Skocz do zawartości

zegarek, pare pytan.


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

miał ktos, badz ma do czynienia z zegarkiem na reke mechanicznym automatycznym? interesuje mnie zakup czegos takiego i stad moje pytania:

seiko snk607

http://allegro.pl/seiko-5-automatic-snk607k1-gwarancja-2-lata-i1779202976.html

 

ew. jakby mogl ktos cos dobrego kwarcowego polecic do 300zł byłbym wdzieczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś Tissota automatycznego (w sumie fajny bajer bo z tyłu widoczny jest u mnie cały mechanizm, tu jak widzę podobnie) :) A co chcesz wiedzieć :?:

Seiko to była bardzo dobra firma, podejrzewam, że dalej jest. Chociaż cena chyba mocno okazyjna jak na automatyk tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak np. po jakims czasi bedzie jakis odchył czasu to czy bedzie mozna to skorygowac w taki sam sposob jak w zwykłym zegarku?

czy podczas złego transportu moze sie uszkodzic mechanizm takiego zegarka?

i czy mechanizm ulega uszkodzeniu podczas upadku gdy sie zerwie zegarek z reki i czy mozna go naprawic?

Przede wszystkim interesuje nie tez czy zegarek z takm mechanizmem nadaje sie dla zwykłej osoby, nie jakiegos biznesmana? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem kiedyś dawno temu Citizen-a nakręcany ruchami reki wszystko było cacy dopuki ktoś mi go nie zrzucił po upadku się zepsuł. Ogólnie mam teraz 2 zegarki Citizen-a ale już z systemem ECO-DRIVE czyli bateria ładuje się dzięki światłu dziennemu (w kompletnych ciemnościach działa podobno pół roku bez problemu) i jest to jak dla mnie najlepsze rozwiązanie żadnych problemów.

Link do zegarka:

http://luxtime.pl/Zegarek_Citizen_Skyhawk_AT_Global_Radio_Controlled_Eco_Drive_Titanium_JY0010_50E-599.html

są też tańsze Citizen-y z tym systemem

p.s. to jest Japońska technologia dla mnie od kilkunastu lat sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też co prawda qwartz-a Citizena pro-mastera polecam.

 

Citizen to dobry i sprawdzony zawodnik w budżet lidze ;)

 

Tak po prawdzie mechaniczny zegarek z auto naciągiem za 3 stówki to taniocha.

 

Nie ma się co bać mechanicznych są spece i od takich wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre sklepy z zegarkami znajdziesz choćby w Arkadii i Złotych tarasach (jesteś chyba z ok. Wawy), tak jeśli chciałbyś poznać wymiary kopert. Ja mam obwód ręki w miejscu zapinania 18cm, średnica koperty to 42mm i uważam, że to jest praktycznie max.

Osobiście też mam od 2 lat automatycznego Japońca (Orient), noszę go na codzień i sobie bardzo chwalę. Dobry (i w sumie nie drogi) serwisant japońskich zegarków jest na Mokotowie.

Polecam pooglądać zegarki, a szczególnie jeśli chcesz kupić automat- jest o wiele cięższy od kwarca, a ten ma jeszcze bransoletę. Znajdź sobie jego masę, tak dla porównania przy przymierzaniu.

Mój automat późni się ok 2-3 sekund na tydzień. Sam sobie odpowiedz, czy to dużo.

Co do samego twojego wyboru zegarka. Zegarek jest bardzo w moim guście, do tego stopnia, że myślałem jakiś czas temu o przemalowaniu wskazówek na czerwono :zawstydzony:

Ostatnio też po głowie chodzi mi grafitowa, gliszowana koperta...

Do tego cena bardzo ładna.

Ale jak dla mnie ma jeden wielki minuch, który nie pozwoliłby mi go kupić - mocowanie bransolety. Nie mógłbym w nim zamocować żadnego z moich pasków:(

Jeśli nie planujesz pasków ( :zakrecony: ), to nie powinien być dla Ciebie minus.

Troszkę mniejszy drugi minus, to brak wskaźnika rezerwy chodu, ale powiedzmy, że to nie ta półka oraz dla mnie jest on troszkę za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Osobiscie chodze z zegarkami SEIKO od 8 lat i ze tak powiem stosunek jakosc do ceny jak dla mnie jest poprostu rewalacyjny.Mialem Seiko 5 i zlego slowa nie powiem.Rowniez mialem Seiko Kinetic Titanium lecz po upadku z 3m na beteon mechanizm szlak trafil....Teraz posiadam SEIKO Sportura Titanium i od prawie 3 lat nie zmienialem bateri a jakosc wykonania jest super.Zadnych luzow, zadrapan itp Kinetik nie noszony przez dwa dni poprostu sie rozladowuje taki jest jego minus niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei mam zegarek durand u8021. mechanizm jest widoczny z dwóch stron, więc widzę jaki jest naciąg sprężyny, jest on oczywiście automatyczny, po upadku na kafelki z 1,5m nic mu się nie stało oprócz zbitej szybki, nosze go 2 lata i nic mu nie było. jak go kupiłem to późnił się 5 minut na dobę, ale za 30zł lokalny zegarmistrz mi go ustawił i do tej pory chodzi idealnie. ani nie spieszy ani nie późni się.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2929b119b766451e.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c5995d49b4c29ac.html

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...