Skocz do zawartości

słabe granie - szukam przyczyny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pytanie do tych co dużo wiedzą :)

Mam zamontowane na chwilę obecna zestaw Morel Tempo w drzwiach przednich (twetery w słupkach, drzwi wygłuszone) oraz Lanzar Opti 6 w boczkach z tyłu (samochód to tranzol) i zasilam to Infinity 7541A. Tył gra super - pasmo pełne, bas głęboki i wyraźny a przód szybko się przesterowuje a gra cicho. I ten przód mnie martwi - szybsze piosenki brzmia źle. Zamienialem kanały we wzmacniaczu, w radiu, kable etc. i nadal do kitu. szukam przyczyny - macie jakieś pomysły? nastawy we zmacniaczu i radiu (pioneer 4200sd) zmieniane kombinowane i nic. przód gra cicho i dennie. Proszę o wskazówki aby zagrało to wreszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym czy Tempo nie grają w przeciw fazie.

 

Pewnie, a jeśli kolega nie do końca wie co to znaczy (to polecam google :) ) natomiast tak najprościej przełącz kable przy wzmacniaczu (żeby nie wyjmować głośników) i zamień plusy z minusami (przy każdej parze wyjść)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, a jeśli kolega nie do końca wie co to znaczy (to polecam google :) ) natomiast tak najprościej przełącz kable przy wzmacniaczu (żeby nie wyjmować głośników) i zamień plusy z minusami (przy każdej parze wyjść)

 

na szczęście wiem :) chodzą w zgodnych fazach. Od tego zacząłem. Zamieniałem również kanały we wzmacniaczu (żeby wykluczyć awarię któregoś z kanałów) i zawsze Lanzary graja fajnie a Morele słabo... i skończyły mi sie pomysły więc mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry ustawione na flat. nic nie tnę, żadnych podbić, radio na "0". Lanzary pod tymi kanałami co Morele graja super....

 

 

i zagadka się rozwiązała..(pół nocy mi to spać nie dało i dziś skoro świt poszedłem grzebać) - zwrotnice okazały się szmelcem. Po zwarciu ich Morele odezwały się soczystym basikiem :) jestem z siebie dumny. Wieczorem montuję nowe zwrotki i bawimy się dalej.

 

Ale kontynuując chęc poprawy grania - musze wymienić ten wzmacniacz. Co byście polecili? zależy mi na małych gabarytach oraz sensownej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...