Skocz do zawartości

a moze 3 way zwrotka Alpine F1 ????


djmadden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

standardowo do Gliwic byś zajechał wiadomo do kogo

No faktycznie pod latarnią najciemniej :wink2:

 

A tak wracając jeszcze do tematu bardziej handlowo niż dyskusyjnie - ma ktoś z Was może do sprzedania zwrotnice trójdrożne - pasywne bądź aktywne ?

 

Aktywne faktycznie pewnie będą łatwiejsze w użyciu - jednak te które znalazłem na Allegro np. http://allegro.pl/aktywna-zwrotnica-gelhard-indy-gxc-30-i1783578355.html (Gelhard Indy GXC30) mają dolny podział (WF/MD) na poziomie max 180 Hz..a wolałbym coś w okolicach 300 albo 500 [Hz]. Nawiasem mówiąc w instrukcji do Alpine 9855r - też jest podany ten podział na max 200 - wynika to z jakiś ograniczeń układów, które to dzielą ? Bo wydaje mi się że jest to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do meritum - po przeszukaniu Allegro wzdłuż i wszerz..są różne konstrukcje, które mnie jako amatorowi ciężko ocenić.

 

Znalazłem info że Polink zajmuje się projektowaniem zwrotnic - jak dokończymy temat dam znać :)

 

Macie jakieś doświadczenia z ich konstrukcjami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam większego problemu z przygotowaniem schematu - problem z dobraniem odpowiednich wartości bez odsłuchania no i tego nie przeskoczę, przyjeliśmy wartości 500-600/4500 Hz. Wartości wydają się być uniwersalne a zależy mi na doprecyzowaniu cięca no i głównie na poprawieniu jakości podzespołów - zobaczymy:)

 

I nie trzeba mieć dla nich schematu - na stronie są wymagane informacje i tyle.

 

Na allegro jest trochę zwrotnic trójdrożnych ceny jednak są zbliżone..więc chyba lepiej zrobić taką "na miarę" niż kupować kolejne w ciemno.

 

A przygotowanie, pomiary i strojenie zwrotnic - do HSK i Tangbanda wydaje mi się finansową przesadą :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przygotowanie, pomiary i strojenie zwrotnic - do HSK i Tangbanda wydaje mi się finansową przesadą

 

Kłuciłbym się. Wstydzisz się tego, że masz gangbangi za kilkadziesiąt złotych? One potrafią nieźle zagrać, a poprawne strojenie jest jak wymiana klocków na takie dwie klasy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości wydają się być uniwersalne

i tu sie bardzo mylisz

popatrz na schematy zwrotnic i zwroc uwage jak bardzo sie od siebie roznia

więc chyba lepiej zrobić taką "na miarę" niż kupować kolejne w ciemno

o i to bardzo madre zdanie

Kłuciłbym się. Wstydzisz się tego, że masz gangbangi za kilkadziesiąt złotych? One potrafią nieźle zagrać, a poprawne strojenie jest jak wymiana klocków na takie dwie klasy wyżej.

zgadzam sie calkowicie

tez mam tb i powiem ci, ze po porawnym zgraniu glosnikow slychac niesamowita roznice

popatrz na moj temat "projektowanie zwrotnicy pasywnej krok po kroku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...