Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy


flyman7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Otóż niestety dołączyłem do grona okradzionych ze sprzętu CA. Włamali się do mnie w nocy z 21 na 22 sierpnia i prawie na 100% jestem przekonany, że to ktoś z sąsiedztwa gdyż mój garaż znajduje się w podziemnym ciągu wraz z innymi. Siedząc popołudniami i po nocach, tylko oni (sąsiedzi) mogli widzieć, że coś instaluje w aucie i że posiadam jakiś wartościowy sprzęt.

 

Przechodząc do sedna sprawy, proszę Was (w szczególności mieszkańców Poznania i Wrocławia) o przyjrzenie się sprzętom, okazjom na Waszych lokalnych giełdach. Z bardziej wartościowych rzeczy, które mi zginęły to:

 

- skrzynia basowa z dwoma subwooferami RF P3D210, zrobiona profi z MDF, jeszcze nie obita żadnym kocem

- jeden woofer 16cm Focala z serii 165 KRX2 - nówka sztuka, bez kartonu

- wzmacniacz ESX SIGNUM SX-4120, używany

 

To są rzeczy na których mi najbardziej zależy i z góry dziękuję za jakiekolwiek info, fotkę lub cynk nt. widzianych rzeczy.

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

 

PS. Z garażu zginęło jeszcze: nowiutki gwint do Audi A4, reklamówka z różnymi kluczami, lutownica gazowa, skrzynka z wiertarką Tesco, kawał naciętej blachy alu 1mm o wym. 1x2m, kable 50mm2 w czarnej osnowie - ponad 4m. Żeby było śmiesznie, sprzętu z auta nie ruszyli, złodzieje brali wszystko co leżało poza autem. :...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza autem?

 

No to sąsiad.

 

Ale sam sobie jesteś winien okazja czyni zlodzieja.

 

To się domyślam, że sąsiad. Mam paru żuli w sąsiedztwie, ale raczej niegroźnych. Najgorsze jest to, że nie ma żadnych śladów włamania. Rano jak przyszedłem do garażu normalnie otworzyłem bramę kluczykami :zakrecony:

Myślisz, że "zwykły" sąsiad byłby w stanie tak zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie sądze że goście przyszli specjalnie po sprzęt CA, poprostu chcieli opierdzielić ci garaż. Gdyby to byli goście co śie zajmują CA to wyciągneli by ci także z auta, normalny włam ze graty car audio się nawinęły tez to zabrali proste. Mnie się kiedyś też wbili do auta (jakieś 8 lat temu oprócz mojego w ta samą noc sprzęt straciło 7 osób na dzielni) i wyciągnęli wszystko z tyłu wzmaki, głośniki i sub-a wycięli tylną szybę z uszczelki i postawili z boku auta (na szczęście nie musiałem szyby kupować leszki to nie były tylko wyjadacze) :) złodzieje CA napewno by wiedzieli że miałeś jakiś sprzęt także w aucie za mną musieli jeżdzić kilka dni po mieście itd bo na dzielni nie pokazywałem że mam sprzęt i zawsze jak wjeżdzałem to ściszałem radio ale niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skradziono w Poznaniu czy Zielonej ?

W Zielonej Górze.

 

No właśnie, nie miałem żadnych zabezpieczeń w garażu. Po prostu byłem na urlopie i musiałem trochę sprzętu z bagażnika wyciągnąć, żeby bagaże się zmieściły.

A co do włamu, czy zwykłe leszcze, które przychodzą opędzlować Tobie garaż otwierają go w taki sposób, że nie ma śladów włamania ?? Rano normalnie przekręciłem kluczyk w bramie, nie było nawet żadnych opiłków widać ani innych śladów. Brama była po prostu kulturalnie zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie byly leszczyki pewnie, ale tez nie jacys profi. Jezeli nie miales wiekszych zabezpieczen, to ja potrafie zwykly zamek na klucz w 3-5 minet otworzyc (nie mierzylem). Oczywiscie nigdy tego nie uzywalem do celow niezgodnych z prawem :) Jezeli masz metalowa brame to najlepiej zrob sobie srube, albo jakis wymyslny zamek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do włamu, czy zwykłe leszcze, które przychodzą opędzlować Tobie garaż otwierają go w taki sposób, że nie ma śladów włamania ?? Rano normalnie przekręciłem kluczyk w bramie, nie było nawet żadnych opiłków widać ani innych śladów. Brama była po prostu kulturalnie zamknięta.

 

no ja o moim przypadku pisałem że to leszcze nie były tylko wyjadacze bo leszcz pierdzielnie ci porcelanką w szybę a nie wycina uszczelkę. I tak jak napisał Hertz2 nie ma zabezpieczeń dla dobrego złodzieja dobry złodziej otworzy wszystko i obejdzie każde zabezpieczenie taka jest niestety przykra prawda mozna mu jedynie utrudnić drogę do zabrania łupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie to nie ma niestety idealnego zabezpieczenia przed złodziejem

 

Jest, zamieszkać na jednej ulicy z ich przywódcą, na swoim terenie nic nie robią :) ja nawet czasem aut nie zamykam.

 

a tak na poważnie, na to nie ma recepty, jak chcą okraść to okradną, jedyne dobre zabezpieczenie to ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to troszkę długo - chociaż nie wiem jak do tych mi..t się przykladasz :krzeslem:

 

Nie jestem jakims profi "slusarzem", ale tak dla zabawy otwarlem 3 rozne zamki :P

 

A co do rewirow to ja sie chlopakow ode mnie nie boje, wszyscy wiedza czyje to auto i nikt nie tyka.. Bardziej sie boje tych barankow z Kato i innych "przyjezdnych" :cenzura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...