Skocz do zawartości

Który wzmacniacz lepszy?


koggi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem - posiadam 2 wzmacniacze (Blaupunkt GTA480 i Renegade REN 1000S) i obu chcę się pozbyć. Problem polega na tym, że jeden chce ode mnie mój kuzyn i nie wiem, który mu dać (chcę dać mu ten lepszy, żeby nie było wątpliwości :kwasny: ). Z odsłuchu praktycznie nie widzę między nimi różnicy - no może lekkie wskazanie na RENEGADE.

Który z tych wzmacniaczy Wy byście polecili jako lepszy (jakość, moc RMS - może ktoś mierzył, żywotność, itp.)? U kuzyna miałby napędzać jakiś tam systemik przedni i 2 elipsy PIONEER w półce (no niestety młodość ma swoje prawa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy aż tak bez sensu. Pytam się, gdyż chce wiedzieć, który z nich jest ogólnie (powszechnie) uważany jako lepsza jednostka bez względu na konfigurację głośnikową, kable kondensatory i cały inny osprzęt oraz rodzaj muzyki. Chodzi mi o taką sytuację, że np. nie mam mozliwości odsłuchu i mam wybrać w ciemno i która firma jest lepsza pod względem jakości wykonania, niezawodności i użytych elementów. Nie mam aż takiego doświadczenia, aby oceniać coś na słuch. Życie mnie nauczyło, że między tym co się mi subiektywnie wydaje, a tym jak jest w rzeczywistości może byc ogromna różnica.

U mnie Blaupunkt grał z Infinity REF 6520 i REF 8023i i było to dno (głośniczki pięknie grają pod JL 300/4). Renegade podłączyłem na chwilę, tylko aby sprawdzić, gdyż trafił on do mnie w zasadzie przez przypadek, i było głośniej, ale czy lepiej to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo obie jednostki nie naleza do hi endu.. Jednemu spodoba sie blapunkt a innemu renegade..

 

Czyli róznicy jakosciowej między nimi nie ma?

Kuzyn nie może jeszcze odsłuchać gdyż dopiero zbiera klocki. Z tego co wiem, to na 99% miałby byc do nawlania, a nie do słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaupunkt jest mocniejszy ma 4x80 watt renegade ma 4x50.. Jak wzmacniacz ma grac pod bass w bagazniku to wiadomo blapunkt sie nada.. A jak pod glosniki przod tył to radze odsluchac, stare blaupunkty np gta450 mialy ładny wokal, te nowsze daja powera ale przy sluchaniu 80wat rms moze sie milosnikom wokalu nie podobac.. Jak glosniczki bede slabiutkie to mozna je sfajczyc.. Renegade slabszy brzmienie troche puste.. Jezeli ma napedzac cos z tej dwójki suba-to blapunkt. Jak pod glosniki-odsłuch i basta :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podejmę decyzję na podstawie innej przesłanki (bo ja różnicy praktycznie nie słyszę - wydawało mi się, że pod RENEGADE było głośniej, ale skoro jest słabszy to chyba złudzenie), a więc ile mógłbym dostac kasy za Blaupunkta, a ile za Renegade, tak aby szybko i bez problemu sprzedać.

Dam mu tan droższy i niech się cieszy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...