zrozumiałeś przesłania , moim celem było aby autor sam napisał do jakiej kwoty szuka zestawu lub jakiego typu (ilu drożnego)

Jak się określi można próbować skutecznie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać mało widziałeś , ostatnio osoba na tych przetwornikach które napędzała z końcówki radia wygrała zawody SQ , więc nie mów nic o napędzaniu.

Może mało w życiu widziałem , ale z przyjemnością poczytam ,

jak zrobić podział aktywny zestawu 3 way na wzmacniaczu 2 ch.

Jak istnieją zawody gdzie tego uczą , to może tez się wybiorę :) .

A może poprzednio też coś niezrozumiale napisałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić podział aktywny zestawu 3 way na wzmacniaczu 2 ch.

Nigdzie nie napisałem żeby robił podział aktywny tych głośników. Próbujesz złapać mnie za słowo którego nie powiedziałem. Czytasz bez zrozumienia , kilka razy trzeba ci powtarzać to samo , bo nie wiem do czego dązysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdzie nie napisałem żeby robił podział aktywny tych głośników. Próbujesz złapać mnie za słowo którego nie powiedziałem. Czytasz bez zrozumienia , kilka razy trzeba ci powtarzać to samo , bo nie wiem do czego dązysz.

 

Możesz przyjąć za pewnik , ze mam ogólną wiedzę na temat budowy zestawów CA .

Oczywiście układ pasywny jest jak najbardziej możliwy z zasilaniem głośników z wewnętrznej końcówki odtwarzacza , to nadal pozostaje otwartym pytanie na ile może to być zalecany układ w odniesieniu do klasy przetworników. Pominę na ile kształtowaniu takich opinii powinny służyć zawody CA , bo tu "wygrana " świadczy bardziej o braku sensownej konkurencji. Ale zapewne i tu nie widzisz żadnej sprzeczności.

Oczywiście że tak ,autor napisał tyle ogólników... Jaki budżet ? 2 way, 3way ? Pasywnie aktywnie ? Można bawić się godzinami , każdy poda inny zestaw w cenie od 1000 do 3000 , można zgadywać wiele rzeczy po opisie autora . Bez osłuchania tej płyty na różnych konfiguracjach , nie ma mowy o spełnieniu życzeń kolegi.

 

Skoro wiemy coś więcej o podziale pasywnym , to teraz możesz rozwinąć się w aktywnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyjąć za pewnik , ze mam ogólną wiedzę na temat budowy zestawów CA .

Wiem o tym i tym bardziej dziwi mnie twoja postawa , że zamiast dzielić się wiedza w wielu postach po prostu się czepiasz.

to nadal pozostaje otwartym pytanie na ile może to być zalecany układ w odniesieniu do klasy przetworników.

Jest to zdecydowanie nie zalecane.

Pominę na ile kształtowaniu takich opinii powinny służyć zawody CA , bo tu "wygrana " świadczy bardziej o braku sensownej konkurencji. Ale zapewne i tu nie widzisz żadnej sprzeczności.

Nie widzę sprzeczności , jedynym moim argumentem na ten zarzut jest to że wygrał z kilkoma znanymi autami w polsce , z tego co mi się obiło o uszy dostał też więcej pkt od kolegi Pawła (CASKP) . Słuchałem tego zestawu i o dziwo bardzo dobrze to gra , oczywiście brakuje dynamiki i kontroli przy troszę wyższych poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem o tym i tym bardziej dziwi mnie twoja postawa , że zamiast dzielić się wiedza w wielu postach po prostu się czepiasz.

 

To Twoje określenie , ja to wole nazywać polemiką z tezami/ propozycjami abstrakcyjnie skrajnymi ( czytaj nierealne w danych okolicznościach ).

Jest to zdecydowanie nie zalecane.

Zatem jako argument, poparciu czego ma służyć ?

 

Nie widzę sprzeczności , jedynym moim argumentem na ten zarzut jest to że wygrał z kilkoma znanymi autami w polsce , z tego co mi się obiło o uszy dostał też więcej pkt od kolegi Pawła (CASKP) . Słuchałem tego zestawu i o dziwo bardzo dobrze to gra , oczywiście brakuje dynamiki i kontroli przy troszę wyższych poziomach głośności.

Bez wnikania , kto , komu i gdzie , nadal twierdzę , ze tego rodzaju przypadek świadczy raczej o tym , ze konkurencja źle wykorzystała posiadany potencjał , skoro do tego doszło a z czym po części zgadzasz się wyżej

Jest to zdecydowanie nie zalecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoje określenie , ja to wole nazywać polemiką z tezami/ propozycjami abstrakcyjnie skrajnymi ( czytaj nierealne w danych okolicznościach ).

I o to chodzi ! Dokładnie to miałem na myśli pisząc pierwszego Posta. Ten zestaw był kompletnie nierealny , ale miał na celu uświadomienie że potrzebuję więcej danych .

Zatem jako argument, poparciu czego ma służyć ?

