Skocz do zawartości

alpine 3544 grzeje się


tom@sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, mam problem ze wzmacniaczem alpine 3544. Otóż wzmak strasznie się grzeje, do tego stopnia, że po 30min grania nie można utrzymać ręki na radiatorze. Ma wymienione 4szt. tranzystorów mocy(przez elektronika) i zastanawiam sie czy tu może być przyczyna dobrania złych tranzystorów? Wzmacniacz gra normalnie, nie zniekształca dźwięku. Mocy również nie brakuje, w porównaniu do 4-kan mtx'a, którą też posiadam. Owy mtx audio mimo mniejszej mocy nigdy nie był tak gorący jak ta alpina. Czekam na Wasze opinie, bo niewiem czy to wina wzmacniacza czy ten model tak ma. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne. Miałem dwie takie alpiny 3544 i żadna się nie grzała, w środku były ori bebechy. Fakt że u mnie dostawały one też po garach i to nieźle ale żeby zagrzać się do tego stopnia żeby nie można było dotknąć to nie było.

Daj info czy wzmacniacz jest zabudowany, gdzie się znajduje i co napędza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna zrobic customowego grila w aucie ;) A tak powaznie to tak jak napisal Dawid... czy piec nie jest zabudowany? Moze daj jakis wiatraczek i zobacz co bedzie sie dzialo. Moj Steg tez potrafi sie mocno zgrzac ale ma 3 wentylatory, ktore mu w tym przeszkadzaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ale 3544 grzeje się w stopniu minimalnym i to przy niezłym kacie więc myślę że nowe trany mają tu coś do powiedzenia. Wiatraczek musowo bym dał a nawet i dwa :) Nowe tranzystory mają niby te same parametry jak te stare a czasem i lepsze a są tak na prawdę gówno warte, bo jakie pieniądze takie elementy, a na pewno nikt się nie spuszczał i nie kupował trana za 10zł sztuka tylko po 3 4zł. Najlepiej znaleźć starą uszkodzoną alpine i od niej wstawić o ile są dobre.

Ja miałem takie same problemy z Ultimatte UHC5, wymienione całe trany w sekcji zasilacza, po podłaczeniu już było ciepło a jak się rozkręciło piec to już masakra. Dodam tylko ze UHC5 gra barwą podobną do starych piecy infinity i prezentuje dość niezłą kontrole :)

 

Mój xtant też sie grzeje ale to jest całkiem inna liga, wg moich wyliczeń powodujących spadek napięcia 0.4V wychodzi że ciągne około 70A z czego w głośniki idzie około 35A więc połowa mocy w ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak nie jest zabudowany, połozyłem go poprostu w bagażniku. Najpierw podłaczyłem glosniki przednie sinuslive sl160 + neo25s, a pózniej sprawdziłem jak gra w mostku pod mtx audio RT12AV. Po 30min był juz gorący, niezależnie czy pod subem czy pod przodem, grał na ok 1/2 mocy. Grał tak w sumie ponad godzinę i był tak samo gorący jak po tych 30min. Bedę go najwyżej musiał puścić na allegro jako uszkodzony. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że szkoda go sprzedawać, wezmiesz grosze a skoro gra i się nie wyłącza to ja bym zainwestował w dwa wiatraki po 12cm i zaaplikował :)

 

Jeżeli były wymieniane tranzystory a pewnie były to z zasilacza bo one jako pierwsze lecą zazwyczaj, to ciekaw jestem czy moduł sterujący (taki pajączek kilkunóżkowy) został wymieniony, być może on jest niewymieniony i działa to wszystko po omacku dając pełną dawkę mocy zasilacza i dlatego się to grzeje. Miałem podobny problem w ultimate tylko tam wzmacniacz sie po prostu prawie zjarał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...