Skocz do zawartości

Corsa C zestaw


monatan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Corsa C 2002. "zlozylem" sobie taki zestaw, ale... ekspertem nie jestem, powiedzcie co byscie zmienili,

moze warto do czegos dolozyc ? zrezygnowac ?

 

 

Radio:

 

Clarion DXZ955RMP (DXZ958RMC)

 

Glosniki przod :

 

Infinity Perfect 6.1 16.5cm , no wlasnie, glebokosc montazowa wooferow 70mm..

 

 

Wzmacniacz przod:

Hifonics Txi 4008 , wziac cos z innej serii ? Pewnie jest roznica ale czy warta duzo wyzszej ceny ?

 

Wzmacniacz tyl:

 

Monoblock Hifonics Txi 1008D , tutaj to juz wogole rozterka bo do wyzszej serii roznica w cenie jest bardzo mala.

 

Subwoofer:

 

Infinity Reference REF1220se (chyba starszy brat REF1240se) , za maly ? za duzy raczej nie.

 

Maty:

 

Dynamat 10455

Xtreme Bulk Pak - no wlasnie, Dynamat ma troche kosmiczne ceny, ale chyba warto ?

 

Kondensator:

 

1.9 F ? : >

Przewody:

 

ile i jakie ? jakie w sensie przekroju, najlepiej jakis gotowy zestaw (zestawy, bo 2 wzmaki).

 

 

Ogolnie bede zamawial prawdopodbnie w tym sklepie : http://www.onlinecarstereo.com/ wiec jesli mozecie to wszelkie sugestie cenowe i sprzetowe opierajcie na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczy jak i subwoofera nie znam. Wiem jednak tyle że wzmacniacze odbiegają znacznie pod względem jakości od jednostki sterującej jak i głośników przednich. Lepiej dołożyć i kupić lepszy piecyk. Tylko musisz określić jaki fundusz ma na to pójść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to fundusze mam nieograniczone, ale ze wzgledu na zdrowy rozsadek na calosc 1200$-1500$ max. Nie musi byc audiofilsko, wystarczy mi sredni poziom, najwazniejsze zeby nie utopic pieniedzy w cos co nie jest warte swojej ceny. A ktorego z producentow byscie polecili poza takim pietrem jak audison :kwasny: Nie wiem czemu, ale odradzono mi Infinity jako subwoofer. Jest to dosc dziwne, bo ten sam infinity pare miesecy temu byl chwalony pod niebiosa (glosnik ktory jest w tej konstrukcji). Zrobilem mala rewizje, znacznie to przekracza moje zalozenia finansowe ale:

 

 

Subwoofer:

 

Skoro nie infinity to moze JL ? zalezy mi na tym zeby byla to gotowa konstrukcja od producenta, nie chce sie bawic w samodzielne skladanie (pomimo ze wiem ze tak jest lepiej)

 

JL Audio CP112G-W1v2 600W RMS

 

Monoblock:

 

Alpine PDX-1.600

 

Wzmacniacz przod:

 

Alpine PDX-2.150

 

Glosniki przod:

 

Alpine SPX-17REF

 

Perfect maja chyba za duza glebokosc montazowa jak na moj samochod. Wiem ze Corsiarze montowali u siebie do 59mm i nie bylo problemow z szyba, ale dalej.. nie wiadomo, nie chce ryzykowac.

 

Przewody. Do wzmacniacza przedniego taki zestaw http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/Pr...ProductID=13576 , a jak w przypadku monoblocku? Jest sens brac drugi taki sam zestaw ?

 

 

Moze jednak wziac ten referencjny 300W infinity, wtedy wzialbym znacznie tanszego Alpina, zaoszczedzilbym tym samym sporo pieniedzy, ktore moglbym przeznaczyc np na maty. Swoja droga dynamat to chyba przesada, moze lepiej maty kupic w Polsce ? tansze (niegorsze) ? Wiem ze potrzebny jest wlasny odsluch ale nie mam takiej mozliwosci i do czasu zakupow miec nie bede. Szczerze mowiac to sam nie wiem co wybrac :) Z jednej strony nie chce wydawac pieniedzy na zas bo nie oczekuje super jakosci itd, ale z drugiej strony nie chce tez przezyc rozczarowania. Pierwotnie zakladalem 1000$ z czego -320na radio, wiec na reszte zostaje 680$, no powiedzmy 880$, mozna cos za takie pieniadze zlozyc posredniego (power/econo) ? Moglbym wybrac inne (tansze, gorsze) radio.. ale to chyba bez sensu, radio musi byc dobre i koniec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...