Skocz do zawartości

Co sądzicie o RE Audio SE12 D4??


kremien
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem nowego suba do auta. Wiecie, że wybór głośnika jest trudny, dlatego chcę pozbierać trochę opinii innych. Postanowiłem, że będzie to tym razem dwunastka. Ponieważ przewinęło się przez moje ręce już 6 subów tym razem chcę coś co zagra tak jak tego oczekuję. Wymagania są wysokie. Aktualnie mam taki sprzęt:

na przodzie Hertz HSK 165 pędzone Audio Artem 120.2 XE

na tył mam SIGNATa RAM 3 MK2 i aktualnie w tej chwili mi puka mój zapasowy Ravemaster BSW 104 II, którego brzmienie mi nie odpowiada

Radyjko JVC KD SH 9101

Auto to mały hatchback seat ibiza

 

Słucham różnej muzyki, przeważnie house, Michaela Jacksona, troszkę hip hopu, ogólnie raczej elektroniczna muzyka. Oczekuję od suba przede wszystkim, aby umiał kopnąć. Chcę bardziej czuć bas niż go słyszeć. Stopka basowa musi być wyraźna i podkreślona. Na tym mi zależy najbardziej. Żeby grał czysto i nie buczał. Bardziej mi zależy na SQ niż głośności, ale przerabiałem już 8 i 10 calówki i też nie bez powodu chcę dwunastkę. Sprawą drugorzędną, choć równie ważną ze względu na niezbyt duży bagażnik jest litraż obudowy. 45l jest bardzo ok, a maksimum określam na 65l. Przedział cenowy szacuję na 700zł do lekkiej negocjacji, pod warunkiem, że będzie warto. Chcę nówkę.

 

Rozglądając się w tym pułapie cenowym zwróciłem uwagę na RE Audio SE12 D4. Głośnik ma dobre opinie i mi się spodobał, ale wolę popytać przed zakupem. Zauważyłem też, że ludzie wkładają do auta 2 takie suby, co u mnie już nie przejdzie. Jestem bardzo otwarty na inne propozycje.

 

Niestety poprzedniego suba (MDS10 DVC w br) uśmierciłem, ale tak to jest jak się nie normalizuje kawałków przed nagraniem = zbyt duża różnica głośności między utworami = niechcący poszedł zbyt duży impuls = przekroczone Xdam = cewka uderzyła o magnes = teraz cewka ociera się w szczelinie i głośnik nie gra jak powinien. Mówię o tym, bo wiadomo lubię sobie czasami przywatować i podkręcam wolume właśnie po to, żeby poczuć drgania na fotelu. Głośnik ten grał bardzo ładnie, lecz żeby kopał tak jak ja tego oczekuję trzeba było podkręcać volume, co czasami powodowało, że basu było zbyt dużo, lub zbyt duże wychylenia. Krótko mówiąc ma kopać i dlatego chcę dwunastkę. Pomożecie mi z wyborem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go w ok 30l budce closed i jestem zadowolony. Bas jest dość szybki, ale przede wszystkim mocno wyczuwalny. Gra bez zbędnego przeciągania. Dobrze zasilony jeden w zupełności wystarczy do narobienia przyjemnego zamieszania. Miałem też rockforda P3 i według mnie Re go przewyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zasilony jeden w zupełności wystarczy do narobienia przyjemnego zamieszania.

 

 

 

Zapiąłbyś "normalny" wzmacniacz do napędu to dopiero byś zobaczył :wink:

 

A myślicie, że signat ram3 mk2 wystarczy, żeby go napędzić?? coraz bardziej mam ochotkę na ten głośniczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten signat ma ok. 560w w mostu jeśli mnie internet nie oszukał :rotfl: . Ja sam podaję mu ok. 650w i jak najszybciej chcę wymienić wzmaka na mocniejszy, bo według kolegów z forum głośnik przyjmie więcej.

 

mam SE w BR @ 37hz - auto to e36 coupe, głośnik 1 metr za plecami (słucham muzyki ze złożoną kanapą :super:)

I przy tych marnych 650w potrafi trząść szybą przednią...ale sam jestem ciekaw ile jeszcze Se potrafi ;)

Do innych subów nie porównam niestety bo to mój pierwszy "poważniejszy"

 

 

Aha...wiem, że mam upośledzony słuch, ale ja naprawdę lubię jak mi nogawki w spodniach latają od niskich :zdziwko:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten signat ma ok. 560w w mostu jeśli mnie internet nie oszukał

 

no tutaj http://amp-performance.de/157-Signat-Ram-3-MKII.html mówią nawet i o 700W, ale to moim zdaniem troszkę zawyżone. Myślę, żeby to był przyszłościowy sub i narazie nie mam zamiaru go katować taką mocą. Czy licząc solidne 300-400W można już sobie fajnie posłuchać, żeby to się zgrywało dobrze z przodami?? W przyszłości pewnie zmienię auto to się będę bawił w wymianę altka, a w tej chwili mam do dyspozycji altka 70A i aku 47Ah. Kabelki sobie dołożę. Chcę, żeby głośnik zastąpił mi godnie intertechnika MDS10 DVC, a w przyszłości oczywioście system się rozbuduje, ale chyba już nie w tym autku... Czy może radzicie szukać czegoś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sam podaję mu ok. 650w i jak najszybciej chcę wymienić wzmaka na mocniejszy, bo według kolegów z forum głośnik przyjmie więcej.

 

1 kW nawet na testach dostał (wersja D2 spięty w 1 ohm) i pobił tym samym GZRW 12 który ma rzekomo 1000 watt rms a przy niecałym 1kW zaczął się "pocić" a SE szalał w pełni możliwości ;) Szczerze polecam ten głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem d2 w BR spięte w 1ohm zasilany przez rodek r1900N (1000W@1ohm) i nie słyszałem żeby go to jakoś zbytnio męczyło...

boję się o samochód jak za bardzo mu odkręcę więc spiąłem go w 4ohm... Gra szybko, nisko, nie muli, nie przeciąga i generuje dużą ilość basu (zmusił mnie do wymiany przodu;)

Warto rozważyć jego zakup!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...