Niczego nie popieram , chodziło o to że się da na nienajgorszym poziomie :)

Bez wnikania , kto , komu i gdzie , nadal twierdzę , ze tego rodzaju przypadek świadczy raczej o tym , ze konkurencja źle wykorzystała posiadany potencjał , skoro do tego doszło a z czym po części zgadzasz się wyżej

Zgadzam się z Tobą , moim zdaniem pokazuje to także poniekąd jaki mamy w tej chwili obiektywizm na zawodach .

 

Myślę że przebyliśmy długą drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I o to chodzi ! Dokładnie to miałem na myśli pisząc pierwszego Posta. Ten zestaw był kompletnie nierealny , ale miał na celu uświadomienie że potrzebuję więcej danych .

To można było napisać prościej , przynajmniej tak mi się wydaje :wink:

Sprawa nad która jednak ( dla mnie ) nie sposób przejść obojętnie do porządku dziennego to wypowiedz która znalazła swój finał w jedynie słusznym miejscu.

 

Zgadzam się z Tobą , moim zdaniem pokazuje to także poniekąd jaki mamy w tej chwili obiektywizm na zawodach .

Wole unikać tego rodzaju rodzaju określeń bez znajomości konkretnych realiów.

Każdy kij ma dwa końce, taki mógł być stan faktyczny danego dnia i w odniesieniu do kryteriów i materiału na płycie.

 

Myślę że przebyliśmy długą drogę

Długą tak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można było napisać prościej , przynajmniej tak mi się wydaje

Będe się starał :wink:

Sprawa nad która jednak ( dla mnie ) nie sposób przejść obojętnie do porządku dziennego to wypowiedz która znalazła swój finał w jedynie słusznym miejscu.

Nie potzrebnie się uniosłem , za co przepraszam .

Wole unikać tego rodzaju rodzaju określeń bez znajomości konkretnych realiów.

Każdy kij ma dwa końce, taki mógł być stan faktyczny danego dnia i w odniesieniu do kryteriów i materiału na płycie.

Oczywiście masz po części rację , ale próbuję sobie to wytłumaczyć , jak to możliwe i nie mogę znaleźć innego wytłumaczenia .

Długą tak .....

 

I troszkę krętą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec sprobuje troszke uporzadkowac.

1. Radio Sony zostaje - mowcie co chcecie napewno nie jest szczytem jakosci, ale pozostaje.

2. Glosniki - podalem dla przykladu Focale, myslac ze stworze jakis przedial cenowy. Widzialem ostatnio zestaw za 130L, czyli w przeliczeniu niech bedzie jakies 500-550PLN. Uwazam ze tyle moge wydac na smae glosniki, ale jezeli cos bedzie ciekawego i drozsze o np 100PLN to czemu nie. Na pewno zestaw dwu-drozny, bo modyfikacja drzwi nie wchodzi w gre. Czytalem po prostu, ze Focal Polyglass sa calkiem dobre i za duzo ludzi na nie narzekalo.

3. Muzyka - plyta Dzemu jest dla przykladu ijuz, nie wiem co moge napisac jeszcze, podalem jedna z najlepszych plyt jaka kiedykolwiek sie ukazala. Lubie takie klimaty i czsto sie w nich obracam. Nie zapominajcie, ze Dzem to jest polaczenie wielu stylow.

3. Samochod - co jest nie tak z Peugeotem??? Napisalem drzwi beda wygluszony matami (Brown Bread). Zamontuje mocowania z MDF-u.

4. Pasywny czy aktywny??? Dla mnie to bez znaczenia, bo i tak nie mam zielonego pojecia co to jest.

 

Prosilem i nadal grzecznie prosze o dobre rady, a Wy jedziecie mnie jak stara szkapine.

 

Jeszcze mam takie pytanie, co jest nie tak w moim pomysle (bo zauwazylem ze ktos z niego lekko zazartowal):

- radio Sony

- wzmacniacz 2-kanalowy do ktorego podpiete sa glosniki z przodu,

- wzmacniacz 1-kanalowy do suba w bagazniku

- dodatkowo wygluszone drzwi

 

Wydaje mi sie o taki zestaw minimum, jezeli cos zle mysle to poprawcie, a nie sie nasmiewacie

 

Z gory dziekuje, choc dajcie mi jakos powod zebym mial za co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Pasywny czy aktywny??? Dla mnie to bez znaczenia, bo i tak nie mam zielonego pojecia co to jest.

 

Właśnie w braku takich wiadomości i mnóstwa innych Twój problem leży. Jeśli chcesz robić granie w aucie to niestety sporo pojęć musisz sobie przyswoić.

 

Jeszcze mam takie pytanie, co jest nie tak w moim pomysle (bo zauwazylem ze ktos z niego lekko zazartowal):

Pomysł jest dobry, za to podejście do niego kiepskie, niezależnie jaki zestaw zakupisz, to montaż i zestrojenie całości zdecydowanie większą robotę zrobią niż marka zakupionego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...