Skocz do zawartości

2 glosniki do poldiego


stary171
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robisz tak Radio

|

|

|/

zwrotnica

| |

|/ |/

woofer tweeter

 

 

Obrazowo tak to wygląda :)

 

A słownie masz radio wywalasz stare podłączasz zwrotnice a do zwrotnicy podłączasz tweeter i woofer. Wszystko masz opisane w instrukcji jak dostaniesz :kwasny: zwrotnica musi być inaczej popalisz głośniki. Jak przestudiujesz instrukcje i będę jakieś wątpliwości to pytaj :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede mogl do tego podlaczyc piec nowe radio i tube?? bo narazie to m ina te glosniki stać

 

Żaden problem wcześniej zajrzyj na forum to doradzimy coś sensownego :kwasny: jakieś piec 4-kanałowy i do tego subwoofer a nie tuba :) Tuba to co innego i ma zastosowanie raczej estradowe a nie car audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i mam jeszcze jedno pytanie czy musze dokupywac jakies kable i czy narazie jak nei mam suba pieca i dobrego radia moge te glosniki walnac w tylnia polke... bo w polonezie mam 4 standardowe glosniki 2 w drzwiach i 2 z tylu w polce .W drzwiach nie dzialaja a w polce tak... moge tak zrobic aby do starych je podczepic?? np w drzwiach?? a jak nei to tylko w polce

bo chcialbym tez tamte niedzialajace z drzwi wywalic i podlaczyc nowe ale tak zeby wszystkei 4 grały/// tylko niewiem jaka te stare maja moc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakies radio sensowne do tego za 2 stówki moze byc bez mp3

aby bylo dobre i pozniej zebym mogl do tego wsadzic

jak zarobie

skrzynka closed 20L PB S10

Magnatem RX 44

a teraz do tych glosnikow pb s6c chcem jakies radio... i do neigo potrzebuje kabla zasilajacego czy wszystko bedzie w kartonei z radiem prosze o podpowiedz co do radia.

 

 

 

czyli amm nei wsadzac tych glosnikow w tylnia polke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio

JVC KD-G 341/343

KENWOOD KDC-W3041A

 

Radia podałem nówki.

Pamiętaj tylko o wygłuszeniu drzwi taśmą dekarską i dystansu z mdf-u to podstawa. Nic nie władaj z półke bo efekt lipa będzie.

 

Ja bym jednak obstawał przy przy wzmaku 4-kanałowy takim który jeszcze przody zasili i suba. Efekt będzie o wiele lepszy. Jak uzbierasz już trochę kasy to pomyślimy :kwasny:

 

z własnego doświadczenia wiem że PB S-6c pod wzmakiem grają duuużo lepiej niż pod radiem zresztą każdy głośnik gra lepiej jak jest porządnie zasilony :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie drzwi to koszt około 100zł

Kupujesz rolkę taśmy dekarskiej 10mx30cm i wyklejasz nią całe drzwi wewnątrz jak i zewnątrz zaklejasz otwory technologiczne. W dziale Wasze instalacje prawie każdy opisał to czynność i można zobaczyć w czym szum. Dopiero wtedy głośniki zagrają naprawdę porządnie.

 

U mnie osobiście jak robiłem instalacje to nie jedna osoba nawet się podśmiewała co może to dać, ale jak już odpaliłem sprzęt to nie jednego dosłownie zatykało ile to daje.

 

tutaj K@amil ładnie to pokazał

http://strefacaraudio.pl/forum/topics4/wyg...-iii-vt1264.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage na grubosc kabelkow glosnikowych. te w zestawie pb s6c sa do dupy maja zaledwie kilka cienkich nitek. moze stara instalacja bedzie lepsza jak nie kup sobie 1mm2 albo 1,5mm2 co kosztuje 2zl metr:) zwrotnic tylko nie wkladaj w drzwi. gilotyn@ mowi bdb o dekarskiej!! super efekt :kwasny: zmiana a jednoczesnie wielka poppraw warunkow akustycznych to podstawa dobrego dwzieku to praie tak jakby byly w skrzynie wiec idz idz kolego w wygluszenie:) sam robilem juz kilka instalacji jutro robie znajomemu kolejna:) i tez na pb s6c!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniki element sa duzo lepsze od pb s-6c a wygluszenie najlepsze to tasma dekarska dostepna np w castorami itp:) lub mata soudal ze sklepu strefacaraudio.pl/sklep

Najlepsze wygłuszenie taśmami? :kwasny: Tu bym polemizował... Najtańszy - owszem, całkiem dobry jak za tą kasę - owszem, ale bez przesady - najlepszy to za dużo napisane. Zapominasz o wielu firmach (np. Dynamat) :> Wiadomo, że poldka nie ma sensu oklejać Dynamatem lub StP na przykład, ale napisałem to żeby uświadomić autora, że to co napisałeś jest grubo przesadzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lae wiecie tak zebym nie musial duzo oblepiac bo nie mam zamiaru wiecznosc miec samochodu tego 2,5 roku i chcem wybebeszyc glosniki do innego...

czyli te EL Comp 6 są lepsze i jak potem

dam wzmak to moge dac jeden pod subwofer i pod glosniki czy 1 tylko pod subwoofer a glosniki bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...